Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polsat cyfrowy na niefirmowym dekoderze

kamilkropka 02 Cze 2008 08:35 11703 21
  • #1 02 Cze 2008 08:35
    kamilkropka
    Poziom 11  

Witam

Jestem zielony w temacie i nie wiem czy istnieje wogole opcja zakupu samej karty polsatu cyfrowego i oddzielnie jakiegoś dekodera??

Pozdrawiam i dziekuję za informacje
    Pozdrawiam

2 21
  • #2 02 Cze 2008 08:49
    zdzichu6969
    Poziom 23  

Polsat wprowadza Nagre 3 więc nie wiadomo czy jakiś dekoder przepuści uprawnienia. Ale jak chcesz rozejrzyj sie za Fergusonami, są najlepsze :)
    Pozdrawiam.

0
  • #3 02 Cze 2008 09:06
    MIREK54
    Poziom 26  

zdzichu6969 napisał:
    Polsat wprowadza Nagre 3 więc nie wiadomo czy jakiś dekoder przepuści uprawnienia. Ale jak chcesz rozejrzyj sie za Fergusonami, są najlepsze :)
    Pozdrawiam.

Przepraszam-czy kolega wie o czym pisze???????
    w odpowiedzi proponuję przeczytać ten temat:https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic395882.htmli do wiadomości : nie ma takiej możliwości (karta stanowi parę z dekoderem-narazie).
    Powodzenia!

0
  • #4 02 Cze 2008 09:33
    maly_13
    Poziom 19  

zeby mozna bylo ogladac na innym dekoderze to kupuje sie w polsacie modul z karta i wklada do dowolnego dekodera z miejscem na modul dostepu warunkowego polsat mial problemy ostatnio wlasnie z tymi modulami ale chyba juz sobie poradzili

0
  • #5 03 Cze 2008 13:23
    eska
    Poziom 12  

a moze to byc modul aston 2.0 ?

taki jak do cyfry?

Jesli nie to gdzie mozna kupic ten modol do polsatu bo widze ze wszedzie w sklepach zawieszona sprzedaz.

i odrazu pytanie czy na tunerze technisat digicorder pojdzie karta polsatu?

0
  • #6 03 Cze 2008 16:53
    Doominus
    Poziom 34  

eska napisał:
    a moze to byc modul aston 2.0 ?
    taki jak do cyfry?

Człowieku trochę pomyślunku. Przecież sprzedają zestawy karta+moduł to więc jaku kupisz oddzielnie kartę ? Poza tym nie będzie działać (jest kilkanaście powodów).

0
  • #7 03 Cze 2008 17:00
    Przemyslaw
    Poziom 28  

Właśnie o to chodzi. Nie ma możliwości zakupu samej karty Cyfrowego Polsatu. Karta zakupiona poza autoryzowanym punktem sprzedaży może posłużyć jedynie jako podstawka pod piwo.

0
  • #8 03 Cze 2008 18:11
    zdzichu6969
    Poziom 23  

E tam najlepiej bez kart zbędnych...ale to nie te forum :)
    Proponuje zamknąć temat pozdro:D

0
  • #9 03 Cze 2008 19:32
    pala22
    Poziom 24  

zdzichu6969 napisał:
    E tam najlepiej bez kart zbędnych...ale to nie te forum :)
    Proponuje zamknąć temat pozdro:D

Tak Kolego kup sobie dekoder i oglądaj ale nie proponuj innym.

i bez takich porad już niedługo zapanuje wielki lament :
    "że kupił i nie działa "

0
  • #10 03 Cze 2008 22:25
    zdzichu6969
    Poziom 23  

Niewiedza cie boli? Czy coś ci się nie podoba? Do czego zamierzasz?

0
  • #11 04 Cze 2008 00:22
    Przemyslaw
    Poziom 28  

akurat niewiedzą bym tego nie nazwał bo z postu kolegi akurat ona nie wynika.
    A Twoja rada akurat nie jest najwłaściwsza a na pewno już nie opłacalna - i kogo tu boli niewiedza??

