Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer DEH-P3630MP -jak"oszukać" PAL007A (nap.REM

DamianRTV 02 Cze 2008 16:36 9890 7
  • #1 02 Cze 2008 16:36
    DamianRTV
    Poziom 27  

Radio samochodowe Pionieer DEH-P3630MP - odtwarzacz Mp-3 CD

Nie miał głosu - po wymianie PAL007A na taki sam - głos na wyjściu końcówki jest na każdym głośniku.
    Laser - nie czytał - czyszczenie nie pomogło ( więc wyczyściłem pryzmat i diodę - trzeba było blaszkę osłonkę zdjąć by dostać się do diody - laser czyta)

Natomiast nie mam pojęcia jakie wychodzi napięcie na sterowanie wzm. dodatkowego.

W tej kostce (niektóre kable były powyrywane - pewnie jakiś wandal chciał ukraść radio ! )
    Doszedłem do wniosków z oględzin płytki i resztek kabli że mam:

PR,PL,TR,TL,
    +12wejściowe główne, +12 memory, GND, i 2 jakieś- ze ścieżek też tak wynika że tylko tyle - proszę mnie poprawić jeżeli się mylę.

i tu są moje pytania:

- na płytce pisze TEL - czyli chyba sygnał wejściowy z odb. na telefon jak zadzwoni ( 0 V )
    - i nie oznaczony kabelek : 4.5V - co to jest ? bez względu czy mam załączony na panelu czy wyłączone radio ono cały czas jest takie samo - prowadzi to na jakieś prostownicze i potem z tych 2 prostowniczych idzie na końcówkę mocy - czy mam po prostu oszukaną końcówkę typu odpowiednik ? czy może jednak coś jest nie tak w samym radiu jeszcze - ( końcówka niemal że identyczna co spalona - wyprodukowana na MALTA - PAL007A ) - ciekawe nie ? co o tym sadzicie ?
    A przeczytałem na ten temat że jak się włoży zamiennik TDA... to wtedy nie ma właśnie tego sterowania - a ja mam oryginał - chyba :wink: tak pisze

ps. gdzie znajdę rozpiskę tej bocznej kostki - chyba wyprowadzenia na zmieniarkę tak ? - bo chciałem podpiąć PENDRAJWA - USB
    :cunning:

Przeniosłem z: RadiaSamochodowe Początkujący [hefid]

1 7
  • Pomocny post
    #2 13 Cze 2008 22:37
    staho1
    Poziom 20  

Service manual zamieściłem tu:https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=5243782#5243782

0
  • #3 16 Cze 2008 20:02
    DamianRTV
    Poziom 27  

Bardzo dziękuję za schemat - przydało się.

Cytat:
    4.5V - co to jest ? bez względu czy mam załączony na panelu czy wyłączone radio ono cały czas jest takie samo - prowadzi to na jakieś diody prostownicze i potem z tych 2 prostowniczych idzie na końcówkę mocy
    - czy mam po prostu oszukaną końcówkę typu odpowiednik ?
    - czy może jednak coś jest nie tak w samym radiu jeszcze - ( końcówka jest taka sama a co spalona - wyprodukowana na MALTA - PAL007A )

I z schematu również stwierdzam że to jest napięcie sterowania REM.
    Czy można to przerobić w taki sposób ? co na rysunku ?
    Bo nic nie wynika z schematu żeby to gdzieś jeszcze szło - czy będzie to tak samo działało ? - bo nieważne czy mam załączone czy wyłączone radio cały czas się utrzymuje ten poziom napięcia na 25n. + 4,5V

0
  • #4 12 Lip 2008 17:16
    SlaweK
    Poziom 43  

A sprawdziłeś chociaż czy zmienia się napięcie na sterowaniu StBy końcówki ? Najpierw należy postawić dokładną diagnozę co jest uszkodzone i czy warto przerabiać. Zerknij na wnętrze tego PALa co się w nim dzieje i dlaczego. A przy okazji mierz prąd pobierany, szczególnie na wyłączonym radiu.

SławeK

0
  • #5 16 Lip 2008 19:47
    DamianRTV
    Poziom 27  

Witam - kupiłem taką - a czytałem posty i pisze że podróbki tak mają bo nie dałem za nią 150 jak tyle kosztują tylko 50 ;)

Na wyjściu jest cały czas stale stałe napięcie bez względu na to czy radio jest załączone czy nie - a pobór prądu jest w normie - jak radio działa to wiadomo jest wyższy - tylko pytanko czy w taki właśnie w miarę rozsądny sposób to można zrobić ? - wolę się zapytać i podzielić moim pomysłem - co powiedzą inni :D na to.

0
  • #6 05 Sie 2008 01:30
    SlaweK
    Poziom 43  

Jesteś elektronik czy dupa śledziowa ? Jak piszesz że jest napięcie stałe to napisz gdzie ono jest a jak piszesz o poborze prądu to w jakim obwodzie i w jakich warunkach. W tym układzie jes element wykonawczy, coś nim musi sterować a ty z konkretów tylko ceny podajesz.

SławeK

0
  • #7 05 Sie 2008 20:28
    DamianRTV
    Poziom 27  

No kolego - proszę tu nie przesadzać z wyrażaniem swoich emocji

Cytat:
    dupa śledziowa

tu pisałeś kolego coś innego - każdy może pod wpływem emocji popełniać błędy - ale saper myli się RAZ ;)
    :!: - dobra może miałeś zły dzień :wink:

Zadałem tylko pytanie czy mogę zrobić - rozwiązać to w taki sposób co na schemacie w kółku zielonym.

Czytałem posty na temat PAL-a i pisali że te tanie to nie mają wyjścia REM a nie kupię takiej za 150 - bo laser za jakiś czas padnie - samemu wolę to zrobić - tylko czy tak to mogę rozwiązać :?:

Czy te elementy z ścieżkami przerywanymi zostawić - by się układ nie wzbudzał. Kawałek końcówki PAL jest i na nogę 4 idzie "stnadby" to zostawiam - błąd jest na obrazku to zostaje bo nie uruchomię jej - a przerywam ścieżkę od wyjścia REM z końcówki i ten mój układzik wpinam pod te diody zabezpieczające by coś kiedyś źle nie podłączyć pod to wyście. BD140 przełącza napięcie ponieważ na Bazę BC547 wchodzi 5V przez 10k i podawana jest masa na Bazę tego BD ( nie potrafię opisywać - przepraszam )

Pozdrawiam Damiano

0
  • #8 07 Sie 2008 17:12
    DamianRTV
    Poziom 27  

Takiego nie mogłem zrobić- bo zachowywało się to jak "stabilizator" nie wiem czemu - elementy były wszystkie sprawne ale - przy podaniu 12V miałem na wyjściu połowę - czyli około 6V. -Ktoś "elektronik" kazał mi to zrobić w taki sposób :(

Więc zrobiłem taki układ:

Radio działa jak należy - załącza i wyłącza REM - czyli sterowanie ( anetą, lub dodatkowym wzm. )

Tu są zdjęcia ze środka radia

0