Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop świecą się 3 diody:caps lock scroll lock i num lock ?

02 Jun 2008 08:28 5374 7
 • Level 10  
  Witam mam laptopa w którym przy włączeniu świecą się trzy diody (caps lock scroll lock i num lock) przez kilka sekund i gasną, a laptop nie włącza sie nie słychać żadnego dźwięku.
  Nie wiem co to za laptop i proszę Was o pomoc jedyne co mam to opis z tyłu obudowy:

  (755II0) i płyty głównej (755II0 rev:c p/n: 37-UD4000-00C)

  Google podają że to jest albo Fujitsu Siemens albo Gericom, ale nic wiecej na płycie jest Celeron 2.6Ghz i slot pamięci ddr taki jak w normalnych płytach.
  Prosze o pomoc w uruchomieniu lub zdiagnozowaniu co mu jest.
 • Level 13  
  Witam.
  No laptopa trudniej się diagnozuje, bo ciężko jest znaleźć części, które można by podstawić żeby sprawdzić działanie. Jeśli wogóle nie wstaje, to może być coś z płytą główną, pamięciami RAM, albo procesorem. Czy przy uruchamianiu laptop wydaje jakieś dźwięki?
  No w każdym razie pierwsze co próbowałbym zrobić to reset BIOS-a. Gdzieś tam musi być jakaś zworka CMOS reset, ewentualnie bateria na płycie głównej którą da się wyjąć. Odłącz baterie laptopa tą dużą i później tą z płyty głównej oczywiście po odłączeniu zasilania. Odczekaj 15 minut i złóż. Zobacz czy coś to pomoże.
 • Level 26  
  Błąd sprzętowy (padnięta pamięć, dysk itp.), lub błąd cmos lub pogryzły sie przerania sprzętu. Ciężka sprawa - postaraj się wybebeszyć zbędy hardware i wtedy odpalać dopinając co raz po jednym. Ew. reset CMOS.
 • Level 10  
  Po wyjęciu procesora, albo pamięci dzieje sie to samo czy istnieje możliwość ze skasował sie bios ?
 • Level 29  
  W tych modelach bardzo częstą usterką są wykręcone śrubki mocujące górny plastik do metalowego szkieletu, które robią zwarcia na płycie. Wyjmij płytę i sprawdź to.
 • Level 10  
  Wyjąłem płytę i podłączyłem bez obudowy i dzieje się to samo spróbuje. Flash biosu w programatorze może pomoże bo myślę ze sie bios skasował.
 • Level 16  
  Raczej masz zwarcie gdzies na plycie sprawdz wszystkie przetwornice
 • Level 10  
  Ludzie pomóżcie bo będę bez komputera zaraz jak brat zabierze mi swój komputerek.