Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion mikrofon - po podłączeniu nie ma głosu w PCcie ?

verbena 31 Maj 2008 16:53 8017 10
  • #1 31 Maj 2008 16:53
    verbena
    Poziom 9  

Witam.
    Otóż mam poważny problem z moim mikrofonem do śpiewania, który posiada mały radioodbiornik.
    Miał za duże ćwieki więc kupilam dodatkowe końcówki: 1 do kabla od mikrofonu, a 2 do radioodbiornika.
    Po podłączeniu wszystkiego głos w głosnikach laptopa został automatycznie zgaszony, a mikrofon i tak nie działa.
    Mam laptopa z serii HP Pavilion oraz Windows Vista Home Premium.
    Proszę o szbką pomoc bo mikrofon mi już miesiąc leży bez użytku.
    Poprawiłem TONI_2003

0 10
  • #2 31 Maj 2008 17:22
    tronic1
    Spec od komputerów

"mikrofonem do śpiewania" - jakiś nowy typ mikrofonu ?
    "posiada mały radioodbiornik" - też jakaś nowość.
    "Miał za duże ćwieki" - ?!
    To jest forum techniczne a nie blog na onecie.

0
  • #3 31 Maj 2008 19:35
    XeON
    Poziom 17  

Koleżance prawdopodobnie chodzi o bezprzewodowy mikrofon estradowy, one zwykle posiadają duże jacki (czytaj "dżeki") - nie ćwieki.

Zakupiła przelotki z dużych na małe...

Teraz pytanie do koleżanki, czy podłączyła w wejście mikrofonowe i czy w komputerowym mikserze jest wszystko odpowiednio poustawiane, czyli zaznaczenie w głośności nagrywania opcji "Mikrofon" oraz podjechania suwaka mikrofonu przy głośności odtwarzania.

Pozdrawiam !

0
  • #4 31 Maj 2008 20:02
    Alana
    Poziom 37  

Prawdopodobnie mikrofony tego typu nie beda pracowaly z komputerowym wejsciem mikrofonowym.
    Czy komputer posiada wejscie line in - jezeli tak to tam to podlacz.
    Jak nie to bedziemy myslec - prawdopodobnie polutowanie przejsciowki miedzy odbiornikiem a komputerem po swojemu zda egzamin.

0
  • #5 31 Maj 2008 20:10
    Piotras_C
    Poziom 20  

Witam

Jest jeszcze kwestia poprawnego podłączenia. Paviliony mają trzy gniada od przodu obudowy. Dla mikrofonu jest ten pierwszy z lewej, środkowy dla słuchawek. Jeżeli podłączysz mikrofon do gniazda słuchawkowego to głośniki zamilkną a mikrofon nie zadziała.

Cytat:
    Prawdopodobnie mikrofony tego typu nie beda pracowaly z komputerowym wejsciem mikrofonowym.

Zgadza się ale głośniki by działały.

Pozdrawiam

Piotr

0
  • #6 31 Maj 2008 21:56
    XeON
    Poziom 17  

Alana napisał:

Myślę, że działać powinno tylko wejście mikrofonowe ma bardzo dużą czułość w porównaniu do Line-In i z tego tytułu mogą pojawić się jakiegoś rodzaju nieczystości w postaci przesterów. Oczywiście zależy to od mikrofonu.

0
  • #7 06 Cze 2008 15:42
    verbena
    Poziom 9  

Kupilam niedawno glosniki i nic.
    Przejściówki z tymi malymi ćwiekami by były dobre ale mono (czyli z jednym paseczkiem a ja mam z dwoma takimi czarnymi) Na ceneo tylko znalzałam te mono bo wszędzie są stereo.... Znacie sklep w lublinie z przejścówkami mono z małymi ćwiekami?

To jest ten mikrofon co mam:
    Mikrofon bezprzewodowy i przewodowy K&K AT-309
    HP Pavilion mikrofon - po podłączeniu nie ma głosu w PCcie ?

0
  • #8 07 Cze 2008 01:43
    soviet100
    Użytkownik obserwowany

Możesz to zrobić szybciej taniej i w domu. Wystarczy jak masz jakiś kabel mini- jack z 3 żyłami (++,- ) ,odetnij tamten duży jack ale w połowie kabla i poprostu je połącz używając koszulek termo skurczowych albo "taśmy izolacyjnej" i musi działać . Ja tak sobie radzę w kraju gdzie nic nie ma czyli Irlandii .

0
  • #9 07 Cze 2008 10:28
    verbena
    Poziom 9  

Ja szukam tych mini jaków mono. One mi są potrzebne i niegdzie nie ma w lublinie raczej. Ktoś zna taki sklep gdzie to będzie?

0
  • #10 07 Cze 2008 17:44
    XeON
    Poziom 17  

Nie koniecznie musisz stosować mono w końcówce jacka stereo możesz zmostkować dwa plusy, tak że obydwa styki na jacku będą do jednego i tego samego kanału (będzie pracował jak mono)

Pozdrawiam !

0
  • #11 09 Cze 2008 08:43
    verbena
    Poziom 9  

Spr ale nie wiem czy to da rade. Jeżeli tak to daje punkty.
    Odezwę się.

0