Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AdexAdex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ustawić autoalarm

31 Maj 2008 20:53 2930 8
 • Poziom 39  
  Dzisiaj odpiąłem aku na chwile w Matizie. Siedzi tam autoalarm STER AS1
  Po ponownym podłączeniu aku mam problem - bo syrena pika jak niedomknę drzwi, albo jak włączy się alarm, ale nie pika gdy zamykam lub otwieram drzwi z pilota. Przyzwyczaiłem się do tego pikania i fajnie jakby można było je przywrócić.

  Znalazłem instrukcje do tego alarmu.

  Cytat:

  Optyczne ( ciche ) - dźwiękowe ( głośne ) załączanie / wyłączanie systemu. System potwierdza załączenie / wyłączenie kierunkowskazami ( ciche ). Istnieje również możliwość potwierdzania przy pomocy syreny ( głośne ). Zmianę sposobu sygnalizacji należy wykonać przy wyłączonym systemie w następujący sposób: złączyć stacyjkę samochodu w stan zapłon. Naciśnij duży klawisz pilota - przestawienie z cichego na głośne zostanie potwierdzone impulsem syreny i kierunkowskazów, natomiast przestawienie z głośnego na ciche tylko impulsem kierunkowskazów. Włączyć stacyjkę samochodu i sprawdzić.


  Przekręcam kluczyk, wciskam zielony przycisk na ok 2s. Syrena pika z 5 razy, jak trzymam dłużej po chwili znowu pika 5 razy, ale nic pozatym się nie dzieje. Syrena jak nie sygnalizowała zazbrojenia alarmu - tak nie sygnalizuje... Co robie nie tak?
 • AdexAdex
 • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
  Masz nacisnąć mniejszy przycisk (czerwony) przy załączonej stacyjce. To rozwiąże Twój problem.
 • AdexAdex
 • Pomocny post
  Specjalista - Alarmy Stacjonarne
  Tylko mały.
 • Pomocny post
  Specjalista - Alarmy Stacjonarne
  Tak. Zapłon + czerwony mniejszy przycisk. Jeśli chodzi o marginesy, to kiedyś robiłem je ołówkiem w zeszycie. :D Tak na serio, to pamięć alarmu o przyczynie ostatniego wyzwolenia. Po naciśnięciu większego zielonego przycisku przy załączonym zapłonie:
  1 impuls - czujnik drzwi, bagażnika, komory silnika
  3 impulsy - czujnik zmiany napięcia (potocznie prądowy)
  4 impulsy - czujnik ultradźwiękowy
 • Poziom 39  
  OCzywiście kolega miał racje. Chociaż wczoraj też naciskałem czerwony przy włożonym kluczu - i zapalały się wszystkie kierunkowskazy - i nic. Może dzisiaj przytrzymałem dłużej. W każdymbądź razie alarm pika. Dziękuje za wskazówki :)

  Cytat:

  Jeśli chodzi o marginesy, to kiedyś robiłem je ołówkiem w zeszycie.

  No ja już nie musiałem - były gotowe jak się kupowało zeszyt (chociaż pamiętam że były jeszcze takie z i bez :) )

  Mi po naciśnięciu zielonego pika 5 razy - więc nie wiem czy łączy ze sobą dwie przyczyny, czy może sygnalizuje coś jeszcze.

  Jeszcze jedno. Alarm ma wg opisu f-cje panic.
  Cytat:

  Funkcja panic. W sytuacji zagrożenia można wykorzystać alarm w celu odstraszenia, bądź zwrócenia uwagi. Należy nacisnąć duży i mały przycisk pilota równocześnie aż zostanie uruchomiona syrena i kierunkowskazy. Drzwi pojazdu, o ile alarm współpracuje z centralnym zamkiem, pozostaną nadal zablokowane. Czas generowania sygnału optyczno - dźwiękowego można dowolnie skrócić poprzez naciśnięcie dużego przycisku pilota.


  Naciskam czerwony i zielony - i alarm zachowuje się tak jakbym nacisnął tylko zielony (otwiera się, lub zamyka i jak przytrzymam dłużej wyłącza czujniki ultradźwiękowe).
  Znowu jakiś błąd w instrukcji?

  Męcząc kolegę do końca (bo widze że ma sporą wiedzę na ten temat) - pod maską mam syrenę z kluczykiem i jeszcze jedno czarne "pudełko" też z kluczykiem. To pudełko jest zasilaniem awaryjnym syreny?
 • Pomocny post
  Specjalista - Alarmy Stacjonarne
  PANIC - Przytrzymaj ponad 3 sek. czerwony (mniejszy). Nie pamiętam, czy ma znaczenie, czy system jest uzbrojony, czy rozbrojony. Czarne pudełko obok syreny z własnym zasilaniem może to być awaryjne wyłączanie alarmu, które normalnie było montowane wewnątrz kabiny. Pudełko to występowało przy syrenie bez własnego zasilania. Syrena z własnym zasilaniem, która była robiona dla f-my Ster posiadała stacyjkę, którą wyłączało się alarm w przypadku awarii. Syreny z własnym zasilaniem, które są obecnie na rynku nie wyłączają elektroniki alarmu, tylko odłączają akumulator, który jest w jej wnętrzu lub jej elektronikę.
 • Poziom 39  
  Cytat:
  Nie pamiętam, czy ma znaczenie, czy system jest uzbrojony


  Nie ma - przed chwilą sprawdzone :)

  Dziękuje za pomoc. W końcu wyjaśniło się do czego jest czerwony przycisk (sprzedający auto nie był w stanie mi powiedzieć po co on wogóle jest, a instrukcji do alarmu nie miał)