Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stare polskie telewizory lampowe

pablo951 03 Jun 2008 07:18 5630 5
    pablo951
    Level 10  
    Mogę dostać stare telewizory lampowe: UNITRA MTU 6171 (lub MTV) i NEPTUNA 413. Nie wiem czy są sprawne, ale chyba tak. Czy ktoś mógłby podać schematy obydwu, oraz co można z nich zrobić? Wiem, że można by było zrobić coś z HV, albo jakiś wzmacniacz. Szukam linków, schematów itp.

Nie odsyłajcie mnie do przycisku "SZUKAJ" albo Google bo nic nie znalazłem.

Proszę zmienić nazwę tematu - post był raportowany.
    [air]
    marcin_oizo
    Level 28  
    PABLO951 a czy nie chciałbyś się ich pozbyć gdy już je dostaniesz? Zbieram stare telewizory. Najbardziej interesowałby mnie Neptun 413...
    A tak swoją drogą to naprawa nie powinna być trudna pod warunkiem że znasz się na elektronice i technice telewizyjnej.
    Szkoda rozbierać takie sprzęty, z tego co napisałeś stwierdzam, że masz zamiar je zniszczyć!? Za Neptuna mogę ci oddać Cygnusa (nie sprawny ale mogę naprawić) i też jest czarno biały.
    Pozdrawiam!
    pablo951
    Level 10  
    Rzuuf dzięki za szybką odpowiedź.
    Marcin_oizo nie mam żadnej pewności że te telewizory działają. Neptun i Unitra stoją odkąd pamiętam u babci. Przynajmniej pamiętam Unirtę, a ten drugi pojawił się przed Nowym Rokiem. Prawdopodobniej przedtem stał w piwnicy i teraz jest pokryty w środku kilkucentymetrową warstwą kurzu. Więcej nie mogę Ci o nim powiedzieć. Musiałbym pytać babcię. A pytanie zadałem, ponieważ przez lato mogą trafić na wywóz odpadów wielkogabarytowych. A szczerze mówiąc tak na poważnie zacząłem się interesować elektroniką kiedy poznałem te forum, czyli około dwóch miesięcy temu.:D
    marcin_oizo
    Level 28  
    Jak dla mnie telewizor może nie działać bo ja naprawiam takie sprzęty. Więc jak piszę mogę dać Cygnusa i też na części+dwa dodatkowe, kompletne chassis. Można z niego wymontować trafo WN na lampę plazmową i kostkę wzmacniacza m.cz.
    Pozdrawiam!

Handel proszę uskuteczniać na PW ;) Póki co, autor szuka tylko schematów.
    [air]
    pablo951
    Level 10  
    Marcin_oizo przepraszam, że czekałeś, ale nie mogłem odpisać. Jeżeli dostanę te telewizory to napiszę Ci na pw.

Pozdrawiam
    pablo951