Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Avensis problemy z uruchomieniem

31 Maj 2008 21:59 4497 2
  • Poziom 10  
    Witam,

posiadam Toyotę Avensis z 2000 i od jakiegoś czasu pojawiły się problemy z uruchamianiem auta.
    Po włożeniu i przekręceniu kluczyka zapalają się kontrolki, a rozrusznik nawet nie drgnie. Po wielu próbach czasami potrafi się nawet trochę zakręcić ale nie dość długo by uruchomić silnik.
    Zacząłem drążyć temat i sprawdzać wszystko od strony rozrusznika. Na samym rozruszniku w momencie zapłonu nie było napięcia. Kolejnym krokiem więc było sprawdzenie przekaźnika. Po wyjęciu przekaźnika i zwarciu na krótko styków 3-5 samochód uruchamia się. Wywnioskowałem więc że to wina przekaźnika i wymieniłem przekaźnik. Jednak na nowych przekaźniku nadal nie chce się uruchomić.
    Czy moglibyście mi doradzić gdzie szukać przyczyny usterki?
    Ja podejrzewam jeszcze: alarm (ostatnio przestała działać w nim syrena) - alarm działa tylko nie ma sygnału, immo oraz stacyjkę?
    Nie mam doświadczenia z zabezpieczeniami wiec jeśli się mylę to czy możecie mnie poprawić?

Z góry dzięki za odpowiedź
    Pozdro
    Morfeusz
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Sprawdź wyjście na rozrusznik ze stacyjki jak tam będzie wszystko w porządku to sprawdź ten alarm (odcięcie zapłonu).
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Problem rozwiązany, a właściwie zdiagnozowany. Winny był przełącznik w stacyjce. Wyrobił się otwór w przełączniku i w fazie zapłonu ślizgał się sworzeń od stacyjki.
    Dzięki za pomoc.

Case closed

Pozdrawiam
    Morfeusz