Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sterownik autronic AL-700 chyba zła emulacja sondy

ciupaj 01 Jun 2008 22:28 4328 4
    ciupaj
    Level 10  
    Witam.
    Mam instalacje gazową II gen. Lovato plus sterownik AL-700 i symulator wtrysków autronica. Po wymianie rozrządu i uszczelki pod głowicą pojawił się objaw że na wolnych obrotach chodzi jakby palił nie na wszystkie cylindry (telepie silnikiem). Po wyzycie w serwisie odczytali na kompie błąd sondy lambda. Po wykasowaniu błędu silnik po ok 2 minutach zaczął pracować normalnie. Po przejażdżce też ok. Więc przełączyłem na GAZ i po ok 2 km jazdy silnik znowu się telepał na wolnych obrotach i błąd sondy lambda.
    Dziś mierzyłem multimetrem napięcia z sondy lambda.
    1. W czasie pracy na benzynie sygnał wchodzący do AL-700 jest taki sam jak wychdzący z AL-700 i waha się w przdziale od 0,15 do 0,75 V - czyli OK bo moja sonda wg książki pracuje pomiędzy 0,1 - 0,8 V.
    2. Podaczas pracy na gazie sygnał wchodzący do AL-700 waha się w zakresie 0,42 - 0,46 V, natomiast sygnał wychodzący z AL-700 (czyli emulowany) zmienia się pomiędzy 0,36 - 0,96 V, co oznacza że wychodzi poza zakres normalnej pracy i dlatego wywala mi check na kompie głównym i pokazuje błąd sondy lambda.
    Moje pytanie jest takie: czy AL-700 nadaje się do wymiany ?? Czy też można mu jakoś zmienić parametry żeby emulował prawidłowo. Dodam że instalacja ma 6 lat i ustawienia w AL-700 nie były nigdy zmieniane bo wszystko chodziło prawidłowo. Prosze o pomoc
  • Helpful post
    Kisiel401
    Level 12  
    Witam
    Jeśli chcesz sam ustawić AL 700 to podłącz kompa do sterownika i programem "Amon" ustawisz parametry jakie ci będą odpowiadać.
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    IWEX100
    Level 16  
    Najprawdopodobniej ma Pan AL-700 do wymiany. Same ustawienia nic Panu nie dadzą ponieważ nie ma Pan wpływu na sygnał dostarczany do komputera z sondy a jedynie na emulację - jednak emulacja najprwdopodobniej jest ustwiona dobra tylko AL-700 zwariował. Niech Pan otworzy AL-700 i zobaczy czy na płytce nie ma śladów po wodzie.

Pozdrawiam
    Wojciech Bielenin
    ciupaj
    Level 10  
    witm. dzięki za zaintersowanie. A więc tak: podłączyłem kompa do centralki i jest ustawiona emulacja 0-0,8, czyli prawidłowo, a czasy górny i dolny mam na 625. Ale wątpie żeby samo się coś przestawiło, a niegdy tam nie zaglądałem a autko jeździło dobrze przez tyle lat. Wyjąłem też centralke i płytka wygląda jak nowa, prawie cała jest pokryta lakierem bezbarwnym i wygląda na prawdę dobrze. Oglądałem pod lupą i nie widać żadnych uszkodzeń. Więc chyba mogę kupić nową centralkę i próbować wymienić. Co o tym sądzicie?
    ciupaj
    Level 10  
    Wczoraj bawiłem się jeszcze AL-700 i okazało się że coś nie tak. Próbowałem go od nowa zaprogramować, na benzynie odczytał odpowiednią sondę i ustawiłem ilość cewek, potem na gazie jak kazał mi trzymać obroty powyżej 3000 to nie radził sobie. wartość sondy pokazywał cały czas ok 0,25V czyli mieszanka uboga i próbował otwierać krokowca aż do wartości 200 i sygnał dalej był ok 0,25V. Po dojechaniu do 200 na krokowcu zatrzymywał sie i nic dalej, cały czas pisało 0% i nic się nie działo. Natomiatst gdy wpiąłem się miernikiem do różowego kabla, czyli tego który daje sygnał z sondy to pokazywał mi wartość ok 0,48 - 0,5 V - czyli OK, a autronic z uporem maniaka 0,25V. Stwerdziłem że chyba lipa coś z tym AL-700 i dziś zamówiłem nowy (150zł) jutro go mam mieć to podłącze i zobaczymy co będzie. Wszystko Opiszę. Pozdrawiam.