Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ustawic Kenwooda KDC W3041A tak aby nie gubil stacji ?

Andrzej Gdz 02 Cze 2008 22:58 1982 13
  • #1 02 Cze 2008 22:58
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

Witam !

Posiadam odbiornik radiowy Kenwood KDC - W3401 A.

Co musze miec ustawione i jak aby np jadac z Bydgoszczy do Warszawy sluchajac radia ESKA gdy juz zanika sygnal ESKI z Bydgoszczy automatycznie radio przestawilo sie na ESKE ale juz na innej czestotliwosci i mogl dalej sluchac ESKI.

Dzisiaj jechalem i gdy sygnal ESKI zanikal to zauwazylem ze automatycznie szukal stacji ale wlaczala sie Radiowa Jedynka.

Wg instrukcji mam tak jak zalecaja tzn funkcje AF mam na ON.

A moze jeszcze trzeba cos ustawic ?

Andrzej

0 13
  • #2 03 Cze 2008 15:29
    djlj24
    Spec od car audio

Może poprosić nadawcy aby poprawnie ustawił PI. Bo jak jest takie same dla różnych stacji to zachowanie będzie jak opisałeś.

0
  • #3 03 Cze 2008 22:25
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

Cytat:
    Może poprosić nadawcy aby poprawnie ustawił PI. Bo jak jest takie same dla różnych stacji to zachowanie będzie jak opisałeś

Nic z tego nie rozumie :cry:
    Kogo mam prosic a co to w ogole jest PI ?

0
  • #4 03 Cze 2008 22:49
    milejow
    Poziom 42  

Pi to zawarta w tresci radiowej informacja o stacji(na podstawie tej informacji rds radia odszukuje ta sama stacje w innym rejonie,na innej czestot)Jesli PI sa takie same dla wielu stacji,dzieje sie,co opisujesz.Nie ma rady,chyba,ze masz plecy w KRRiT:D

0
  • #5 03 Cze 2008 23:02
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

I tak z tego nic nie rozumie.
    Dla mnie to niezrozumiale.

Dam sobie spoko skoro nie ma tu nikogo co ma Kenwooda.

0
  • #6 03 Cze 2008 23:56
    SlaweK
    Poziom 43  

Takie sytuacje się zdarzają w różnych regionach Polski. We Wrocławiu jadąc ul. Grodzką, kilkaset metrów od rynku AF przełączało mi RMF z wrocławskiego nadajnika oddalonego o 3-4km na wałbrzyski oddalony o 150km. A co do identyfikatorów to możesz sobie co najwyżej wyłączyć AF w radiu, bajzel jest w eterze a z połowy możliwości się nie korzysta.

SławeK

0
  • #7 04 Cze 2008 09:24
    djlj24
    Spec od car audio

Sławku jakby miał Blaupunkta to by można było użyć regionalizacji i to bardzo często pomaga. W wódce dla Kena (Kenwoodzie) nie ma opcji ustawienia regionalizacji więc nic nie da się zrobić.
    Coś się znowu klaruje sytuacja z RMF, wracają do lokalnych koncesji więc może i RDS wróci do normy.

0
  • #8 04 Cze 2008 11:36
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

Nie wiem ale jest chyba w Kenwood opcja REG
    Jak ustawic Kenwooda KDC W3041A tak aby nie gubil stacji ?

0
  • #9 04 Cze 2008 11:52
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 04 Cze 2008 11:57
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

Jeju no to w koncu jak to jest ?

Ktos mi podpowiedzial ze wystarczy ze w opcji REG zrobie na OFF i bedzie ok.

W koncu jak to jest , czy ma ktos Kenwooda i moze potwierdzic lub zaprzeczyc, dlatego dalem screena bo ktos pisal ze nie ma tam opcji REG ?

0
  • #12 04 Cze 2008 15:28
    SlaweK
    Poziom 43  

W nadawaniu radiowym zawsze pasmo i dynamika jest obniżana do kompromisu, tak by i dobre radia jakoś grały i małe badziewne odbiorniczki. Dość dawno temu w Wieczorze Płytowym Szachowski i Beksiński załatwili by dla tej audycji wyłączać to. Pokazało to co wtedy już radio potrafiło. Wolałem takiego radia słuchać niż dzisiejszych mp3.

SławeK

0
  • #13 04 Cze 2008 20:49
    djlj24
    Spec od car audio

Proponuję posłuchać Trójki wieczorem w czwartek i w niedzielę (raczej dosyć późno ale grają z płyt CD). Na dobrym tunerze naprawdę brzmi świetnie - o radiu drESKA nie ma co gadać nie muszą dbać o jakość bo i muzyki nie puszczają tylko jakieś łupawki. Ja do tej pory wolę mieć godzinę muzyki w jakości CD niż 10 godzin śmiecia w mp3.

0
  • #14 04 Cze 2008 22:47
    SlaweK
    Poziom 43  

Zgadza się, wprawne uszy odróżnią kiedy stacja gra z mpgówna a kiedy z cd. A wracając do tematu to wyłączenie AF spowoduje że radio nie będzie szukać nowej stacji i po problemi. W tym buszu jest taki bajzel że nic za nic nie działa jak należy, masówka...

SławeK

0
  Szukaj w 5mln produktów