Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mixer do okolo 400-500zł, dla mobilnego dj'a

31 Maj 2008 17:01 4065 23
  • Poziom 13  
    Szukam możliwie najlepszego mixera w tej cenie, może być sprzet uzywany z allegro ale musi byc 100% sprawny. Myślalem nad jakas YAMAHĄ ale może to nie jest zbyt trafny pomysł
  • Poziom 28  
    Wharfedale Pro R-1604, Alto GHIBLI 16 FX , SAMSON MDR 1064 , zobacz sobie na alledrogo :)
  • Poziom 13  
    Wharfedale Pro R-1604 strasznie przypomina mi Behringer MX1604A

http://foto.effect-music.pl/Wharfedale_R_1604.jpg

Mixer do okolo 400-500zł, dla mobilnego dj'a

Natomiast, 2 pozostałe-wydaje mi sie ze yamachy kupie taniej a ztymi funcjami i efektami do tego.

Proszę zamieścić zdjęcia przy użyciu funkcji "Dodaj obrazek".
    [Art]
  • Admin grupy audio
    Witam

Przede wszystkim:
    Jaki to ma być mikser?
    Typowo dla DJ-a, czy coś takiego jak widać na zdjęciach w poprzednim poście?
    Druga istotna kwestia:
    Czego kolega oczekuje od miksera? Jakie ma mieć funkcje, a bez jakich się obejdzie. Co będzie kolega pod niego podłączał? Mikrofony, odtwarzacze CD? - ile sztuk?

To są podstawowe pytania na które kolega musi nam odpowiedzieć, bez tego można tylko strzelać w ciemno, a nie wybierać mikser.

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Minimalnie 2 mikrofony 1cd 2 laptopy

standard to 3mikrofony 2cd 2 laptopy

Oczywiście miło jeśli miałby jakies dodatkowe wejscia ''na zapas''

Szczerze to te dla dj na allegro mi sie niepodobaja chyba ze sie myle co do tego nie wiem.

Za dodatkowe efekty niepogardze jednak jesli sa tylko w tandetnych sprzetach to sie obedzie
  • Poziom 28  
    miedzy mixerem dla DJ a zwykłą tak zwaną estradówką jest duża różnica. przedewszystkim crosfader
  • Poziom 24  
    Ciężko będzie coś przyzwoitego za taką cenę znaleźć, czasami się trafi jakiś stary Sondcraft 10 albo 12 kanałowy, ale teraz takich nie ma. Jedyne co mogę Ci polecić to:
    BEHRINGER EURORACK MX 1604A (numer 374568336)
    MIXER MACKIE (audio) 12- KANAŁOWY+ ZASILACZ (numer 373324225)
    Pozdrawiam.
  • Admin grupy audio
    miszkoo napisał:
    miedzy mixerem dla DJ a zwykłą tak zwaną estradówką jest duża różnica. przedewszystkim crosfader

Crossfader to akurat najmniej istotna różnica.

:arrow: Radow

Behringer MX2004
    Ma 8 wejść XLR i 4 stereofoniczne
    4 wejścia stereo akurat pozwolą podłączyć dwa komputery i 2 CD, wejść mikrofonowych jest 8, więc nawet z zapasem.
    3 lata temu kupiłem używanego za 500zł. Poszukaj :)

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    djmaty

BEHRINGER EURORACK MX 1604A (numer 374568336)

Tego akurat mam obecnie, ale zrazony jestem ta marką
  • Poziom 24  
    Szkoda, bo żaden alto, czy Wharfedale nie zagra lepiej, może Yamaha, ale opinie są różne. Ja mam Behringera i jestem w stu procentach zadowolony.
    SOUNDCRAFT FOLIO F1 MIXER (numer 377523404)
    Tylko niestety bez zasilacza i trochę drogi, ale Soudcraft to Soundcraft.
  • Poziom 13  
    Jako iż poczytałem sobie i brak crosfadera w mixerach podanych wyżej jednak musze zdecydowac sie na mixer dla Dj'ow moj wybór padł na BEHRINGER DJX 700 może są jakieś inne propozycje? Przemyślałem wszytsko i raczej crosfader to podstawa w nagłośnieniu dla dj
  • Admin grupy audio
    Radow napisał:
    moj wybór padł na BEHRINGER DJX 700 może są jakieś inne propozycje? Przemyślałem wszytsko i raczej crosfader to podstawa w nagłośnieniu dla dj

To bardzo zły wybór, ten mikser jest po prostu fatalny.
    Napisz jakie masz wymagania odnośnie miksera. Na pewno crossfader jest Ci aż tak potrzebny?

Pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Ej no co wy - estradowke mu na dj podstawiacie? A o posluchach nie slyszeliscie? Nie kazdy estradowiec ma pflke na pojedyncze kanaly. A wejscia stereo? Przewaznie male stoly maja tylko dwa a reszta to co? Ma sobie kolega po dwie dzwigac na raz? ;). A zywotnosc faderow? Djx 700 nie jest zly - wrecz przeciwnie ale jego awaryjnosc to porazka. Z malych to szukac dobrego djx 400 lub cos z serii vmx. Wymienne krosy i niska cena.
  • Poziom 13  
    no troche ''szydera'' bez przejsc to robic, a nakdanie 2 suwakami jest niewygodne
  • Admin grupy audio
    _eddie_ napisał:
    Ej no co wy - estradowke mu na dj podstawiacie?

A widział kolega wymagania autora tematu?
    Radow napisał:

Minimalnie 2 mikrofony 1cd 2 laptopy

standard to 3mikrofony 2cd 2 laptopy

Mikser DJ z trzema wejściami na mikrofon? Może i są - ja nie widziałem, jeśli już to na pewno nie w cenie do 500zł, chyba że np. Monacor MPX8200 ale czy to typowy mikser dla DJ-a?
    _eddie_ napisał:
    A o posluchach nie slyszeliscie? Nie kazdy estradowiec ma pflke na pojedyncze kanaly.

Nie mają tylko małe proste miksery, które i tak nie spełniają wymagań autora.
    _eddie_ napisał:

A wejscia stereo? Przewaznie male stoly maja tylko dwa a reszta to co?
    Wejście stereo można zrobić z dwóch wejść mono - nie ma problemu.

_eddie_ napisał:
    A zywotnosc faderow? Djx 700 nie jest zly - wrecz przeciwnie ale jego awaryjnosc to porazka.

Właśnie dlatego ten mikser jest fatalny, nie tylko potencjometry w nim padają. To samo dotyczy przełączników. O jakości dźwięku nie wspomnę.
    _eddie_ napisał:
    Z malych to szukac dobrego djx 400 lub cos z serii vmx. Wymienne krosy i niska cena.

DJX700 również ma wymienny crossfader - żaden argument, poza tym "małe" miksery mają tylko dwa wejścia liniowe, a potrzebne są 4! Do tego są równie awaryjne (oczywiście mowa o Behringer-ach).

Pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Djx 400 ma 4.. znaczy 2+2. No to ciezka sprawa bo w tym wypadku do djki zostawil bym cos malego... wpietego do wejscia liniowego malego estradowca. Ale to juz nie za 500.

Ps. W 700tce fadery padaja jak sie zakurza. Bardziej spotykam sie z padnieta elektronika czy zaginionym napieciem w zasilaczu.
  • Admin grupy audio
    DJX400 ma dwa wejścia liniowe i dwa gramofonowe/linowe - te ostatnie przełączane przełącznikiem. Jak dla mnie zupełnie nieporęczne rozwiązanie.

Zabieranie dwóch mikserów na imprezę też jest trochę niepraktyczne (wiem, bo czasem sam muszę zabierać) - zawsze to jeden "grat" więcej.

Prawdę mówiąc wszystko zależy od potrzeb, wiele imprez da się zagrać z normalnego miksera "estradowego" i nie trzeba do tego żadnych crossfaderów, czy innych funkcji znanych z mikserów DJ. Co innego jeśli mamy do zagrania typową dyskotekę, gdzie muzykę trzeba miksować - tyle, że na takich imprezach rzadko potrzebny jest więcej niż jeden mikrofon.
    Crossfader nie jest niezastąpiony, w praktyce zapewne okaże się że jest wręcz nieprzydatny (no chyba, że ktoś bawi się w skreczowanie).

Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Behingera to sobie daruj a bynajmniej 700 bo to jest tragiczny mikser. O efektorze nie wspomne.

Może no reloop RMX20 bedzie w cenie i napewno duzo lepszy niż behingery.

Tylko napisz co konkretnie od tego oczekujesz bo patrzac na wczesniejsze posty nie bardzo wiesz
  • Poziom 32  
    To, ze kros jest zbedny to wiadomo ale mi chodzi o sama wygode "pracy". Ale widze, ze szukamy rozwiazania pol na pol... wiec prosze: http://www.sound.pl/prod/7505/44.htm

Przepraszam moderatora za umieszczenie tego linku. Ma on byc pomoca.

Moderowany przez Artur k.:

Zamieniłem link.
    Nie tylko na allegro można kupić taki mikser.

• Poziom 32  
    Ten Gemini poza kapku lepsza wytrzymaloscia niewiele posiada. Bez korekcji na kanalach i jeden mic.
  • Poziom 26  
    Miałbyć kompromis to podałem. Mikser nadaje siędo grania jak i jako mikser do karaoke. I posiada pelna 2 kanałowa eq.

Choc tak jak piaslem wyzej kupilbym normalnego DJ + jakiegos Begingera np 1002
  • Poziom 32  
    Tak ale nie na liniowych,-). Gdzies na alle.. widzialem takie wynalazki bettera - 8 wejsc w tym 4 ry na dlugich filtrach, 3pas korekcja, crossfader, 4 mic, eq na sumie, pfl na sluchawki + wyj na monitory. Ot taki mix. Robia jeszcze takie?