Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak po rs232 przesłać liczby dziesiętne? Wyświetlanie, HEX.

03 Cze 2008 12:07 1816 3
  • Poziom 10  
    Chciałbym przesłać po RS232 wartości dziesiętne, jadnak te programy które posiadam odbieraja tylko wartości w postaci szesnastkowej bądz stringi! Jest możliwość przesłania i wyświetlenia wartości dziesietnych po rs232????
  • Poziom 29  
    Jak będziesz tak formułował pytania, to cię pokierują do szkoły.
    Mam dobry humor, więc tego od razu nie zrobię. Przez RS-a wysyła się liczby binarne o wielkości od 7 do 9 bitów, że o parzystości i CRC nie wspomnę. Programy je interpretują i wyświetlają w formacie szesnastkowym, bo jest najbardziej przejrzyście dla programisty. Stringi są ciągiem znaków, czyli bajtów w kodzie ascii.
    Odpowiadając na pytanie: Tak. Można wysłać wartości dziesiętne. Oraz każde inne, które da się zakodować w bitach. Żeby je wyświetlić jako dziesiętne, trzeba tylko napisać program który je zinterpretuje, ewentualnie taki program znaleźć.
  • Poziom 10  
    juz znalazłem program Comtest!! Wcześniej uzywałem SimpleTerm SE i on niestety nie potafi przekształcic liczb dziesietnych na szesnastkowe. A co do pytania, nie wiedziałem ze sa takie progamy które tego nie potrafia "SimpleTerm SE" i myslałem ze bład lezy gdzies głębiej!
  • Poziom 29  
    najlepszy jest br@y terminal, uzywam go do wszystkiego :)