Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NOKIA 6288 na pół zywa:)jak ja postawić?

rkk18 31 Maj 2008 23:21 1343 13
  • #1 31 Maj 2008 23:21
    rkk18
    Poziom 14  

witam dostałem nokie 6288 telefon był juz wczesniej w jakims niby smiesznym komisie...i był martwy i napewno był grzany, po wykąpaniu w wanience ultradzwiekowej telefon włacza sie(nie wiem do jakiego stopnia) ale wyswietlacz nie jest biały tylko jakby ciemny,przy właczaniu standardowo załacza sie wibracja na chwile chciałem go przeflashowac ale niestety ufs+ hwk orginal nie chce zczytać tej słuchawki... czy macie jakies pomysły?

0 13
  • #2 01 Cze 2008 09:27
    Nosek1
    Poziom 28  

Podmien płytke klawiatury lub tasme.

0
  • #3 02 Cze 2008 01:05
    dariuszj
    Poziom 20  

Pod warunkiem, że LCD i taśma sprawne to na 1000% po wymianie "płytki klawiatury" telefon będzie działać. Tylko gdzie ty człowieku widziałeś płytkę klawiatury w N6280/88. Przecież to cała płyta główna. Jeśli tak podejść do sprawy, można udzielić porady uniwersalnej do wszystkich telefonów "jeśli nie działa, wymień płytę główną". Tak na marginesie to poziom tego forum schodzi na psy. Rolnicy na forum rolnicze a nie zabierać głos nt. techniczne.

-1
  • #4 02 Cze 2008 07:05
    karolark
    Poziom 40  

dariuszj napisał:
    Pod warunkiem, że LCD i taśma sprawne to na 1000% po wymianie "płytki klawiatury" telefon będzie działać. Tylko gdzie ty człowieku widziałeś płytkę klawiatury w N6280/88. Przecież to cała płyta główna. Jeśli tak podejść do sprawy, można udzielić porady uniwersalnej do wszystkich telefonów "jeśli nie działa, wymień płytę główną". Tak na marginesie to poziom tego forum schodzi na psy. Rolnicy na forum rolnicze a nie zabierać głos nt. techniczne.

A niewidziles plytki malej klawiatury w tym telefonie ? porada jak najbardziej sluszna nieraz przez ta plyte sa problemy :-) i po co rolnikow od razu obrazac ?
    ( jak bys dalej niewiedzial to jest w tej czesci gdzie jest LCD )

0
  • #5 02 Cze 2008 08:18
    Nosek1
    Poziom 28  

Kolego dariuszj sadzac po poziomie twojej odpowiedzi moge stwierdzic ze jestes typowym rolnikiem ktory siedzi z motyka przy naszym forum.Widziales kiedys Nokie 6280?Ta płytka odpowiada za wiele rzeczy.Jezeli jest uszkodzona to moga nie dzialac klawisze,aparat fotograficzny lub wyswietlacz.Skoro uwazasz ze sie myle to powiedz co Ty bys zrobił chłopku małorolny??

Dodano po 7 [minuty]:

Ps:Co do twojego marginesu to faktycznie forum schodzi na psy bo za duzo tu kowali,lekarzy,rolnikow,budowlancow ktorzy twardo stoja przy swoich przekonananiach godnych mistrza fachu (patrzac od dupy strony).

0
  • #6 02 Cze 2008 12:25
    dariuszj
    Poziom 20  

Sorki. Zwracam honor, faktycznie nie pomyślałem o klawiaturze w sekcji LCD. Jak się poczyta głupoty typu CID39 w K750 to głupota udziela się czytającemu. Ale fakt pozostaje faktem, że większość tzw. Serwisantów GSM to osoby nie mające pojęcia o elektronice. Dysponują gotówką, nakupią sprzętu i myślą, że sprzęt załatwi sprawę a nie potrafią nawet czytać schematów (symbol tranzystora to np. znak pacyfistów). Serwisem sprzętu elektronicznego zawodowo zajmuję się ok. 18 lat. Pasjonatem jestem od podstawówki czyli kolejne 10 lat. Kto z obecnych "fachowców" potrafi powiedzieć co to jest radio detektorowe? Podpowiem, że działa bez żadnego zasilania (baterii, zasilacza). Tematyką Telefonii Komórkowej zajmuję się praktycznie od początku istnienia tej technologii w Polsce. Fakty te stanowią, że zawód nasz zeszmacił się bardzo, bo klient obejdzie 5 serwisów i dopiero w następnym uzyska fachową pomoc, ale zdanie będzie miał jedno o wszystkich. Tym bardziej, że ci tak zwani fachowcy wzajemnie robią sobie na pióro.

0
  • #7 02 Cze 2008 16:09
    morgan_exe
    Spec od GSM

dariuszj napisał:
    Ale fakt pozostaje faktem, że większość tzw. Serwisantów GSM to osoby nie mające pojęcia o elektronice. Dysponują gotówką, nakupią sprzętu i myślą, że sprzęt załatwi sprawę a nie potrafią nawet czytać schematów (symbol tranzystora to np. znak pacyfistów).

I tu sie kolego grubo mylisz, takie osoby nie nazywaja sie SERWISANTAMI GSM. To, ze ktos ma boxa i zajmuje sie sprawami SW, nie czyni z jego serwisanta, uwierz mi ;)

0
  • #8 02 Cze 2008 16:20
    Nosek1
    Poziom 28  

Ja bym dodał tylko ze od czegos trzeba zacząć.Ja zaczynalem od dejana dct3,pozniej hot,tornado i dalej juz poszło :).A swoja droga zeszlismy troche z tematu.Jak tam Nokia wlascicielu tego tematu działa?? :)

0
  • #9 02 Cze 2008 20:04
    rkk18
    Poziom 14  

witam narazie jestem w kropce bo box nie zczytuje telefonu mam tornado+ hwk orginal podejrzewam ze cos z kabelkiem.....

0
  • #10 02 Cze 2008 22:31
    morgan_exe
    Spec od GSM

Nie podejrzewaj tyle, wes multimetr w dlon i zmierz.Po usb tez idzie flashowac ten telefon jako martwiaka. Daj loga przy okazji.

0
  • #11 02 Cze 2008 22:41
    Nosek1
    Poziom 28  

Nie jestem pewien czy dobrze kojarze ale chyba 6280 ma problemy pod tornadem.Mt lub jaf najlepiej rozswietli sprawe.

0
  • #12 02 Cze 2008 23:10
    diablokomis
    Poziom 19  

Posiadam hwk i nie miałem problemu nigdy, na początek pamiętaj o rezystorach w kabelku , jeśli dalej nie pójdzie zobacz po usb ( chociaż na kraczonym jafie). Sprawdź płytkę klawiatury , wytnij ekran i dokładnie wyczyść , a najlepiej podstaw.

0
  • #13 03 Cze 2008 00:41
    Nosek1
    Poziom 28  

Mi dla odmiany po kraczonym jafie nie ida dead usb.Mozesz krotko opisac jak to robisz?

0
  • #14 03 Cze 2008 01:06
    jacunio
    Poziom 17  

Mnie zastanawia jedno macie jakiś "rasizm" do ludzi ze wsi czy jak???

0