Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polsat cyfrowy na niefirmowym dekoderze

kamilkropka 02 Jun 2008 08:35 11982 21
Computer Controls
    kamilkropka
    Level 11  
    Witam

Jestem zielony w temacie i nie wiem czy istnieje wogole opcja zakupu samej karty polsatu cyfrowego i oddzielnie jakiegoś dekodera??

Pozdrawiam i dziekuję za informacje
    Pozdrawiam
  • Computer Controls
    zdzichu6969
    Level 23  
    Polsat wprowadza Nagre 3 więc nie wiadomo czy jakiś dekoder przepuści uprawnienia. Ale jak chcesz rozejrzyj sie za Fergusonami, są najlepsze :)
    Pozdrawiam.
  • Computer Controls
    MIREK54
    Level 26  
    zdzichu6969 wrote:
    Polsat wprowadza Nagre 3 więc nie wiadomo czy jakiś dekoder przepuści uprawnienia. Ale jak chcesz rozejrzyj sie za Fergusonami, są najlepsze :)
    Pozdrawiam.

Przepraszam-czy kolega wie o czym pisze???????
    w odpowiedzi proponuję przeczytać ten temat:https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic395882.htmli do wiadomości : nie ma takiej możliwości (karta stanowi parę z dekoderem-narazie).
    Powodzenia!
    maly_13
    Level 19  
    zeby mozna bylo ogladac na innym dekoderze to kupuje sie w polsacie modul z karta i wklada do dowolnego dekodera z miejscem na modul dostepu warunkowego polsat mial problemy ostatnio wlasnie z tymi modulami ale chyba juz sobie poradzili
    eska
    Level 12  
    a moze to byc modul aston 2.0 ?

taki jak do cyfry?

Jesli nie to gdzie mozna kupic ten modol do polsatu bo widze ze wszedzie w sklepach zawieszona sprzedaz.

i odrazu pytanie czy na tunerze technisat digicorder pojdzie karta polsatu?
    Przemyslaw
    Level 28  
    Właśnie o to chodzi. Nie ma możliwości zakupu samej karty Cyfrowego Polsatu. Karta zakupiona poza autoryzowanym punktem sprzedaży może posłużyć jedynie jako podstawka pod piwo.
    zdzichu6969
    Level 23  
    E tam najlepiej bez kart zbędnych...ale to nie te forum :)
    Proponuje zamknąć temat pozdro:D
    pala22
    Level 24  
    zdzichu6969 wrote:
    E tam najlepiej bez kart zbędnych...ale to nie te forum :)
    Proponuje zamknąć temat pozdro:D

Tak Kolego kup sobie dekoder i oglądaj ale nie proponuj innym.

i bez takich porad już niedługo zapanuje wielki lament :
    "że kupił i nie działa "
    zdzichu6969
    Level 23  
    Niewiedza cie boli? Czy coś ci się nie podoba? Do czego zamierzasz?
    Przemyslaw
    Level 28  
    akurat niewiedzą bym tego nie nazwał bo z postu kolegi akurat ona nie wynika.
    A Twoja rada akurat nie jest najwłaściwsza a na pewno już nie opłacalna - i kogo tu boli niewiedza??
    zi.ko
    Level 26  
    Żeby karta polsatu N2 lub N3 zadziałała na innym dekoderze, trzeba znać tzw. BOXKEY z dekodera z którym ta karta jest sparowana. Potem wystarczy odpowiedni dekoder z systemem linux lub karta sat w komputerze i odpowiednia konfiguracja. Największy problem to właśnie wydobycie BOXKEY z dekodera.
    erneest
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Proszę udać się do dystrybutora CP i kupić bądź też podpisać umowę i skorzystać z opcji modułu CI.
    b_pietro
    Level 11  
    Jeśli zakupisz już moduł z kartą w Polsacie... możesz zmienić moduł na inny. Proponuję dobór modułu ukierunkować tym, czy producent w/w aktualizuje często firmware modułu z satelity. Ja mam starego CAM Zeta Blue od ładnych 4 lat. Tuner Polsatu mi wysiadł. Karta wraz z dekoderem Ferguson 7011IT2 rev.2.1 działa bez problemowo. Działała nawet po wyskoku Polsatu z Nagry do Nagry2.
    galus_gg
    Level 11  
    Witam

Podepnę się pod temat :))
    Czyli - jeżeli zakupiłbym kartę Polsatu z modułem to powinienem aktywować ją w module polsatu czy mogę w innym ?
    Karta paruje się ztakim modułem w jakim jest przeprowadzana aktywacja ?
    Czy jeżeli włożę taką kartę bezpośrednio w tuner na linuxie (pomijając moduł) i przeprowadzę aktywację wpisujęc fikcyjny boxkey, to karta sparuje się z tym tunerem ?

pozdr.
    pala22
    Level 24  
    Karta już jest sparowana z modułem i nic nie wykombinujesz !!!!!!!!

Ewentualnie możesz odkupić od kogoś (cesia zestaw +abonament ) byle był jakiś stary sagem .
    galus_gg
    Level 11  
    Witam.
    Tak mi się też wydawało :)).
    Było by to zbyt proste:))
    Czy ktoś może orientuje się jak używany jest boxkey?
    Konkretnie chodzi o to czy jest w jakiejś sytuacji przesyłany pomiędzy kartą a tunerem? np. w celu sprawdzenia czy karta jest odpowiednia.
    Czy tylko na zasadzie: "boxkey" w karcie używany do kodowania - "boxkey" w tunerze do dekodowania transmisji kluczy ?

pozdrawiam
    pala22
    Level 24  
    tak jest przesyłany ,ale w formie zaszyfrowanej.
    jest tylko do sprawdzenia pary dekoder-tuner .
    galus_gg
    Level 11  
    Witam
    Tak się właśnie zastanawiałem w jaki sposób przebiega sprawdzanie czy karta jest właściwa.
    Ale jeżeli jest szyfrowany, to niestety z podsłuchania transmisji raczej nic ciekawego nie da się wyciągnąć.
    Pozostaje czekać na jakiś sposób na wyciągnięcie z echostara :)).
    pozdrawiam
    meloch
    Level 29  
    To z pewnością będziesz czekał długo, bo raczej nikt się tym nie zajmuje.
    galus_gg
    Level 11  
    Ja nie będę czekał bo zamówiłem moduł z kartą :))
    Czekał będzie dzieciak na swoją kolej do telewizora, jak mu kodów do bajek nie podzielę :)) Wyjdzie mu na zdrowie :))

Wydaje mi się, że nie ma sensu ciągnąć dalej tematu.

pozdrawiam