Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie pilota do bramy.

kendit 07 Cze 2011 19:50 175830 90
    logan65
    Poziom 2  
    Fakt, masz rację, to jest jedyny minus. Jeśli jednak zamawiasz bardzo dużo sprzętu od NICE'a, programator dostaniesz nawet za 1zł. :)
  • Relpol przekaźniki
    maro13
    Poziom 9  
    Witam,mam taki sam problem z brakiem pilotów .Posiadam napęd nice a z powyższych postów nie dowiedziałem się czy można dokupić obojętnie jaki pilot tylko z tą samą częstotliwością czy też musi być ten sam producent, procedurę programowania znam ponieważ była standardowo przy napędzie , kwestia odpowiedniego pilota

Pozdrawiam maro
    KS2507
    Poziom 23  
    Popatrz na Allegro są zamienniki ,ale czy działają to tego nie wiem,jakie masz piloty Smilo czy Flo?
    logan65
    Poziom 2  
    Maro podaj typ centrali lub napisz jak wygląda odbiornik, tzn czy jest wpinany (kostka), czy raczej go nie widać (zintegrowany), czy zewnętrzny ("myszka").
    Podaj kolor jeżeli kostka lub zewnętrzny, jeżeli zintegrowany model automatu. Automaty do bram przesuwnych ( ROBO500 i Thor1500 ) maja zintegrowane odbiorniki i działają zarówno z pilotami Flor jak i Smilo. Odbiornik Szary to Flor, czarny Smilo, a jasnoniebieski to seria ONE - są kompatybilne z pilotami One, Flor, NiceWay, Flo, Smilo. Pozdrawiam
    mikus1982
    Użytkownik obserwowany
    Nie zaprogramujesz bo gorke jest ze zmiennym kodem a zamiennik ma kod stały.I czytaj kolego uważniej opisy w aukcjach i w ofertach.Są dokładne parametry pilotów.
    r_glazek
    Poziom 2  
    witam
    ostatnio u sprzedawcy NICE polecono mi (i sprzedano) jako zamiennik takiego pilota: http://www.e-napedy.pl/go/_info/?id=551&utm_s...nt=551#nclid=35225a2cb635b20efdd63a2de55b1b5d

posiadam napęd do bramy NICE i pilota do niej Smilo.

mam 2 pytania:
    1 czy ten pilot obsłuży mojego Nice
    2. jak go zaprogramować. Niestety instrukcja tego pilota jest napisana jak dla mnie zbyt ogólnikowo.

Z góry dziękuję za pomoc
  • Relpol przekaźniki
    machefi
    Specjalista AGD
    Napisali że ten pilot zastępuje też SMILO , więc skoro już go masz spróbuj zaprogramować jak dla SMILO . W odbiorniku SMXIS naciśnij krótko przycisk (liczba mrugnięć diody odbiornika=numer kanału odbiornika) , w ciągu 10 sekund naciśnij ten przycisk nadajnika który ma obsługiwać kanał odbiornika , odbiornik potwierdzi to trzykrotnym mignięciem diody . Jak nie zapasi zeskanuj posiadaną instrukcję pilota i zapodaj na forum.
    mikus1982
    Użytkownik obserwowany
    Właśnie biała plansza przy wchodzeniu na stronkę.
    grajgul
    Poziom 10  
    Witam, mam problem skradziono mi klucze wraz z pilotem do bramy (silnik NICE) Moje pytanie jest następujące, czy istnieje możliwość przeprogramowania centralki tak aby tym skradzionym pilotem nie można było otworzyć bramy ? Zmiana kodu czy coś ?
    grajgul
    Poziom 10  
    Kolego a jakiś manual ? jak to zrobić ? jestem w tym "zielony"
    KS2507
    Poziom 23  
    Jakie masz radio? wrzuć zdjęcie pilota lub centrali.
    grajgul
    Poziom 10  
    Piloty mam Smilo 2 (niebieskie okrągłe dwukanałowe)
    mikus1982
    Użytkownik obserwowany
    Jeśli to brama we wspólnocie to dopisz nowego i po sprawie.
    grajgul
    Poziom 10  
    Jest to brama do mojego prywatnego garażu, nie chciałbym niespodzianek, czy możliwa jest zmiana kodu ?
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa
    NIE zmienisz kodu, NIE skasujesz pojedynczego pilota - musisz skasować wszystko i zaprogramować pozostałe piloty od nowa.

Kasowanie:
    Wcisnąć i trzymać przycisk na odbiorniku - dioda zaświeci się i zgaśnie, potem 3 razy krótko mignie - trzymany przycisk puścić na trzecim mrugnięciu (trzeba zdążyć przed zgaśnięciem 3 mrugnięcia diody). Jak się uda zdążyć to dioda błyśnie 5 razy - pamięć pusta.

