Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba - czy to sa bad pixele?

02 Cze 2008 10:28 1714 7
  • Poziom 11  
    laptop Toshiba, mam na matrycy dwa takie jasniejsze miejsca, tzn. jeden punkcik jest okrągły i delikatnie jest jasniejszy ale kolory ma, jak zmienie kolor tła albo obrazek to kolory na nim sa tylko jest poprostu troszeczke bledszy od pozostałej czesci matrycy. Jest on mało widoczy - jak sie patrzy z góry to widac bardziej. Natomiast drugi punkcik ma ksztalt jakby taki malutki zygzak i tez delikatnie jasniej swieci - widac go tylko jak patrze z góry matrycy. Powiedzcie czy to sie da naprawic bez wymiany całej matrycy? Chcialem zrobic fotke ale aparat tego nie wyłapuje. Jak otworze białe tło to te punkciki delikatniej przebijają - jasniej świecą.
  • Poziom 11  
    Nie wiem jak tam teraz jest wśród producentów ale kiedyś było tak, że jak matryca czy to LCD stacjonarny miał ileś tam uszkodzonych pixeli to można było go reklamować. Są programy do testowania ile się ma uszkodzonych pixeli niestety nie pamiętam dokładnie nazwy (wpisz w google). Jeżeli jednak ty nie bedziesz mial takiej opcji (tzn reklamacji) nie polecam wymieniać matrycy...taniej Ci wyjdzie kupno nowego laptopa
  • Poziom 22  
    Programy do wykrywania uszkodzonych programów to np. Dead Pixel Tester lub LCDinfo itp. Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    to nie są bad pixele tylko takie przejasnienia delikatne, ale czy da sie to naprawic bez wymiany matrycy? tak wogole to czy to wina matrycy czy moze swietlówki itp..?
  • Poziom 26  
    Z tego co piszesz to nie są to badpixele a odgniecenia matrycy. Widać to jakby obraz był bardziej biały/jaśniejszy. Takie coś ma miejsce jak na skutek nacisku folia odblaskowa (ostatnia warstwa ekranu) się przemieści lub przyklei do matrycy. Coś takiego nie jest naprawialne w warunkach domowych a tylko w fabrycznych - trzeba rozebrać matrycę. Jeśli chodzi o gwarancję to większość producentów ją odrzuca w tych wypadkach. Sprawdź czy np. przenosząc w torbie nie masz w tym miejscu paska albo nie nosisz np zasilacza w kieszonce nad matrycą lub innych ciężkich rzeczy.
  • Poziom 40  
    Tego typu uszkodzeń się nie naprawia a uszkodzona jest folia polaryzacyjna przyklejona na zewnątrz ekranu.
  • Poziom 11  
    a jest dostep do tej folii po wyjeciu matrycy z obudowy laptopa? moze by ta folie jakoś nie wiem przykleic do czegos w tym miejscu jakims delikatnym czymś np. pastą i odciagnąc ja
  • Moderator Samochody
    Zapomnij o rozbieraniu matrycy w domu, nic dobrego z tego nie wyniknie... jeśli Ci to bardzo przeszkadza to koszt używanej matrycy na Allegro to ok 300zł dla matrycy XGA, i ok 700zł dla WXGA (panoramicznej) i +100zł ze matrycę glare/CrystalBrite.