Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator obrotów silnika 230V na układzie U2008

02 Cze 2008 09:08 7979 7
 • Poziom 9  
  Witam

  Mam szlifierkę kątową o mocy 500W, i chciałbym obniżyć jej obroty. Regulator jednak chcę przygotować już na moc 800W .Znalazłem na forum taki regulator:

  https://www.elektroda.pl/dla_domu/regulator_avt_silnika.html

  Jednak przed znalezieniem go udałem sie do sklepu i kupiłem cały zestaw ale bez płytki. Nie które części się różnią szczególnie rezystory.

  Regulator obrotów silnika 230V na układzie U2008

  Które części będą lepiej się nadawać?? Czy to są dwa różne zestawy? Acha i jeszcze jedno gość w sklepie dał mi kondensator 4,7uF/50V zamiast na 25V. Czy można go tu zastosować czy iść go wymienić?

  A także martwi mnie fakt na co zostało przygotowane zaznaczone przez mnie miejsce (czerwone kropki)?

  Regulator obrotów silnika 230V na układzie U2008

  Czy w miejscu zielonych kropek ma być miniaturowy regulator czy należy go inaczej zabudować?

  Z góry dziękuję Smyk08
 • Pomocny post
  Poziom 26  
  Te czerwone kropki to oznaczenie na oryginalnej płytce.
  Są to otwory służące do chłodzenia oporników mocy /2W/
  Reszta może być.
 • Poziom 9  
  A czerwone kropki obok zielonych kropek na co są? Ma tam być jakiś element? Te miejsca pod opornikami 2W należy wywiertać?

  Które oporniki będą lepsze ( patrz miniaturka) defakto dokupie tylko jeden, także koszt nie będzie sporo większy? Dlaczego to się różni opornikami?
 • Poziom 23  
  Tam gdzie są zielone kropki i czerwone to ma być potencjometr. jest kilka otworów, ponieważ możesz zastosować różne wielkości
 • Poziom 9  
  Nikt nie odpowiedział mi jeszcze na pytanie dotyczące oporników(patrz miniaturka) które będą lepsze, czy to bez znaczenia? I proszę o odpowiedź dotyczącą kondensatora czy taki może być?

  A także czy ten potencjometr ma być w miejscu zielonych kropek czy w innym? Trochę jest dla mnie dziwny ten schemat, bo dopiero zaczynam, dla Was może to być banalne więc proszę o odrobinę wyrozumiałości.

  Mam taki potencjometr :
  http://img519.imageshack.us/my.php?image=pr1kq1.jpg

  Dziękuję i pozdrawiam Smyk08
 • Poziom 9  
  A co z opornikami?Na czerwono napisałem jakie są u mnie na schemacie obok tych które są na schemacie z forum. Doradźcie jakie będą lepsze. Czy w tym miejscu co zaznaczyłem ma być ten potencjometr czy w tych dziurkach obok. Ten zrzut z góry mi nic nie daje. Odpiszcie ;)
 • Poziom 10  
  Koledzy proszę o pomoc kupiłem regulator na U2008 KIT AVT układ prawie identyczny jak ten wyżej ale po zmontowaniu nie działa żarówka świeci jednqakowo brak jakiejkolwiek regulacji czy ktoś wie co może nie działać i jak to sprawdzić może ktoś budował podobny układ AVT z góry dziękuje za pomoc