Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zgubiona Motorola Gp320

02 Jun 2008 14:38 2921 10
  • Level 10  
    Witam

Zgubiłem jedną mikrofalę Motorole GP320. Czy muszę kupić nowy zestaw, czy można dokupić inna sztukę ?? Jeśli można dokupić to czy nie będzie z tym żadnych problemów ??

Pozdrawiam
  • Moderator
    Cześć.

tw1ster wrote:
    ...Zgubiłem jedną mikrofalę Motorole GP320.

GP320 to nie jest "mikrofala". To jest radiotelefon.
    Jeżeli musisz oddać, pamiętaj by kupić z właściwego pasma i potem ją zaprogramować na właściwe częstotliwości.
    Kupisz w sklepie lub na Allegro.
  • Level 10  
    Cześć,
    dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie.Czy nie trzeba jakiejś homologacji czy czegoś. Bo to były pożyczone słuchawki i chcemy nie kupić nowych za milion złotych tylko 1 szt. używaną przeprogramować itp. Tylko się zastanawiamy czy mogły mieć taki sam numer seryjny te słuchawki.
  • Level 17  
    Numeru seryjnego na 100% nie miały takiego samego. Jedyny numer który mógł być taki sam to "model number".
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    tw1ster wrote:
    ...Czy nie trzeba jakiejś homologacji czy czegoś.

Homologacje i zgodność z CE oraz termin wazności - dostajesz przy zakupie. Oczywiście tylko z legalnego źródła. Allegro z regóły kradzione [niestety] lub NIEsprawne (szkoda).
    Quote:
    Bo to były pożyczone słuchawki i chcemy nie kupić nowych za milion złotych tylko 1 szt. używaną przeprogramować itp. Tylko się zastanawiamy czy mogły mieć taki sam numer seryjny te słuchawki.

Musisz sie zdecydować .

Czy chcesz kupić mikrofalę czy słychawki czy radiotelefon a może traktor.

Pozdrawiam.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    To że spora część motek na allegro pochodzi od niemców, nie oznacza, że są kradzione. Tam nieco inaczej podchodzi się do tego typu sprzętu.

tw1ster: Nie wiemy czy było to radio firmowe, czy prywatne (wielka różnica) i dlatego ciężko doradzić. Najtaniej będzie jednak na allegro, a jeżeli na motkę miałeś papier, to proponuję i zgłosić fakt utraty na... policji. Wbrew pozorom obywatel posiadający przy sobie 'dziwne radio' a przy okazji kontrolowany - sprawdzane są numery.
  • Level 40  
    Ponoć aktualizowane legalne programy motoroli mają rejestr jumy. Podłączasz trefne radio i program drze jape że juma.
    Podobnie jest z nowymi wypasionymi radiami z drogich furek - na serwisie podczas diagnostyki egzaminer łączy się z serwerem firmowym i jak masz w aucie jumany komponent połączony do CAN to masz kłopot bo to bez echa nie pozostaje.
  • Moderator of Cars
    Krzysiek nie przesadzaj. Permamentna inwigilacja ?. Przecież to szkodziło by samym producentom. Zauważ że dziennie dziesiątki czy setki telefonów komórkowych "zmieniają" właściciela , telefon logując się do bts-a identyfikuje się min. poprzez imei i jakoś afery z tego tytułu nie widać. Oczywiście wiadomo czemu operator nie blokuje takich telefonów pomimo że ma taką możliwość. Z tego co wiem to istnieją tylko prywatne internetowe bazy danych rzeczy utraconych (oprócz oczywiście Policji, w tej chwili to już jest baza dla całej UE) np laptopów, prowadzone przez serwisy.
  • Level 40  
    Nie wiem czy to prawda to co napisałem o tych motkach - kiedyś ktoś mi opowiadał....
    Ale z tymi klamotami do aut to fakt. Jeden klient miał duże kłopoty - nieświadomie kupił jume na allegro ...
  • Level 10  
    Mam jeszcze jedno Pytanko.

Czy ten typy Motoroli miały różne numery Modeli ? Bo o to chodzi aby dokupić taki sam model do pary.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    To weź inną i zapisz na kartce wszystko to co jest po napisie "MODEL".

Mają różne, bo pracują w różnych pasmach itp.