Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Uniden 520 źle nadaje - trzeszczy i syczy.

02 Cze 2008 23:01 2846 9
 • Poziom 11  
  Ja odbieram w miarę poprawnie ( do zaakceptowania ), ale gdy nadaję to nawet radiach będących dość blisko w granicach 500-1000m nie słychać mnie wyraźnie tylko trzeszczenie i syczące spółgłoski typu s, c, ś, ć itp. Pojechałem sprawdzić antenę, SWR 1,3 -1,4 ale mocy to on miał tyko 1,8W 8-O :? Radyjko jest na gwarancji, i przed ok 2 tygodniami nikt z "mobilków" nie zgłaszał mi, że są trzaski, bądź niewyraźnie spółgłoski. czyżby padła końcówka mocy, czy modulacja? Czy jest to normalny objaw , a ja się nie znam? Proszę o odpowiedź, bo muszę coś z tym zrobić
  Pozdrawiam.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 27  
  Witam. Czy radio pracuje w tzw. "zerach"? Bo może masz właczony system wschodni. Czy przy załączeniu pojawia się na wyświetlaczu napis PL. Jak nie to odłacz zasilanie i to sprawdz po ponownym włączeniu. O ile się nie myle. Pozdrawiam.
 • Poziom 13  
  w unidenie nie wyświetla się PL po włączeniu.
 • Poziom 27  
  Może się myle, ale wygłąda to tak jakby nadawał w "5". A jak jest na gwarancji, to niech sprzedawca się męczy. Pozdrawiam.
 • Poziom 11  
  Ale na czy na 0 czy na 5 to moc musi być ta sama czyli 4W a nie 1,8W Podobno jest Przestrojone- tego nie sprawdzę, bo nie mam czym, ale na początku działało poprawnie nikt nie zgłaszał buczenia i trzasków - od tygodnia za problemy. Radio posiadam od 2-mcy.
 • Poziom 27  
  Tak to prawda, mają być 4W. Zanieś radio na gwarancje. Zgłoś usterki. Może jakiś fabric-feller.
 • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  Jeżeli radio działało poprawnie i jest na gwarancji, to tylko do sprzedawcy.

  Zastanawia mnie sam fakt , że Twoje radio 520 jest na tej gwarancji.

  Według obowiązujących przepisów to PRO520 NIE (NIE) jest dopuszczone do sprzedaży od 2007 roku. A więc NIE mogłeś nabyć LEGALNIE tego radiotelefonu.

  DZIWNE.

  Pozdrawiam.
 • Poziom 19  
  Radio jest w 0, skoro działało wcześniej ok to musiało być przestrojone. Co do chińskich unidenow to faktycznie jakosc kiepska strasznie a i z homologacją kiepsko. Stare unideny robione na Filipinach inna bajka (wiem bo używam i porównywałem z chińczykiem)... a i prawo nie działa wstecz, tak więc z homologacją nie ma problemu. Masz za małą moc, końcówke mocy by sprawdzić, ale skoro na gwarancji..
  pozdr

  Sprawdź jeszcze omomierzem wtyczke od anteny czy nie masz gdzieś zwarcia (kabel bądź antena).
  Jeszcze dodam, że z tą mocą to jest tak, żeby faktycznie ją zmierzyć to pomiar należy robić na sztucznym obciążeniu.
 • Poziom 11  
  Chyba można kupic z gwarancją. Czy legalnie? No cóż.
  http://allegro.pl/50416_uniden.html?order=t&view=gtext[/url]

  Dodano po 37 [minuty]:

  No i wyszło szydło z worka.
  Poszedłem do polecanego przez użytkowników serwisu z porządnym sprzętem pomiarowym ( uprzednio też byłem w innym, ale mniej renomowanym i zapewniali mnie , że wszystko jest OK i jest dobrze przestrojone ) Okazało się, że to "dobre przestrojenie leży 1,5kHz obok pasma ( widziałem na własne oczy, bo zaprosili mnie na zaplecze i pokazali ). Wobec tego radyjko udaje się do sprzedawcy. :twisted: :?
  Piszę jako Przestrogę dla innych:
  Do ceny Unidena na Allegro dodajcie jeszcze ~50PLN na gruntowne sprawdzenie radia + koszta przesyłki do sprzedawcy. Wówczas cena radyjka zupełnie przestaje być atrakcyjna

  Kupiłem je z uwagi na wymiary, które miało tylko to radyjko z filtrem ANL a prezydent był drogi. Kolejny raz wyszło na to, że pseudo oszczędności nie popłacają i tanie radia są dla bogatych. Dla mniej zamożnych jedyną alternatywą są radia i anteny markowe, bo to jest tylko jeden koszt zakupu, a potem spokój, a tak masz ciągłe koszta z doprowadzeniem taniej tandety do prawidłowego funkcjonowania, co powoli zbliża kwotę wydatków do ceny sprzętu markowego i niepotrzebnie tracisz czas i nerwy.
  Nie kupować Unidenów lub liczyć się z dodatkowymi kosztami!!!!
 • Poziom 27  
  Witam. Czyli jednak było odstrojone(tak myślałem). Mój znajomy kupił pół roku temu ten model ale wszystko było OK po założeniu. Dodam że kupił go renomowanym w sklepie elektronicznym i może dlatego nie było felerne. Pozdrawiam.