Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic II - problem z odpaleniem

invx 31 Maj 2008 23:16 3810 2
  • #1 31 Maj 2008 23:16
    invx
    Poziom 25  

SCENIC II 2003 z silnikiem 1.6

Po dłuzyszm postoju - zwłaszcza po nocy trudno go zapalić. po wciśnięciu START łapie na kilka sekund - przy tym słychać jak by coś się "przewracło" (odgłos taki jak by metalowe kule gruchotały bo obracającym sie baniaku z łopakkami) i samochód gaśnie. Za drugiem odpaleniem zazwyczaj już było ok - maksymalnie za trzecim. Pote problem nie występował. Sytuację ratuje także odpalenie z wciśniętym tak do połowy pedłem gazu (ale czasem i tak gaśnie z tyi stukami). Problem występuje od dość dawna ... praktycznie od kąd go mam. Ale dzisiaj się nasilił. Zapalił dopiero za którymś tam razem :crazy:
    W czasie jazdy wszytsko ok - nic nie gaśnie nie szarpie.

• Pomocny post
    #2 10 Sie 2008 16:58
    steven 74
    Poziom 1  

Czesc, mysle ze masz problem z regulatorem faz rozrzadu walka ssacego konieczna wizyta w dobrym warsztacie i podlaczenie do urzadzenia diagnostycznego najlepiej clip i orginalne oprogramowanie renault podobno pomaga wymiana oleju ale nie zawsze.Pozdrawiam.

• #3 06 Cze 2011 08:22
    irek303
    Poziom 2  

witam! temat stary ale spróbuję dla potomnych opisać mój przypadek. Objawy jak w przypadku invix-a-pomogła wymiana koła (wałka) zmiennych faz rozrządu-jakieś 650pln na allegro. Nie wiem gdzie się to montuje ale mechanik kupił i wymienił-wszystko ucichło i auto mniej pali, i odpala od razu.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME