Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stara kosiarka (Dezamet Z-106) uruchomienie

03 Cze 2008 21:42 18755 37
  • Poziom 16  
    Witam.
    Może ktoś by dal radę i pomoc. Mianowicie wykopałem w garażu kosiareczkę do trawy. Co prawda jest ona przedpotopowa ale może jakoś by dało się ją uruchomić.

Trochę zielony jestem. Nie wiem od czego zacząć. Stoi ona ładnych parę lat nie używana, gdyż niby coś tam w niej było zepsuje.
    Chodzi mi o jakieś wskazówki, co przeczyścić, gdzie zajrzeć, co sprawdzić, jakie paliwo wlać (mieszankę czy czyste) itp.

Tu fotki zamieszczam:
    Stara kosiarka (Dezamet Z-106) uruchomienie Stara kosiarka (Dezamet Z-106) uruchomienie Stara kosiarka (Dezamet Z-106) uruchomienie Stara kosiarka (Dezamet Z-106) uruchomienie Stara kosiarka (Dezamet Z-106) uruchomienie Stara kosiarka (Dezamet Z-106) uruchomienie
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    narazie slicznie dziekuje za wskazowki. jak cos w trakcie odkryje to napisze. pzdr
  • Poziom 1  
    na zdjeciu widze ze wtyczka ktora powinna byc wpiwta do modułu sterujacego wisi sobie luzno wiec zobacz czy masz ten moduł (taki czarny prostokącik z gniazdem) z tego co wiem lubiły sie "palic" . Wysiadały rowniez cewki wyzwalajace. Jak bys chciał sie tego pozbyc w rozsadnej cenie był bym zainteresowany ;)
  • Poziom 16  
    nie mam modulu i jednak nie dam rady sam nic z tym zrobic musze zaprowadzic to do jakiegos fachowca.
  • Poziom 11  
    witam
    posiadam silnik z takiej kosiarki i mam pytanie jaką moc on osiągał i obroty bo pojemność sam zmieżyłem ale obrotów nie mam jak
    czy możecie pomóc??
  • Poziom 2  
    witam moje gg 3165004 posiadasz jeszcze tę kosiarke dezamet Z 106 interesuje mnie starter może wiesz gdzie taki nabyć
  • Poziom 10  
    Witam
    Od wczoraj jestem posiadaczem takiej kosiarki.
    Mam pytanie odnośnie części zamiennych, a mianowicie czy części pasują z polskich motorowerów?
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 14  
    miałem taką kosiarkę,polski silnik z Nowej Deby ma pojemnosc 70 ccm,moc 2kw/2,7KM przy 5tys obr,moment obr 4,5 NM.W praktyce kosiarka była bardzo oszczedna,tylko co jakis czas problemy z zapalaniem.Ale bardzo dobry patent ze sprzegłem miedzy silnikiem a nożem co zapobiegało ukreceniu wału gdy kosiara trafiła na kamienie itp.wiele nowszych i drozszych maszyn tego nie ma do dzisiaj.
  • Poziom 15  
    Jak by co mam taką kosiarkę na części + dużo nowych części z epoki :D
  • Poziom 2  
    mam do sprzedania silnik do takiej kosiarki na chodzie moge niedrogo sprzedac:D
  • Poziom 11  
    Witam gdzie mogę dostać gumę łączącą gaźnik z filtrem oleju, może ma ktoś na sprzedaż?
  • Poziom 1  
    witam jakby mial ktos cylindry lub tloki prosze pisac na gg 5007345
    email tomek.turowski(malpa)wp.pl jestem chetny na kupno
  • Poziom 15  
    Cytat:
    tomini412 /quote]

co do czesci czasami na allegro trafiaja sie rodzynki w stylu nowy wał czy cylinder tłok , ale te czesci są już nieosiągalne w fabryce - wiem bo byłem w dezamecie i wysprzedali już wszystko co mieli,

Jesli masz stary cylinder - nie jesteś w *upie -- mozna mu wstawic tuleje i bedzie chodził jak nowy - z tłokami raczej problemu nie ma , z zapłonem też - bo moduły są od charta.

gorzej jeśli peknie obudowa czy karter - ale jest przecież tig
    A'propos mieszanka do tego silnika to 1:30 - jc mam ori ksiązkę obsługi dezamet s171
  • Poziom 15  
    Ja rodzynki miałem Nowe sprzęgło a a nawet mam jeszcze nowe wałki ostrza , szarpak .
  • Poziom 15  
    moja obudowa kosiarki to typ 121 nazwy producenta nie moge odczytac ale jest z zeliwa wykonana identyczna jak na tym zdjęciu ale uchwyt mam inny- normalny

zalety
    - to regulowane kołka na wysokość- 3 połozenia
    - niezabijanie sie trawy

wady
    - duża masa obudowy 22kg
    - wyrzut trawy na bok
    - brak mozliwości popiecia kosza

z rodzynkow mam nowe sprzegło , korpus wew zazębiacza (przykrecane do magneta)- od rozrusznika , oraz kpl iskrownik

• Poziom 9  
    Witam.