Programowanie - 2 warianty:

1 wariant - przycisk na sztywno do kanału (tzn 1 przycisk - 1 kanał odbiornika, 2 przycisk - drugi kanał - dla użytkownika który ma tylko jedno urządzenie i wskazane w centralkach z funkcją furtki na drugim kanale):
    Trzymać guzik na odbiorniku 3 sek do zaświecenia diody, gdy dioda się zaświeci zwolnić przycisk; w ciągu 10 sek. nacisnąć i przytrzymać dowolny guzik pilota na min 2 sekundy, jeśli wszystko ok to lampka zgaśnie i mrugnie 3 razy. To samo dla pozostałych pilotów (tzn każdy pilot guzik po 2 sek bez zbyt długiego czekania). Po ostatnim pilocie odczekać 10 sek i odbiornik wyjdzie z programowania sam.

2 wariant - dowolny guzik pilota steruje dowolnym kanałem odbiornika - przydatne przy większej ilości urządzeń:
    Nacisnąć krótko przycisk odbiornika tyle razy , na którym kanale odbiornika mają być zapisane dane przyciski pilotów (1 raz - kan. 1, 2 razy kan. 2 itp), dioda potwierdzi mruganiem wybrany kanał - mrugnie tyle razy , jaki ma być numer kanału; przycisnąć na 2 s ten guzik na pilocie, który ma sterować danym kanałem, zaprogramowanie potwierdzi 3 krotne mrugniecie diody, reszta jak w p. 1

PS - brama przy programowaniu będzie wariować - otwierać się , stawać i zamykać przy każdym kolejnym pilocie - tak ma być.

Tak w ogóle to akurat instrukcji do Smilo faktycznie w necie są dziesiątki - w/w tekst pochodzi z googla i wpisu "Smilo+instrukcja" - może trochę zaangażowania?
    blade5
    Poziom 10  
    Witam ! mam problem z zaprogramowaniem nowego pilota bio do bramy nice ze sterownikiem A6F. Niby dioda mrygneła 3-krotnie ale pilot tak jakby działa tylko blisko centrali, a jak dalej się z nim ruszę to już nie otwiera. Czy mógłby ktoś mi doradzić co mam z tym fantem zrobić ? może pilot jest walnięty, albo ja coś źle robię ?. W załączniku zdjęcie centrali i pilota.
    kotbury
    Tylko ten jeden pilot chodzi źle czy masz inne które też słabo chodzą? Jeśli wszystkie (albo ten jedyny który masz) to: antenka u ciebie to pojedynczy drut - ale co obok niego robi drugi kabel podłączony (chyba - na fotce słabo widać) do zacisku ekranu ? Jeśli używasz gołego kabelka jako anteny to do zacisku obok (ekran) nic nie podłączasz a poza tym musi mieć on konkretną długosć (zdaje się dla 40 MHz ok. 22 cm).
    Jeśli tylko ten źle chodzi a inne dobrze to może faktycznie walnięty pilot - podobno bio miały słabą konstrukcję i podatne na utrząsanie kwarce.

PS. może zlikwiduj te pajęczyny :)
    blade5
    Poziom 10  
    Nie tylko ten jeden pilot źle chodzi co teraz dokupiłem. Stary pilot działa jak należy tylko teraz coś osłabł mu zasięg, czytałem, że te piloty z czasem się roztrajają i trzeba je regulować. Tak są u mnie dwa kabelki pod antenę podłączone, ale widocznie tak musi być, nie ja to podłączałem. Nie wiem może skasować wszystkie kody z centralki i od nowa piloty powgrywać ?. Pajęczynka już usunięta :)
    kotbury
    Pilota Bio w środku nie widziałem. Jeśli ma trymer albo przestrajalną cewkę (kręciołek na śrubokręt - regulować plastikowym albo mosięznym śrubokrętem) - to delikatnie ruszając w obie strony może ci się uda coś zwojować. Jeśli ma sam kwarc to raczej pozostaje ci dokupić nową radiolinie z pilotami (np Elmes, Proxima, Dtm - dostępne od 70 zł, firmówki 2x drożej).
    Co do anteny to od samej płytki powinna być podłączona ekranowanym kablem a nie dwoma drutami ale nie ja zakładałem....
    boombel
    Poziom 10  
    Witajcie
    mam też problem z pilotami i nie wiem czy są walnięte czy nie, naped Nice robo 1000, piloty sm2

