Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt London MP37 słaby odbiór

dannyr 02 Cze 2008 23:45 3312 4
  • #1 02 Cze 2008 23:45
    dannyr
    Poziom 15  

Witam!!
    Otóż posiadam od niedawna takie radyjko:
    http://www.ceneo.pl/421282
    I rozczarował mnie Blaupunkt....Dlaczego?
    Samochód Seat Cordoba, wcześniej radio fabryczne SEAT (Grundig) kaseta itd. Kolega zamontował nowego Blaupunkta i radio gra tragicznie!!!!
    Charakterystyka:
    - słabo łapie fale (czasami szumi)
    - totalny brak dynamiki
    - dżwięk jest jakby "dalej"
    Fabryczne radio konstrukcja sprzed 10 lat grało zdecydowanie lepiej!!!
    Tzn. w Blaupunkcie jeśli chodzi o CD to jest OK, dynamicznie, czysto, basowo, ale radio odwrotnie:)
    Co może być przyczyną?Co zrobić?Co zmienić?Może jakieś ustawienia (choć próbowałem)?
    Co sądzicie?

0 4
  • #2 02 Cze 2008 23:54
    rema
    Poziom 27  

Witam. Prawdopodobnie antena potrzebuje zasilania. W poprzednim radiu było dostarczane przez gniazdo anteny w radiu. Gdzieś już było o tym pisane na elektrodzie. Pozdrawiam. Jak znajde to podam. Mam. https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=997254&highlight=
    Co do podłączenia głośników, to pewnie grają w tzw. przeciwfazie(złe podłączenie) i dlatego mało dynamiki itd.

0
  • #3 03 Cze 2008 01:23
    dannyr
    Poziom 15  

Hmmm...Poczytałem i nie wiele zrozumiałem (jestem laikiem):) Niby antena potrzebuje zasilania?A samo radio go nie daje?
    Może należy (jakoś) inaczej podłączyć radio do akumulatora?Lub jakiś inny prosty sposób?

0
  • #4 03 Cze 2008 01:31
    rema
    Poziom 27  

Te radio nie daje tego napięcia na 100%. Same podłączenie radia jest prawidłowe. Skoro nie rozumiesz tego co czytałeś, to lepiej daj to zrobić komuś co będzie wiedział o co biega. Jest tam gotowy separator podany. I niech sprawdzi czy poprawnie są podłączone głośniki. Pozdrawiam.

0
  • #5 08 Cze 2008 13:21
    Andiv
    Poziom 32  

dannyr napisał:
    Niby antena potrzebuje zasilania?A samo radio go nie daje?

Nie antena tylko wzmacniacz antenowy. Fabryczne radio miało wyprowadzone zasilanie wzmacniacza już na gnieździe. Do prawidłowego podłączenia albo trzeba wywalić wzmacniacz albo zaopatrzyć sie w separator i podłączyć zasilanie wzmacniacza.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo