Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektronika do sterowania falownikiem

02 Cze 2008 22:52 1370 5
  • Poziom 13  
    Czy wie ktoś z szanownych kolegów gdzie dostanę elektronikę do sterowania falownika? Mój projekt to zasilanie silnika trójfazowego prądem stałym 24V poprzez falownik. Oczywiście silnik jest nawinięty na odpowiednio niskie napięcie. Część mocy na MOSFETach zrobię sam, potrzebne mi sterowanie, zapewniające podstawowe funkcje zwykłego falownika.
    Będę bardzo wdzięczny za sugestie :wink:
  • Poziom 17  
    Obawiam się że może być problem - nigdy czegoś takiego nie spotkałe (szczerze mówiąc też zbytnio nie szukałem).
    Albo kupisz gotowy układ z częścią mocy, albo sterowanie też będziesz musiał zrobić sam.

Pozdrawiam
    Marek
  • Spec od Falowników
    Witam,
    rozumiem że silnik trójfazowy, asynchroniczny, pradu przemiennego
    podaj moc...
    pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Moc ma być 4,5kW/100Hz przy zasilaniu 24-29VDC ale potrzebuję tylko część sterującą (no ewentualnie przy ludzkiej ofercie całość)

możliwość dalszego zapotrzebowania...
  • Poziom 11  
    Sposobow sterowania falownikiem jest jak ilosc palcow u nog i rak albo i wiecej :D takze jest w czym wybierac:) to nie jest taka latwa sprawa jak moze sie wydawac :D
  • Poziom 13  
    Próbowałem użyć płytkę z małego falownika Omrona, z tym że z płytki mocy do płytki sterowania oprócz zasilania 5 i 15V jest ze 6 połączeń na których są jakieś napięcia rzędu 2-4V. Mogą to być też sygnały prądowe lub cyfrowe.
    Ach gdyby znalazł się schemat do tego...