Również pochwalę się swoją dezametką. Aktualnie jest w trakcie remontu. Stan jak na fotach:
    Stara kosiarka (Dezamet Z-106) uruchomienie Stara kosiarka (Dezamet Z-106) uruchomienie Stara kosiarka (Dezamet Z-106) uruchomienie
    Stara kosiarka (Dezamet Z-106) uruchomienie Stara kosiarka (Dezamet Z-106) uruchomienie
    Stara kosiarka (Dezamet Z-106) uruchomienie Stara kosiarka (Dezamet Z-106) uruchomienie

W linku filmik z zakupu kosiary i odbioru przez kumpla:
    http://www.youtube.com/watch?v=41OQsMqXYmo

Jak ją ukończę to pojawi się nowy filmik

Pozdrawiam SEBRIGHT
  • Poziom 15  
    generalnie co remontujesz - masz jakieś czesci ??? bo niewiem czy u mnie za niedługo nie trzeba bedzie wymienić tłok

aha ost tez robiłem mały remoncik - dokładniej sprzegala - tj bebna - na którym zrobił sie luz i prawie rozwaliło sprzegło odsrodkowe , na szczescie miaelm nowe sprzedło i z regenerowanym bebnem oraz nowymi łożyskami smiga jak złoto

btw masz u siebie sprzegło ???
    bo widze ze korpus silnika jest przykrecony na sztywno do ramy kosiarki
    u mnie jest to na 4 gumach -elastycznie zawieszone
  • Poziom 9  
    Właściwie remont sprowadzał się do wypiaskowania, nowego lakieru i wyczyszczenia silnika. Aktualnie jestem na etapie poszukiwania brakujących części, chcę ją przywrócić do 100% oryginału.

Silnik ładnie chodzi więc go nie ruszałem.

Części właściwie żadnych nie mam, jedynie mam zaklepany fabrycznie nowy silnik, jeszcze z plombami + drugi z pękniętym wałem jako dawcę części, jeśli coś się nada.

Sprzęgła nie mam, nóż jest przykręcony bezpośrednio na wale.
  • Poziom 15  
    michalik12 dawaj skany - , jc ja tez mam instrukcje wiec porównamy czy to to samo , jest .
    W mojej instrukcji jest też katalog czesci
  • Poziom 9  
    Podeślij mi ją jak możesz. Mój mail sebright(malpa)retrotraktor.pl

Mam instrukcję obsługi i katalog części, ale do KRT-2.
    I instrukcję obsługi silnika.
    Jak ktoś chce to mogę podesłać.
  • Poziom 15  
    niestety niemam teraz możliwości zrobić skanu , jc zrobie to za tydz ew 2
  • Poziom 1  
    Koledzy potrzebuje skanów instrukcji do takowej kosiareczki. Chcę odpalić swoją;) mógłbym prosić o wklejenie w temat??
  • Poziom 15  
    a co chcesz konkretnie to ci pomoge ,
    ale nie mam skanera teraz niestety
  • Poziom 14  
    Jeżeli jest jeszcze ktoś zainteresowany to posiadam instrukcję obsługi kosiarki Z-100 oraz instrukcję do samego silnika 171. Sam natomiast poszukuję części do tej kosiarki - szczególnie interesowałby mnie kielich sprzęgła, gdyby zatem miał ktoś jakiś namiary na części proszę o informację.
  • Poziom 15  
    chodzi ci o dzwon sprzegła ? czy same elementy sprzegła odsrodkowego
  • Poziom 14  
    Tak, chodzi o dzwon sprzęgła. Poniżej poglądowe foto i schemat z katalogu.

• Poziom 14  
    Witam
    jakby ktoś szukał to posiadam taki silnik na sprzedaż, stan bdb bardzo mało używany ale oczywiście na chodzie + drugi na części jak cos to pisać na PW
  • Poziom 15  
    nie masz czasem tłoka czy korby ?

Sowizdrzał postaram sie pomierzyc na dniach - moze jutro.