Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dmuchawa - Renault Scenic Expression 1,9 dci

andrewn 03 Jun 2008 07:51 7310 4
 • #2
  Kursaxx
  Level 15  
  scenik II ? po co chcesz dostac sie do dmuchawy ?
 • #4
  Kursaxx
  Level 15  
  zapewne musisz zdemontowac schowek pasażera aby dostac sie do strony wentylatora gdzie jest opornica . Demontaż schowka :
  -3-y wkręty wewnątrz schowka w górnej przedniej części
  -1- wkręt za plastikową zaslepka po lewej stronie schowka w dolnej części
  demontujesz osłone plastikowa progu potem sciagasz plastik w kształcie ksiezyca tam jest wkręt
  nastepnie sciagasz boczną zaślepke tam gdzie masz wyłącznik poduchy pasażera i tam tez jest wkret
  kolejny krok trzeba rozebrać ten duzy plastik okalający dzwignie zmiany biegów pod nogami od strony kierowcy i pasażera masz po jednym kołku
  sciągasz mieszek zmiany biegów delikatnie do góry ( lubią sie łamać zaczepy ) nastepnie demontyjesz górna cześc plastiku tam gdzie masz awaryjne i zamykanie drzwi ( też smiało do góry ciągniesz ) jak to sciągniesz bedziesz miał na czołowek czesci dwa wkrety wtedy zejdzie Ci ten duzy plastik okalajacy lewarek .
  Jak sciągniesz to to beda dwa kolejne wkręty od panelu sterowania klima itp jak je odkrecisz szarpnij smiało do góry :) ale wczesniej wymontuj radio . Jak odciągniesz sterowanie klima bedziesz miał ostatnią srube od schowka .
  Powiem szczeże ze nie przygladałem sie czy tam mozna zdemontowac wentylator , czy nide trzeba całej deski szarpnac jak któs kto robił to niech sie wypowie ja opisałem sposób demontażu schowka :) może sie przyda .
  pozdrawiam
 • #5
  monrant
  Level 22  
  Nie trzeba rwać dashboardu, trzeba uważać na plastiki przy demontażu. Schowek ciężko schodzi po odkręceniu śrub, trzeba go wyszarpać, pamiętać na koniec o rurce chłodzenia schowka.