Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Sharp LC-26P50E - nie świeci ekran , pulsują diody

04 Cze 2008 08:19 3275 4
  • Poziom 11  
    Tv trafił do mnie z uszkodzonym zasilaczem. Wymieniłem tranzystor RDX100N60 oraz spalone w jego okolicy rezystory. Tv ruszył to znaczy pali się dioda St-by , po włączeniu pilotem zapala się na zielono i po ok. 3 s zaczynałą pulsować dwie czerwone diody. Zasilacz jest dość rozbudowany , nie wiem czy uszkodzenie może jeszcze jest w zsilaczu czy w dalszych układach Tv. Niestety nie mam schematu proszę o jakiekolwiek sygestie w tym temacie.

Proszę uzupełnić tytuł postu zgodnie z zasadami regulaminu. [dzimi]
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    po włączeniu pilotem zapala się na zielono i po ok. 3 s zaczynałą pulsować dwie czerwone diody.

-i przechodzi spowrotem w St-by ?
    *potem następna operacja nie wychodzi (nie odpala z pilota/frontu tv)> pomaga wyjęcie wytyczki

*spróbuj wejs w "adjustment process mode" (lub "display process mode" )> powinien wykonać podobną operację i diody powinny mignąc x? razy
    code2 Lamp error detection
    *może lampa uszkodz./ lub co prędzej inwertor

p.s
    Entering and exiting the adjustment process mode :
    Cytat:
    (1) Unplug the AC power cord of running TV set to force off the power.
    (2) While holding down the "VOL (–)" and "INPUT" keys on the set at once, plug in the AC power cord to turn
    on the power. The letter K appears on the screen.
    (3) Next, hold down the "VOL (–)" and "P (Ù)" keys on the set at once. Multiple lines of blue characters appearing
    onscreen indicate that the set is now in the adjustment process mode. If you fail to enter the adjustment
    process mode (the display is the same as normal startup), retry the procedure.
    (4) To exit the adjustment process mode after the adjustment is done, unplug the AC power cord to force off the
    power. (When the power is turned off with the remote controller, once unplug the AC power cord and plug it
    in again. In this case, wait 10 seconds or so before plugging.)
  • Poziom 11  
    Dwie diody pulsują na czerwono do czasu wyjęcia wtyczki wtedy już nie reaguje na pilota. Po wyjęciu i włożeniu wtyczki pali się dioda st-by i można znowu włączyć pilotem. Resztę sprawdzę wieczorem .
  • Spec od monitorów
    Migają > ledy : "OPC" i "Sleep"

Inverter jest na STR-H2013(smd)
    złacze PN7503 idzie do zasilacza gł.
    *syg. :LCD CONTROL,RETURN idą na lampy przez CN1705
    *syg. INV- OSC,OFL1 idą do scalaka ...IC4502

-spróbuj podł. ekwiwalent swietlówki (np. kondek 33-47pF/2kV lub 3kV/
    na krótki czas pomiarów ok.100k 5-10W)
    parami sprawdzaj swietlówki
  • Poziom 11  
    Okazało się ,że w dalszym ciągu uszkodzony był zasilacz. Z powodu długiego czasu oczekiwania na części klijent zrezygnował z naprawy.TV oddał do serwisu Sharpa. Został tam wymieniony cały zasilacz za jedyne 1500 PLN. Dziekuję za pomoc , temat zamykam.