Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat pilotu do alarmu o oznaczeniu AT6L

veedo 03 Cze 2008 09:44 4355 5
  • #1 03 Cze 2008 09:44
    veedo
    Poziom 12  

Witam, Poszukuję schematu do pilota, na płytce jest oznaczenie AT6L ale jaki to typ i cokolwiek na temat pilota to nie wiem, miałem wymienić włącznik i pech chiał że strąciłem płytkę i wszystkie elementy poleciały. Gdzie co jak teraz wlutować nie wiem.Zamieszczam zdjęcie płytki i miejsce w którym brakuje elementów. Podziękowania z góry. Na obudowie pilota jest oznaczenie ELVAT5G, gdzieś wyczystałem że to od alarmu Prestige

0 5
  • #2 03 Cze 2008 22:31
    Zmacio
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

Jest to płytka pilota od Prestige APS 400mx. Nie wiem jakiego sprzętu używasz. Ale wygląda, że gorącego powietrza lub lutownicy do rynien skoro przy wylutowaniu switcha wylutowałeś wszystkie elementy smd wokół niego. Schemat może uzyskasz u importera - Amervox. Będzie Ci ciężko odtworzyć wartości kondensatorów, ale jest to do zrobienia. Z 2 godzinki i zrobisz. Powodzenia.

0
  • #3 04 Cze 2008 09:03
    veedo
    Poziom 12  

Używam gorącego powietrza i strąciłem płytkę,upadła i rozsypała się:) Dzięki za informację oraz nadal czekam może ktoś ma zdjęcie płytki z umiejscowieniem wszytkiego chociaż.

0
  • #4 23 Cze 2008 21:55
    JohnnyBravo
    Poziom 11  

Zdjęcia mojego pilota, niestety niesprawnego podejrzewam że padł AXCE03, dioda daje ciągłe światło jak na zwarciu, no ale może uda Ci się odtworzyć na podstawie tego zdjęcia twój pilot.

Pozdrawiam

0
  • #5 20 Kwi 2009 14:14
    Varhlack
    Poziom 10  

Czy jest ktoś kto pomódłby domorosłemu elektronikowi w znalezieniu usterki w tym właśnie pilocie?

Mam multimetr i nie bardzo wiem w jaki sposób sprawdzić ten niebieski kondensator, mikroprocesorek i resztę. Bo ścieżki to sa OK ;)

Mam drugiego takiego pilota - też nie działa. Pierwszy świeci lekkim światełkiem rozładowywując baterię a jak nacisnę przycisk to świeci mocno i wraca do poprzedniego lekkiego świecenia.
    Drugi pilot świeci cały czas nieco mocniejszym światłem niz pierwszy i po naciśnięciu normalnie świeci jak sprawny pilot.

Gdzie pomierzyc i co i może mógłbym przelutować któryś z zesputych elementów i mieć jeden sprawny pilot?

Z góry OGROMNE dzięki!

0
  • #6 22 Kwi 2009 21:45
    Zmacio
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

Na 90% padły układy AXCE03. Niestety, ale samemu nic z tym raczej nie zrobisz.

1