Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera Cyfrowa Sony - jak przegrać film na komputer

31 Maj 2008 23:07 10778 13
  • Użytkownik obserwowany
    Mam problem ponieważ kupiłem kamerę cyfrową Sony i nie wiem jak przegrać filmy w dobrej jakości na komputer..Jeżeli ktoś wie coś na ten temat nie piszę

Z góry dzięki
  • Poziom 15  
    Podaj model kamery, to coś prędzej doradzimy,
  • Użytkownik obserwowany
    Moja kamera to Digital Video Camera Recorder DCR-TRV270E-PAL
  • Poziom 15  
    To raczej nie jest model tylko numer seryjny, a na co zapisuje ta kamera filmiki? Dysk twardy czy płyty, czy też kasetki? Model prawdopodobnie będzie miał symbol DCR.... Musisz pierwsze zainstalować sterowniki, następne kroki do zgrania i montażu nagrania są uzależnione od metody zapisu i złącz które kamera posiada.
  • Użytkownik obserwowany
    DCR-TRV270E-PAL
  • Poziom 15  
    Bardzo stary model tego sprzętu, dopiero za którymś razem zakapowałem o co tutaj chodzi, wydaje mi się że kamera nagrywa na kasetki. Początkowo znalazłem opis po angielsku, ale po skróceniu nazwy znalazłem polski odpowiednik. Kamera ma port USB. Musisz skorzystać ze sterowników i innych programów załączonych do niej, podłączyć kamerę po wolny USB włączyć odtwarzanie na kamerze i przechwycić obraz na kompie poprzez odpowiedni program. Tyle jestem w stanie ci powiedzieć. Poczytaj tutaj http://www.forum.fotoexpert.pl/topics34/9793.htm bo możesz mieć podobny problem.
  • Użytkownik obserwowany
    A jaki program polecasz do przechwytywania filmów z kamery i jakie sterowniki proszę o link
  • Poziom 15  
    A nie masz płyty do kamery? Poszukaj sam sterowników, popytaj na forach kto ma tą kamerę i ma do nie stery. To nie płyta główna, że producent zamieszcza ster na www dość często programy do obróbki filmów zawarte w seterach są bardzo drogie. Spróbuj Windows Movie Maker, ma opcje przechwytywania, jest to narzędzie instalowane z XPekiem.
  • Użytkownik obserwowany
    a program po przechwytwyania?
  • Poziom 15  
    Jest to kamera DIGITAL8.Do zgrania materialu na komputer niezbedna jest karta i przewod Fire Wire ( do nabycia w kazdym sklepie komputerowym).Sterowniki do kamery nie sa potrzebne,natomiast potrzebny jest program do przechwytywania obrazu ( czesto dolaczany jest do karty oczywiscie w okrojonej wersji).
  • Poziom 15  
    Kolego marekn1 kamera posiada USB, to może przez to da się przechwycic?
  • Użytkownik obserwowany
    Film można przechwycić ale jest bardzo kiepska jakość jak ją polepszyć?
  • Poziom 15  
    Dokladnie tak jest tzn film mozna zgrac przez USB ale jakosc jest kiepska i dlatego zalecane jest uzycie portu Fire Wire.W instrukcji obslugi jest to ujete w taki sposob "Transmisja danych jest bardziej klarowna niz w przypadku polaczenia za pomoca kabla USB" nic dodac nic ujac :) Najtansza karta Fire Wire to chyba wydatek okolo 50 zl a zysk jakosci nieporownywalny.
  • Moderator HydePark/Samochody
    Witam

Przewód do kamery to standardowy FireWire. Program do zgrania , pierwszy lepszy zgodny z Windows Media (Ja polecam Adobe Premiere 6.0 ). Obróbka miła i przyjemna. Przy zgrywaniu ustawić kompresję D1/DV . Rozdzielczość 720x576 pix. I nie piszcie że się nie da. Żadnych sterowników nie potrzeba. Aby tylko port FW był zainstalowany. 1 godzina nagrania zajmie około 12GB. Masz wtedy jakość taką jak na kasetce. USB nie wydoli. Pozatym Adobe Premiere ma wbudowaną obsługę kamer DV ,czyli po kabelku FW jest pełna kontrola nad kamerą. Czyli ; wrzucasz kasetkę przewiniętą do początku i w Adobie klikasz Capture i program odpala kamerę na odtwarzanie i ładuje na dysk Twój materiał.

Pozdrawiam
    Arturavs