Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zacięcie papieru HP Laser jet 4+

02 Cze 2008 20:16 2961 10
  • Poziom 14  
    Mam wysłużoną już drukarkę HP LaserJet 4+ i ostatnio kompletnie bez żadnej przyczyny zacina papier a raczej takie info wyświetla na ekranie

Położenie zaciętej kartki za każdym razem inne (czasami zaraz po wciągnięciu kartki a czasami już przy wylocie) sugeruje że raczej nie chodzi tu o jakąś rolkę która zacina, zresztą dodam że dla pewności wymyłem wszystkie rolki i gumowe podajniki rozkręciłem też kasetę i nic!

ktoś ma jakiś pomysł
    nie za bardzo orientuje się gdzie położony jest jakiś czujnik który sygnalizuje zacięcie papieru może to jego wina

• Poziom 31  
    A jak drukuje engine test, test ścieżki papieru. Zacięcia zdarzają się podczas drukowania z szuflady czy podajnika ręcznego?
  • Poziom 20  
    Witam

Mam taką drukarkę i działa ok już wiele lat.
    W okolicach pieca (za tylną pokrywą) znajdziesz czujnik papieru. Najczęściej jest on po prostu zabrudzony. Piec wyciągniesz odkręcając dwie śruby, następnie wyjmij toner i zdejmij górną pokrywę aby dostać się do czujnika. Delikatnie go wyczyść i powinno zadziałać.
    Pozdrawiam

Piotr
  • Poziom 14  
    zacina z podajnika i z szuflady jeszcze rano drukowała dobrze
    czasami wyświetla zacięcie nawet przed jakimkolwiek wciągnięciem papieru

chodzi o ten czujnik obok pieca czy ten dzyndzel wystający z pieca??
    czyściłem ten obok pieca i nic to nie dało one są jakoś połączone!

przy zablokowanym czujniku zamknięcia tylnej pokrywy ,wtedy może drukować przy otwartej klapie, delikatne ruszeniem "dzyndzla" od pieca powoduje wyświetlanie napisu o zacięciu!
    Gdy drukuje, papier przechodząc przez piec, odgina dzyndzel ale napis nie jest wyświetlany!
    to znowu kiedy papier zatnie się na piecu i przygnę dzyndzel do naturalnego położenia zaczyna wypychać zaciętą kartkę

druknołem już na niej 0,5 miliona stron bez większych usterek
  • Poziom 28  
    może masz problem z czujnikiem w rejestracji
  • Poziom 14  
    żebym to ja wiedział gdzie to jest
  • Poziom 28  
    najprościej: rejestracja składa sie z dwóch wałków.jeden gumowy a drugi dociśnięty do niego metalowy przed bębnem. a czujnik znajduje sie przed tymi wałeczkami. :D

Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Witam

Nie napisałeś czy wyczyściłeś czujniki.
    Jeżeli ruszysz "dzyndzel" w nieodpowiedniej chwili to drukarka pokaże zacięcie. W drukarkach (i nie tylko) występuje coś co można nazwać timingiem. Czujniki muszą reagować na papier w odpowiednich chwilach procesu drukowania (ważne są czasy kiedy papier uruchamia czujnik jak i kiedy go zwalnia).
    Czujnik rejestracji znajdziesz pod tym srebrnym ślizgiem.

Pozdrawiam

Piotr
  • Poziom 14  
    Pod tym dużym unoszonym czy pod tym cienkim przykręcanym na 2 śrubki??
  • Użytkownik usunął konto