Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW 320i E36- Wymiana regulatora napięcia w alternatorze

robert.s. 31 Maj 2008 23:38 9191 5
  • #1 31 Maj 2008 23:38
    robert.s.
    Poziom 21  

Witam kolegów.
    Pytanie moje to czy da się wymienić regulator bez demontowania alternatora.

0 5
  • Pomocny post
    #2 31 Maj 2008 23:40
    adam7009
    Poziom 38  

Jak Bosch to tak.

0
  • #3 31 Maj 2008 23:47
    robert.s.
    Poziom 21  

Dodam, że miałem od dłuższego czasu przy włączonych światłach na wolnych obrotach miganie kontrolek. Podejrzewam, że to regulator. Nie jest to moja dziedzina bo jestem elektronikiem. Zaś wczoraj autko staneło i stwierdziłem brak ładowania. Jest to motor 6 cylindrowy, dostęp nieciekawy.

0
  • #4 01 Cze 2008 09:47
    viper555
    spec od auto-elektro

Nie łudź się że wymiana regulatora coś zmieni jeżeli występowało migotanie kontrolek to skończone szczotki i pierścienie ślizgowe alternator należy wymontować i konkretnie naprawić pomimo złego dostępu , migotanie może być również spowodowane słabymi diodami.P

1
  • #5 01 Cze 2008 11:03
    robert.s.
    Poziom 21  

Dzięki kolego Viper. Jutro spróbuje się tam dostać, a o efektach poinformuje. Dodam jeszcze, że regulator w tym modelu jest razem ze szczotkami stąd moje powyższe przypuszczenia. A co do dostępu to należy odkręcić tylną osłone alternatora, a przeszkadza trochę zbiornik płynu wspomagania. I jeszcz jedno przy pierwszym przekręceniu stacyjki na konsoli nie świeci się kontrolka braku ładowania.

1
  • #6 03 Cze 2008 21:43
    robert.s.
    Poziom 21  

Witam.
    Dziękuje kolegom za pomoc, autko naprawione. Wymiana regulatora pomogła. Dodam, że jest u mnie alternator bosch i można regulator wymienić bez demontażu alternatora choć odkręcenie osłony tylnej nie jest łatwą sprawą jak autko ma pare lat. Defekt regulatora to nie zużyte szczotki tylko rdza zrobiła swoje.

1