Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy 24c166 zczytam jako25x160 wilemem?

makumbapit 01 Cze 2008 22:10 1350 8
  • #1 01 Cze 2008 22:10
    makumbapit
    Poziom 16  

Pytanie jak powyżej .Interesuje mnie czy nie utrace danych i czy się da.
    A jak się nie da to zczytać jako co?

0 8
  • #2 01 Cze 2008 22:13
    SlaweK
    Poziom 43  

Podłączając cokolwiek to Willema masz ryzyko utraty wszystkiego. Myślę że przed zadaniem takiego pytania powinieneś zobaczyć do not aplilkacyjnych producentów i wyczytać co oznaczają takie symbole i czy wogóle istnieją.
    Moja osobista sugestia to włożyć Willema w jedynie słuszne miejsce, do śmietnika.

SławeK

0
  • #4 02 Cze 2008 08:06
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Tak naprawdę to jeszcze prostsze programatory nawet "home made" potrafią bez problemu odczytać pamięci I2C , tylko trzeba umieć je obsługiwać i wiedzieć co się robi.

Willem fakt nie jest to rewelacja , ale coś tam można nim robić. A taką pamięć I2C to czyta i zapisuje bez problemu.

A pamięć 24C166 to oczywiście mutacja 24C16 ;)

0
  • #6 02 Cze 2008 18:54
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Też nie jestem miłośnikiem tego programatora ale czasem zdarza mi się go używać i wierz mi że akurat z 24C16 raczej problemu nie będzie ;) a czasem to naprawdę wystarczą układy składające się z paru części - bo inteligencja tkwi w oprogramowaniu , choć fakt że stosując takie wynalazki to i komputer znacznie łatwiej załatwić. ;)

Willem też nie byłby aż tragiczny gdyby miał bardziej dopracowane oprogramowanie - fakt jego główną zaletą jest niska cena i osobiście też nie polecam ;)

To tak na marginesie ;)

0
  • #7 02 Cze 2008 21:01
    djlj24
    Spec od car audio

Niewiele osób pamięta czasy gdy pamięci 24cxx czytało się za pomocą 2 switchów i diody LED.
    Willem potrafi zgubić pierwszą odczytaną komórkę - po prostu nie zdąży zasilić jeszcze pamięci a już ją czyta. Nie zawsze się to dzieje ale zdarza się - gorzej już jest przy programowaniu. Jednak jego niezaprzeczalną zaletą jest różnorodność bazy pamięci równoległych co trudno zrobić na 3 kabelkach i kilku rezystorkach.

0
  • #8 02 Cze 2008 21:21
    JaB
    Poziom 16  

Witam
    Kiedyś sporo robiłem Willemem...nie kojarzę żebym coś ubił...to dzisiaj nieco nieaktualny sprzęt i ryzykowny, od kąd produkowany jest jak najtaniej. Kto poważnie traktuje to co robi, raczej go nie używa. Trzeba poprostu wiedzieć co się robi...odczyt jako 24c16, zapiasu też bym nie ryzykował...
    Pozdrawiam

0
  • #9 02 Cze 2008 22:02
    apap
    Poziom 21  

Willemem robię spi, bo mój własny czasami ma problem z zabezpieczeniami przy zapisie, pomijając tragiczny soft którym nie da się się zrobić nic oprócz odczytu i zapisu całej kości (porównanie, edycja, operacje logiczne i matematyczne na bajtach, skrypty, definiowane sumy kontrolne lub choćby skrypty do "stałych fragmentów gry" - nie uwalił mi nigdy treści.

0
  Szukaj w 5mln produktów