Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamierzam zrobić w aucie dobrej klasy audio - Proszę o rady

Kisciu123 04 Cze 2008 02:54 2221 3
  • #1 04 Cze 2008 02:54
    Kisciu123
    Poziom 9  

Witam !

Samochód to BMW e46 (nie jest to chyba najlepsze auto do nagłośnienia ale na pewno da się coś zrobić żeby w nim grało)

Na dzień dobry powiem, że nie jestem specem od car audio ale bardzo lubię słuchać muzyki w samochodzie i czuje się wtedy jak w niebie.

Najpierw napiszę co u mnie gra na dzień dzisiejszy i prosiłbym o rady co tam grać powinno.

Jednostka sterująca : Pioneer DEH-P6900IB

Głośniki przód : Blaupunkt GTC 652 + tweetery seryjne (sprzedawca głośników stwierdził że "syki to syki nie ma po co zmieniać bo to gra tak samo" ...)głośniki takie a nie inne bo 165 tam nie wejdą a te blaupunkty są mniejsze, będzie pewnie wiercona dziura w blasze na 165mm

Głośniki na półce tylnej : Hertz DCX 165 (zdecydowałem się na nie bo brakowało mi wysokich tonów a one nawet nimi grają)

Subwoofer : Pioneer TS-W307D2

Wzmacniacz : Peiying PY-2H30R

A teraz tak... pewnie z tego co tutaj mam to wszystko będzie do wywalenia.

Cena jaką mogę przeznaczyć ? nie wiem sam, ja mogę przeznaczyć każde pieniądze z tym, że będę sprzęt kupował pojedynczo z odstępem czasu.
    Na dzień dzisiejszy mam 1200zł i może bym mógł już kupić chociaż jeden komponent na drodze do dobrego grania. Do tego dodać kasę za graty które pewnie będę musiał sprzedać. Na brak gotówki nie narzekam, ojciec jest mi w stanie sfinansować dużo po prostu muszę sobie na to zapracować i co jakiś czas będzie można coś dokupić.

Chociaż wiadomo, że nie wydam też na to 20 000zł, a wiem, że są też o wiele wiele droższe instalacje.

Czego oczekuję ? Nie chodzi mi o to by grało jak najgłośniej i było mnie słychać 5 minut wcześniej zanim będzie mnie widać, a jakości dźwięku w ogóle nie będzie...Chodzi mi właśnie o jak najwięcej czystości w dźwięku, a chyba przy dobrym sprzęcie będzie też to grało głośno.Bass niech będzie mocny ale czysty, wysokie tony także.Wy już chyba dobrze wiecie o co chodzi:)

Czytałem też gdzieś, że głośników z tyłu przy dobrym audio w ogóle być nie powinno, czy to prawda ? Nie podłączałem nigdy wzmacniacza do głośników(poza subwooferem), czy daje to dobry efekt ?
    Prawdę mówiąc głośników z przodu w ogóle nie słychać gra tylko tylna półka to nie wiem jak to już jest...

W bmw za przednim głośnikiem jest może z 1 cm przestrzeni i blacha...
    Widziałem jak jedna osoba sobie tą blachę wycięła na 165mm i wsadziła tam głośnik, że gra on teraz w drzwiach.Strasznie sobie to chwalił, czy to dobre rozwiązanie ?

Może już nie będę się więcej rozpisywał, bo pewnie nie każdemu będzie się chciało to czytać:)Proszę Was tylko o rady, dobre rady:)

Z góry dziękuję za pomoc !

Pozdrawiam, Przemek.

0 3
  • #2 04 Cze 2008 08:20
    DJSzmer
    Poziom 20  

jednostkę - Nakamichi
    Zestaw odseparowany - DLS R6A
    Wzmak do systemu - SONY M1
    Przewody - Stinger, DLS, Caliber, Dietz, AudioQuest
    To taki sprawdzony zestaw

Sub - np. C-Vega
    wzmak to coś z DLS bądź Rockford'a

Nalepie jak byś przejechał sie na zawody Car Audio
    Posłuchał marek, modeli i dopiero brał sie za zakupy.

0
  • #3 04 Cze 2008 10:33
    Kisciu123
    Poziom 9  

Byłem na tuning show w krakowie... z tego co tam widziałem to same sprzęty niskobudżetowe grały... ale fakt faktem nie była to typowa impreza car audio.

Proszę wytłumaczcie mi dlaczego te Nakamichi są takie drogie i takie brzydkie :P i dlaczego tak prosto wyglądają...
    Jak to gra ? Nie lepiej jakiś alpine? np. 9887r ?

Proszę o więcej propozycji żeby było w czym wybierać.

0
  • #4 04 Cze 2008 14:05
    djtommy
    Poziom 24  

Koleko Kisciu123 nie wszystko co ladnie wyglada ladnie zagra. Alpine ktore sa duzo brzydsze od pioneerow np duzo lepiej zagraja... Nakamichi to klasa sama w sobie... Swietnie graja a sa prose bo jak sie chce miec dobre radio to nie z mp3 i rozne delfinki itd tylko czysty dzwiek potrzebny ktory Nakamichi oferuje albo alpine z seri 7xxx albo 9812 tez jest w miare...

System przedni moze cos z Polk Audio
    wzmak do niego moze U-dimension jakis
    kable Stinger albo Dietz

Sub Rockford albo EQ

0