Sytuacja wygląda tak: Swego czasu przestał mi działac jeden pilot, więc po czasie zakupiłem nowy i go zaprogramowałem od działającego, przez 2 dni miałem działające 2 piloty, lecz w tym starym zrobilo sie jakies zwarcie bo zauważyłem że caly czas mruga, jeden ze styków dotykał obudowy baterii jak sie okazało, zmieniłem baterie na nową ale pilot świeci ale nie odsuwa bramy, ten nowy zaprogramowany działa jak należy. Próbowałem zaprogramowac ale się nie da w sposob uczenia od pilota a na radiodbiorniku nie mam żadnego przycisku do programowania.
    Czy jest jakiś sposób na naprawe/zakodowanie tego starego? czy znów mnie czeka kupno nowego?
    Z góry dzięki za pomoc
    pozdr
    kotbury
    Pilota się nie "programuje" od działającego a sposób którego użyłeś to wlasciwie dopisanie nowego pilota do centrali przy użyciu działającego ( zauważ ze można tak zrobić tylko w zasięgu odbiornika) i niczym nie rożni się od wpisania pilota guzikiem na odbiorniku ( patrz niżej). Czyli chyba jednak padł ci stary i trzeba będzie wysupłać te parę dych na następny.
    Jest kilka wersji Robo a najczęsciej spotykana ma zintegrowany z płytą centralki odbiornik. Guzik do programowania jest u góry płytki między DIP switchami a potencjometrami a diodka sygnałowa nad DIP- ami. ( instrukcja).
    Jeśli masz wersje z osobnym odbiornikiem ( u ciebie orygine Smilo albo odpowiednik) to każdy taki ma dobrze widocznu guzik i diodkę. Sposób programowania jest taki sam jak wbudowanego.
    luzipower
    Poziom 11  
    Witam. Nie chcę zakładać nowego tematu, więc podepnę się pod ten.

Przejąłem budynek po poprzednim właścicielu. Jest tam brama (chyba hormann) z napędem FAAC. Posiadam pilota, ale w ogóle brama nie reaguje. W pilocie wymieniłem baterię i nic to nie zmieniło. Bramę otwieram kluczem (jest taka mała puszka na kluczyk, dzięki której otwieram i zamykam) ale za setnym razem to zaczęło mnie denerwować (tym bardziej, że przy kluczach jest pilot ;-) Przy bramie jest puszka plastik z antenką i napisem BILBO. Po jej rozkręceniu pojawia się oto taka elektronika:

na zdjęciu powyżej to raczej brud, jakieś paprochy niż przegrzane luty - tak jakoś na zdjęciu wyszło...

wpisując stronę bilbo.pl przechodzi mi na bramyidrzwi.pl gdzie nic nie ma na ten temat, a nie chcę na obecną chwilę do nich się odzywać - jeżeli nie będzie innych opcji to pozostanie mi tylko owa...

elektronika wydaje się działać - tzn nic nie mierzyłem, ale jak się naciśnie przycisk A to na wyświetlaczu pojawia się "-3" jak kolejny raz to zgaśnie...

Tak wygląda pilot:

Czy ktoś z Was wie może jak zaprogramować pilota ? może się rozkodował ?

EDIT:
    a jednak się znalazło :-) jak poszukałem pod nazwą pilota NEO to wyskoczył inny temat na elektroda. Tam znajduje się plik: instrukcja obsługi centralki wyglądającej identycznie jak moja, ale niestety nie pomogło... :-(

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1657307.html

Według instrukcji, aby wejść w tryb menu przyciskamy A, pojawia się "-3" po czym prawym klawiszem pilota naciskami 3 razy, aż pojawi się PP na wyświetlaczu i klikamy A... niestety u mnie nie reaguje w ogóle centralka na klikanie pilotem, a jest napisane, że to może być dowolny pilot NEO - nawet nie zaprogramowany...

Jakieś podpowiedzi koledzy ? pilot, czy coś z centralką ?
    luzipower
    Poziom 11  
    znalazłem drugiego pilota. włożyłem nową baterię, pilot świeci diodą jak się przyciska przyciski - niestety "odbiornik" nie...

ktoś może podpowiedzieć co może być nie tak ? od czego zacząć
    Leszek M.
    Poziom 12  
    luzipower napisał:
    znalazłem drugiego pilota. włożyłem nową baterię, pilot świeci diodą jak się przyciska przyciski - niestety "odbiornik" nie...

ktoś może podpowiedzieć co może być nie tak ? od czego zacząć

Z tego co widzę po fotkach kolego to stere radio DTM - ZSP4B. Możliwe że moduł radiowy padł. tym bardziej, że oba piloty nie działają. Proponuję zakup nowego ZSP MAX i dopisać zgodnie z instrukcją swoje piloty i zablokować zdalne dopisywanie itp. Naprawa może się nie opłacać
    luzipower
    Poziom 11  
    Dzisiaj był jakiś magik u mnie, sprawdził i podejrzewa, że sama radiolinia jest ok, ale padł moduł radiolinii, który odbiera sygnał - jak się uda wymienić to wraz z 2 przyjazdami i wymianą 80 zł... w poniedziałek niby ma wiedzieć czy się uda, czy nie...
    Leszek M.
    Poziom 12  
    Czyli tak jak podejrzewałem :) że moduł radiowy