Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6030 / problem / piknięcie zamiast sygnału dzwonka

nyquist 02 Cze 2008 23:05 2503 7
  • #1 02 Cze 2008 23:05
    nyquist
    Poziom 24  

Witam. Znalazłem już opisy tego samego problemu na kliku forach, ale nigdzie jego rozwiązania, więc szukam pomocy tu.

Objawy: Zamiast sygnału dzwonka słychać tylko krótkie, pojedyncze piknięcie. Po wejściu w ustawienia i wybraniu wybranego profilu, przez chwilę jest ok i za kilka minut robi się to samo.
    Tefefon sygnalizuje też uszkodzenie niektórych plików z dzwonkami.

Jeśli ktoś spotkał się z takim problemem i rozwiązał go, proszę o cynk. Czy konieczne przeprogramowanie softu? Czy może wystrczy np. całkowity reset i powrót do ustawień fabrycznych? Czekam na sugestie.

Ps. Z góry dziękuję, za mądre odpowiedzi typu: "Oddaj telefon do serwisu", bo rzuciłem temat tu, żeby poszukać najpierw innych metod ;)

Pozdrawiam.

0 7
  • Pomocny post
    #2 02 Cze 2008 23:15
    DarekL.
    Poziom 12  

w takim przypadku tylko wgranie nowego oprogramowania rozwiąże problem

0
  • #3 02 Cze 2008 23:26
    apap
    Poziom 21  

Obejrzyj plytę, czy nie jest po zawilgoceniu. Z tego co opisujesz, wynika, że wszystkie ważne bloki funkcjonalne są o.k. - może wystarczy przemyć styki dobrym "kontaktem" - przeważnie pomaga.

0
  • Pomocny post
    #5 03 Cze 2008 21:42
    diablokomis
    Poziom 19  

DarekL. napisał:
    w takim przypadku tylko wgranie nowego oprogramowania rozwiąże problem
    Niestety , ale to jedyny sposób, zawsze pomaga.

0
  • #6 04 Cze 2008 10:59
    nyquist
    Poziom 24  

Dzięki za odpowiedzi. Tego się właśnie obawiałem, że nie obejdzie się bez przeprogramowania telefonu.
    Wstrzymam się z tym jednak, ponieważ chwilowo pomogła zmiana sygnału dzwonka w profilu na inny (pewnie nie na długo), ale jak na razie jest ok - odpukać... Zobaczymy co będzie dalej.
    Pozdrawiam.

0
  • #7 14 Cze 2008 13:24
    djanj
    Poziom 21  

witam
    jakis czas temu ja i moja dziewczyna kupilismy sobie po takiej nokii i wystepuje dokladnie taka sama sytuacja na obu telefonach, po jakims czasie samo ustepuje i pozniej samo wraca, jest to bardzo uciazliwe bo zamiast dzwonka jest tylko ciche pikniecie, zwlaszcza jesli uzywa sie telefonu jako budzika to moze byc problem :) bo takie pikniecie mnie nie obudzi, oddalem dzisiaj swoj telefon do naprawy gwarancyjnej zobaczymy czy cos z tym zrobia, czy ktos mial juz taka sytuacje z tym telefonem i udalo mu sie z tym jakos uporac?

ok znalazłem tutaj że faktycznie pomaga wgranie nowego softu, zobaczymy jak wroci z serwisu

0
  • #8 14 Cze 2008 17:11
    nyquist
    Poziom 24  

Ok, dzięki za odpowiedzi. Przyjąłem do wiadomości, że w 100% pomaga wgranie nowego softu.
    Dla potomnych - jeśli ktoś napotka taki problem u siebie, przed oddaniem telefonu do serwisu radzę poeksperymentować jeszcze ze zmianą pliku dzwonka na inny (pisałem o tym już wcześniej). A nóż widelec... ;) Oczywiście gwarancji nie ma, ale zawsze warto spróbować. U mnie zadziałało i chodzi tak już ponad tydzień.
    Temat zamykam. Pozdrawiam. Nyquist.

0