0
  • #12 04 Cze 2008 09:35
    zi.ko
    Poziom 25  

Żeby karta polsatu N2 lub N3 zadziałała na innym dekoderze, trzeba znać tzw. BOXKEY z dekodera z którym ta karta jest sparowana. Potem wystarczy odpowiedni dekoder z systemem linux lub karta sat w komputerze i odpowiednia konfiguracja. Największy problem to właśnie wydobycie BOXKEY z dekodera.

0
  • #13 06 Cze 2008 14:58
    erneest
    VIP Zasłużony dla elektroda

Proszę udać się do dystrybutora CP i kupić bądź też podpisać umowę i skorzystać z opcji modułu CI.

0
  • #14 08 Cze 2008 19:43
    b_pietro
    Poziom 11  

Jeśli zakupisz już moduł z kartą w Polsacie... możesz zmienić moduł na inny. Proponuję dobór modułu ukierunkować tym, czy producent w/w aktualizuje często firmware modułu z satelity. Ja mam starego CAM Zeta Blue od ładnych 4 lat. Tuner Polsatu mi wysiadł. Karta wraz z dekoderem Ferguson 7011IT2 rev.2.1 działa bez problemowo. Działała nawet po wyskoku Polsatu z Nagry do Nagry2.

0
  • #15 22 Wrz 2008 13:15
    galus_gg
    Poziom 10  

Witam

Podepnę się pod temat :))
    Czyli - jeżeli zakupiłbym kartę Polsatu z modułem to powinienem aktywować ją w module polsatu czy mogę w innym ?
    Karta paruje się ztakim modułem w jakim jest przeprowadzana aktywacja ?
    Czy jeżeli włożę taką kartę bezpośrednio w tuner na linuxie (pomijając moduł) i przeprowadzę aktywację wpisujęc fikcyjny boxkey, to karta sparuje się z tym tunerem ?

pozdr.

0
  • #16 22 Wrz 2008 17:42
    pala22
    Poziom 24  

Karta już jest sparowana z modułem i nic nie wykombinujesz !!!!!!!!

Ewentualnie możesz odkupić od kogoś (cesia zestaw +abonament ) byle był jakiś stary sagem .

0
  • #18 23 Wrz 2008 08:19
    galus_gg
    Poziom 10  

Witam.
    Tak mi się też wydawało :)).
    Było by to zbyt proste:))
    Czy ktoś może orientuje się jak używany jest boxkey?
    Konkretnie chodzi o to czy jest w jakiejś sytuacji przesyłany pomiędzy kartą a tunerem? np. w celu sprawdzenia czy karta jest odpowiednia.
    Czy tylko na zasadzie: "boxkey" w karcie używany do kodowania - "boxkey" w tunerze do dekodowania transmisji kluczy ?

pozdrawiam

0
  • #19 23 Wrz 2008 15:11
    pala22
    Poziom 24  

tak jest przesyłany ,ale w formie zaszyfrowanej.
    jest tylko do sprawdzenia pary dekoder-tuner .

0
  • #20 24 Wrz 2008 09:25
    galus_gg
    Poziom 10  

Witam
    Tak się właśnie zastanawiałem w jaki sposób przebiega sprawdzanie czy karta jest właściwa.
    Ale jeżeli jest szyfrowany, to niestety z podsłuchania transmisji raczej nic ciekawego nie da się wyciągnąć.
    Pozostaje czekać na jakiś sposób na wyciągnięcie z echostara :)).
    pozdrawiam

0
  • #21 24 Wrz 2008 11:23
    meloch
    Poziom 29  

To z pewnością będziesz czekał długo, bo raczej nikt się tym nie zajmuje.

0
  • #22 24 Wrz 2008 14:29
    galus_gg
    Poziom 10  

Ja nie będę czekał bo zamówiłem moduł z kartą :))
    Czekał będzie dzieciak na swoją kolej do telewizora, jak mu kodów do bajek nie podzielę :)) Wyjdzie mu na zdrowie :))

Wydaje mi się, że nie ma sensu ciągnąć dalej tematu.

pozdrawiam

0