Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta WiFi wewnętrzna do laptopa na złącze Mini PCI

03 Cze 2008 09:50 7304 6
 • Poziom 12  
  Witam Kolegów!
  Mam takie pytanie, czy ktoś orientuje się w jaki sposób włączane są sprzętowo karty WiFi w laptopach. posiadam laptopa, który ma gniazdo Mini PCI i dokupiłem kartę na to złącze. Niestety ta wersja laptopa fabrycznie nie była przygotowana do kart WiFi i w obudowie w miejscu gdzie powinien znajdować się przycisk uaktywniający kartę jest tylko zaślepka. Rozkręciłem laptopa i widać, że w tej wersji nie ma wymaganych komponentów dla obsługi karty WiFi. Karta jest wykrywana przez system, instalują się sterowniki ale karta jest jakby uśpiona. Wyskakuje komunikat aby wcisnąć przycisk uaktywniający kartę:(

  Stąd pytanie czy za uaktywnienie karty jest odpowiedzialna jakaś końcówka ka złączu Mini PCI? czy jest to bardziej programowa sprawa?

  Wydaje mi się, że chodzi tu jedynie o podanie jakiegoś stanu (0 lub 1) na konkretną nóżkę karty, tylko którą? Z rozpiski złącza Mini PCI nic nie wywnioskowałem.

  Proszę o pomoc, jeśli ktoś się orientuje co można zrobić z tym.
  Pozdrawiam!
 • Poziom 34  
  A czy w samym menadżerze urządzeń karta widnieje jako włączona?
 • Poziom 12  
  Tak karta jest widoczna i jest włączona. Jedynie w panelu konfiguracji karty (jest to karta Intela) sa różne opcje i między innymi włączanie i wyłączanie karty, zaznaczona jest opcja włączona, ale wyskakuje okienko z informacją, że należy załączyć kartę przyciskiem znajdującym się w komputerze. Wygląda to na okienko pokazujące się od sterowników tej karty a nie z samego systemu windows.
  Karta w innym laptopie działa poprawnie, ale tamten laptop ma funkcję włączania i Wyłączania karty klawiszem.
 • Poziom 34  
  Co to jest za laptop?

  Przy włączniku do karty nie ma żadnych elementów tak jak to jest w laptopie wyposażonym już w taką kartę?
 • Poziom 12  
  to jest HP Pavilion ze4900

  przy samej zaślepce nie ma nic, jedynie dałej przy złączu baterii jest jakieś gniazdo. Mierzyłem napięcia na tej kostce i są np. 3.3V -3.3V i jakieś wiszące (nie mające napięcia) wejścia, z tego co wyczytałem w tej zaślepce w niektórych modelach montowana byla IRDA więc domyślam się, że to gniazdo również ją obsługuje. Pytanie tylko czy reszta elementów wymaganych do IRDY i WiFi znajduje się na płytce.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Karta była sprawdzana na laptopie Fujitsu Siemens więc to całkiem inne konstrukcje:)
 • Poziom 11  
  Witam
  Mam podobny problem z kartą intela trzeba ją włączyć przyciskiem sprzętowym którego nie ma w mojej wersji laptopa jak by ktoś wiedział które nogi minipci odpowiadają za włączenie karty to proszę o ich podanie
 • Poziom 15  
  Witam.Moja toshiba też nie miała włacznika karty wifi.Ostatecznie wlutowałem zworkę w miejscu brakujacego włącznika.Wczesniej zakleiłem tasmą siódmy pin karty minipci (zamiast lutowania zworki). Kiedys opisałem jak to zrobiłem.Wpisz w wyszukaj L100-112 i znajdziesz mój post z opisem.
  Znalazłem post o którym pisałem i okazało sie że zamieszczony kiedyś link z wyjaśnieniem co należy zrobić wygasł.
  Jeśli połozysz kartę wycięciem po lewej stronie to liczac od lewej jest to 7 pin. Zaklej go paseczkiem taśmy klejacej (tylko ten jeden pin) i komputer powinien zacząć wykrywac sieci bezprzewodowe.

  Karta WiFi wewnętrzna do laptopa na złącze Mini PCI

  Pin ,który należy zakleić zaznaczyłem na czerwono.
  Zakładam ,że podłączyłes antenki do karty.