Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CK5062AT-martwy

30 Sty 2004 15:52 2225 12
  • Poziom 11  
    Czy scalak SDH209B może być przyczyną następujących objawów :
    -włączenie odbiornika włącznikiem sieciowym nie wprowadza go w stan czuwania (dioda nie świeci)
    -można sztucznie wprowadzić odbiornik w czuwanie dotykająć np. jedną z elektrod miernika do 7-mej nóżki SDH209B - od tego momentu odbiornik zaczyna pracować prawidłowo,nawet jeśli go wyłączymy w stan czuwania pilotem
    -wyłączenie wtyczki sieciowej na dłużej niż 20 sek. powoduje powrót uszkodzenia
    -kondensatory po stronie pierwotnej wymienione, rezystory sprawdzone i diody również
    Proszę o sugestie !
    P.S. Układ zasilania baerdzo podobny do Samsunga CK5051
  • flexghzflexghz
  • Poziom 11  
    Właśnie wymieniłem i niestety to nie hybryda ? Niby proste ?
  • flexghzflexghz
  • Poziom 11  
    Zauważyłem kolejne zjawisko- kiedy podłączona jest antena z kablówki do gniazda głowicy telwizor odpala po drugiej próbie wyłącznika sieciowego.Gdzie szukać przyczyny ?
  • Poziom 29  
    Kwestia zasilania układu z sieci czyli albo opór ok 8-10kom albo malutka część warystor która z reguły jest przegrzana i niby działa a jednak nie.
  • Poziom 11  
    opory są ok. ,a warystora tu nie ma ?
  • Poziom 11  
    podstawiłem też pozystor-nadal bez efektu. Czy miał ktoś podobny problem ?
  • Poziom 30  
    Elko po pierwotnej wymieniłeś :?:
  • Poziom 11  
    Wymieniłem po pierwotnej 150uF\400V i 470uF\16 V,wymieniona diodka impulsowa. W prostowniku są 4 kondensatorki 220pF\250V,których nie wymieniłem
  • Poziom 40  
    te kondensatory przy prostowniku nie są powodem uszkodzenia. popraw luty na wyprowadzeniach transformatora przetwornicy. Spróbuj podczas uszkodzenia pomierzyć napięcia i porównaj je z napięciami podczas poprawnej pracy przetwornicy. Czy jak nie świeci led standby masz inne napięcia na wtórnej stronie przetwornicy?
  • Poziom 11  
    Jak nie świeci led napięcia są bardzo zaniżone.Nowe spostrzegżenie to -jeśli odbiornik uda się uruchomić i popracuje kilkanaście minut i ponownie się go wyłączy to ponowne jego włączenie nie stanowi problemu ,aż do momentu kiedy układ ostygnie. Wnioswk nasuwa się ,że uszkodzony element jest podatny na zmiany temperatury .Tylko pytanie -który ?
  • Poziom 11  
    Polutowałem wszystkie podejrzane punkty, zastanawiam się jeszcze nad wymianą tranzystora kluczującego 2sc5030,który może zmieniać swoje właściwości przy wyższej temperaturze?
  • Poziom 12  
    Czy do 7 nóżki podłaczony jest jakiś kondensator.
  • Poziom 11  
    Tak na 7-mej nóżce jest masa elektrolitu 470uF\16V- naprawę rozpocząłem od jego wymiany-bez efektu .