Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z CC 700 wymiana gaznika

dziq16 02 Cze 2008 13:48 1185 2
  • #1 02 Cze 2008 13:48
    dziq16
    Poziom 2  

Mam CC 97 rok pojemność 704 i gaźnik Aisana. Mam stale problemy z gaźnikiem. wymieniłem wszystkie rurki, dałem gaźnik do regulacji a po mimo to mam następujące problemy. Dość ciężko pali jak już sie uda go odpalić to przez moment nierówno chodzi a potem trzeba uważać przy ruszaniu żeby znowu nie zgasł. Mam już tego dość i chciał bym zmienić ten gaźnik na WEBERA czy to jest możliwe a jeśli tak to na co powinienem zwrócić uwagę przy wymianie ??? proszę Pomóżcie !!!!!Dzięki z góry

0 2
  • Pomocny post
    #2 16 Lis 2008 13:06
    rallymiras
    Poziom 1  

oprócz samego gaźnika musisz wymienić kolektor dolotowy, zaślepić przewód który doprowadza ciecz chłodzącą do kolektora aisana, dorobić płaskownik z otworem żeby trzymał linkę gazu i przyspawać go go blachy przy belce. musisz mieć także inną górę gaźnika i uszczelkę. ja zastosowałem kawałek rury pcv kanalizacyjnej jako redukcję żeby połaczyć tę plastikową górę od gażnika z rurą od filtra powietrza. Wszystkie przewody podciśnieniowe wyrzucasz plus czujniki, zostawiasz tylko czyjnik od wyprzedzenia zapłonu, ma on przewód podciśnieniowy podłączony bodajże do kolektora ssącego. przy filtrze wyrzucasz także akumulator podciśnienia -taka bańka z plastyku, oraz zbiornik oparów paliwa, mieści się z lewej strony pod belką. Z tego co pamiętam to tyle, jak będziesz to robił to sam zobaczysz co jest potrzebne a co nie. Aha jescze trzeba zatkać króciec taki malutki przy przewodzie podciśnienia idącym z kolektora do serva hamulców.

0
  • #3 16 Lis 2008 16:18
    dziq16
    Poziom 2  

dzięki za pomoc. Zobaczymy moze nareszcie bedzie palil normalnie na nowym gazniku :P

0