Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SWITCH PLANET SW-801 - wylacza / zabezpiecza sie po chwili

olfork 31 May 2008 18:03 2353 5
    olfork
    Level 23  
    Tak jak w temacie, jest to zwykły switch Planet SW-801. Bywa tak, że po włączeniu funkcjonuje 10 minut, a bywa że 30 sekund. Po tym czasie nagle dioda power pozostaje zielona, diody odpowiadające podpiętym skrętom gasną i wszystkie ( niezaleznie od podpiętych kabli) zaczynają delikatnie się tlić. Oczywiście następuje automatyczne zerwanie połączenia.
    Zasilacz jest ok, na innym ten sam efekt, myślałem, że może elektrolity, ale nawet długi czas włączenia nie zmienia czasu działania. Zdjąłem obudowę dla lepszego chłodzenia, chociaż nawet gl. procesor grzeje sie co najwyżej delikatnie. Co jeszcze można sprawdzić ?
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jaki inny zasilacz podłączałeś ?
    Opisane objawy pasują do problemów z zasilaniem.

Jeśli to coś innego to raczej szkoda czasu na naprawę.
    olfork
    Level 23  
    Wymagany to 7.5V / 1A ja podłączyłem od innego 7.5V/0.9A - i jest bez różnicy. Pewnie ze względu na wartość nie ma sensu sie "bawić" w naprawe, chociaż dobre i te 30zł w kieszeni... ;-)
    wasyl32
    Level 19  
    Witam!!!
    Czy wszystkie porty w switchu są sprawne? Może to nie jest kwestia zasilania? Miałem kiedyś podobny problem z tym samym switchem. Uszkodzony port przez burzę, po pewnym czasie od włączenia do zasilania (od 1 minuty do kilku godzin) generował "smieci" na wszystkie porty. W tym czasie wszystkie diody bardzo szybko migały i całkowicie zrywało łącznośc z kompami.
    Usunąłem rezystory pomiędzy trafem portu RJ a uC i wszystko gra (oczywiście kosztem 1 portu).
    Może u Ciebie problem jest podobny?