Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System nie startuje przez aktualizacje? Jak go naprawić?

02 Cze 2008 18:38 1038 4
  • Poziom 14  
    Witam. Mam taki problem:
    Postawilem swierzutki system (win xp Home Edition) na kompie. Plyta Asrock na 478 nowka i zasilacz feel nowka.
    Wczoraj smigal jak ta lala, ale jak go wylaczalem to poinformowal mnie laskawie system ze pobral 20 aktualizacji i sobie je zainstaluje. Tak wiec zostawilem komp na noc, a on sie sam wylaczyl. Jak dzis wrocilem z pracy windows juz nie wystartowal. Wyswietla dyski i potem tylko czarny ekran z migajacym kursorem. Co najlepsze pomimo tego ze w biosie jest ustawione bootowanie z plyty komputer nie chce bootowac. Wiec teraz ani naprawic systemu ani nawet do trybu awaryjnego(F8) nie da sie wejsc. Help bo nie wiem co moze byc!!!

Dodano po 8 [minuty]:

czy mozliwe jest ze aktualizacje rozwalily system??
  • Spec od komputerów
    No tak, chyba aktualizacje zaszkodziły. Ale wystartować z płyty CD powinien, to jest poza systemem. Chyba że problem z płytą albo z samym napędem. Napędy bios też wykrywa prawidłowo ?
  • Poziom 14  
    no wlasnie bios wykrywa prawidlowo.....system stawialem w sobote i wszystko bylo cacay, cd-rom bootowal itp...a teraz nic...
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Może odłącz napędy CD ile ich tam masz, zostaw dysk systemowy i odpowiednio wcześnie wciśnij F8, możesz już jak widać bios na ekranie wcisnąć. Ale sprawa może też być poważniejsza skoro twierdzisz że komputer sam się wyłączył. Sprawdź tak jak podałem a potem pomyślimy dalej.
  • Poziom 14  
    nie mailem teraz mozliwosci samemu zobaczyc tego kompa bo jest on u brata, ale twoja sugestia z odlaczeniem cd-romow dala mi do myslenia. Pomyslalem ze moze brat zostawil w jednym z napedow jakas inna plyte i system glupieje....zadzwonilem do niego i okazalo sie ze nie plyte, ale z tylu zostawil podpietego pendrivea!!!!! po wypieciu system wystartowal i dziala jak ta lala:)

Przepraszam za zamieszanie i klopot:)
    dzieki tronic1:))
    Zamykam temat