Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ciekawy zegar na Arduino

mi_ma 04 Cze 2008 08:52 8412 9
  • ciekawy zegar na Arduino

Zdaje się, ze Arduino podbija świat, a coraz to ciekawsze projekty powstają na bazie płytki Arduino. I jest to wspaniałą zaletą tego projektu. Można bardziej skupić się na kreatywności niż na programowaniu mikrokontrolera.
    Poniższy projekt jest ciekawy ze względu na zastosowanie trzech wskaźników analogowych.
    Są wykorzystane po to, aby zbudować zegar. Pokazują kolejno godzinę, minuty i sekundy. Co więcej godzina sama się ustawia poprzez logowanie na serwerze czasu SNTP poprzez Ethernet.

ciekawy zegar na Arduinociekawy zegar na Arduinociekawy zegar na Arduino

Źródło http://www.3meterclock.com/How.html

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    mi_ma
    Tłumacz Redaktor
    DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY DO TEJ PORY PRZEKAZYWALI DAROWIZNY I 1% NA LECZENIE MOJEGO SYNKA
    Jeżeli chcesz wspomóc jego dalszą terapię i leczenie - zajrzyj do postu ze szczegółowym info: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2921845.html
    Specjalizuje się w: elektronika wojskowa
    mi_ma napisał 831 postów o ocenie 738, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Wrocław. Jest z nami od 2006 roku.
  • PCBway
    Dogu
    Poziom 17  
    fajny projekt:)
    może byś cos wiecej napisal na temat tego Arduino??
    bo ciekawe sie wydaje:)
    pozdro
    rusala
    Poziom 22  
    hehe pare miesiecytemu z kumplem robilismy cos takiego, ja na AVRku on na ukladach cyfrowych, juz nawet skonczone bylo lacznie z obudowa tylko mi sie nie chcialo podswietlenia robic w woltomierzach i jakos to lerzy sobie. U mnie byl jeszcze czwarty z dniem tygodnia
  • PCBway
    JIIIS
    Poziom 17  
    Na polskich stronach jeszcze nie ma nic o Arduino, kiedys szukalem i nie znalazlem, pozostaja strony angielskojezyczne.
    kleszcz10
    Poziom 11  
    świetna sprawa z takim zegarem na pierwszy rzut oka wyglądał jak jakieś woltomierze czy coś
    Poll
    Poziom 13  
    Na stronie orginalnej zdaje się jest błąd przeniesiony do posta powyzej. Serwer czasu nazywa sie NTP ( chociaz niby SNMP tez powinien przy odpowiednim podejsciu czas podac...)
    mi_ma
    Tłumacz Redaktor
    Poll napisał:
    Na stronie orginalnej zdaje się jest błąd przeniesiony do posta powyzej. Serwer czasu nazywa sie NTP ( chociaz niby SNMP tez powinien przy odpowiednim podejsciu czas podac...)
    I może tak jest, dlatego pozostawiam ta informację bez zmiany.
    giniu
    Poziom 10  
    SNTP - jest to jak najbardziej prawidłowy skrót. Oznacza on Simple Network Time Protocol i jak sama nazwa wskazuje jest uproszczoną wersją NTP(Network Time Protocol).
    Sam tego używam w swoim projekcie i działa bardzo fajnie.
    kmr
    Poziom 16  
    Ma ktoś może takie coś, ale max uproszczone (bez sieci) i żeby jako tako działało???
    windman
    Poziom 9  
    Dogu napisał:
    fajny projekt:)
    może byś cos wiecej napisal na temat tego Arduino??
    bo ciekawe sie wydaje:)
    pozdro

Wszystko można znaleźć na www.arduino.cc i youtube.com.
    Generalnie polecam! Osobiście nie mam zielonego pojęcia o mikrokontrolerach i ich programowaniu, na szczęście Arduino nie wymaga od użytkownika tej wiedzy. Na wskazanej stronie jest aplikacja napisana w Javie do wysyłania programu do płytki.
    Program piszesz w c/c++. Podpinasz do płytki przez usb i jazda.
    Płytka jest na Atmega168. Polecam szczególnie osobom zaczynającym z elektroniką.
    Jeszcze jedno, ja za płytkę dałem ok 27€, jednakże na podanej stronie jest pełna dokumentacja, można płytkę poskładać samemu.