Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bluetooth - sterowniki

04 Cze 2008 15:19 14879 21
  • Poziom 9  
    Poszukuję sterowników do Bluetooth.
    Oznaczenie płytki: MB-04-101
    Zdjęcie poniżej.
    Bluetooth - sterowniki

Proszę o pomoc
  • Poziom 35  
    Polecam dwa programy do Bluetooth:
    -BlueSoleil,
    -WidComm.
  • Poziom 18  
    Witam
    Kolego MarkuSLU jeśli byłeś w stanie odpisać na posta powinieneś zauważyć że tu poszukuje sie sterowników a nie programów.
    Dla kolegi Matmax66 proponuje zacząć poszukiwania sterowników na stronie producenta sprzętu. Do tego mógłbyś podać markę albo producenta i model a nie samo oznaczenie.
  • Poziom 9  
    Szukałem sterowników i nie mogłem nigdzie znaleźć.
    Jedynie co mogę powiedzieć o adapterze to to że sterowniki są firmy:
    Conwiste technology Corporation.
  • Spec od komputerów
    Fatko - jezeli nie wiesz, ze sterowniki dosterczane sa z ww. oprogramowaniem, to bys nie wciskał, kto czego nie zauwazy. Gratulacje z pomyslem na "strone producenta sprzetu", marka i oznaczeniem. Fantasta.

matmax66 - sciagnij ww. programy. Pewnie beda dzialac w trybie demo, ale zawsze to cos.
  • Poziom 18  
    Kolego Platon
    Fajnie, ciesze się niezmiernie z twojej uwagi gdyż teraz kolega ma rozwiązanie swojego problemu, jednakże z doświadczenia powinieneś wiedzieć że nie zawsze tak jest że program ma wbudowane oprogramowanie i sterowniki do konkretnego modelu urządzenia. Co z tego że mogę mieć opcje dostępne w tym programie skoro te urządzenie może mi być potrzebne do całkowicie innego programu.
  • Poziom 25  
    Fatko napisał:
    Kolego Platon
    Fajnie, ciesze się niezmiernie z twojej uwagi gdyż z doświadczenia powinieneś wiedzieć że nie zawsze tak jest że program ma wbudowane oprogramowanie i sterowniki a tym bardziej do konkretnego urządzenia. Co z tego że mogę mieć opcje dostępne w tym programie skoro te urządzenie może mi być potrzebne do całkowicie innego programu.

Nie no głupoty jak sie patrzy ...

A jaki to masz inny program - przyznam bardzo mnie to ciekawi ?

Bez aplikacji np. BlueSoleil, (która ma w sobie sterowniki) możesz sobie "na pralkę przykleić".

Zróbcie jak pisze Kolega Platon i MarekSLU a sami sie przekonacie

Po zainstalowaniu np. BlueSoleil urządzenie jest od razu poprawnie rozpoznawane w XP. Sprawdzone na kilkuset egzemplarzach bo z takimi akurat miałem styczność.

Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Tak więc niech ktoś mi napisze jak mam udostępnić internet na sztywnym serwerze proxy z autoryzacja na komórkę przez bt dzięki waszemu programowi (tak dla przykładu)

Ponad to w przypadku mojego bt żaden program nie ruszył do póki nie zainstalowałem sterowników producenta, wręcz urzadzenie nie było widziane w systemie (na sprzęcie, asus f3jr) jak się później okazało było to spowodowane takim jednym skrótem klawiszowym który to go powinien włączać ale go cały czas wyłączał automatycznie do póki nie otrzymał odpowiednich sterów producenta.

Tak więc proszę nie piszcie mi że te wasze prog na 100% wykrywają każdy bt bo tak nie jest co wiem z doswiadczenia.
  • Poziom 18  
    Uuuu........ Czekam na szczegółowy opis ustawienia autoryzacji proxy........
  • Poziom 29  
    Co rozumiesz przez autoryzację proxy? Dostęp do internetu? Nie widzę najmniejszego problemu. A po drugie wszelkie ustawienia połączeń nie znajdują się w windcomm lub bluesolei, bo one udostępniają urządzenie bluetooth jako urządzenie fizyczne, np. modem. Następnie windows łączy się przez ten modem.
  • Poziom 18  
    Autoryzacja proxy... wejdź sobie na przykład w ustawienia programu gg i w ustawienia proxy i tam masz zarówno ustawienia serwa portu jak i autoryzacji. a poza tym chodzi o udostępnianie neta z kompa na komórkę za pomocą bt
    nie odwrotnie.
    A kolega weryfany czemu usuną swojego posta? Żebym dostał bana za odpowiadanie pod sobą?
  • Poziom 35  
    Kolego matmax66 jak napisał Platon.
    Sterowniki są dołączane wraz z oprogramowaniem o którym napisałem wyżej.
  • Poziom 22  
    Fatko piszesz bzdury i tyle. Nic mi nie wiadomo o innych sterownikach do bluetooth na USB niż wymienione przez MarkaSLU, inaczej może być przy urządzeniach dedykowanych np. na miniPci do laptopów, ale nawet tam używa się widcomm.
    Udostępnianie internetu na telefon z symbianem odbywa się przez program mroute i działa na BlueSoil. Największy problem sprawia podpisanie programu dla Symbiana ;).
  • Poziom 22  
    Cytat:
    inaczej może być przy urządzeniach dedykowanych np. na miniPci do laptopów, ale nawet tam używa się widcomm.

nie chcę być złośliwy, ale czy kolega ma problemy z rozumieniem tekstu czytanego?

Poza tym w autor wyraźnie zaznaczył, że chodzi o USB i zamieścił nawet zdjęcie.
  • Poziom 9  
    Dokładnie!! chodzi o USB
    System operacyjny Windows XP.
  • Poziom 25  
    Dziś miałem klienta z problemem ... kupił i nie działa mu Bluetooth. I to ten sam egzemplarz co w 1 pości.

Po instalacji BlueSoleil wersja v5.x.x.x program nie znalazł sterownika, wiec zainstalowałem wersję v3.2.x.x wszystko przebiegło bez problemowo, sterownik i program poprawnie zainstalowane. Ale nie wykrywa żadnego urządzenia. Poleciłem oddać tam gdzie kupił, sprawdzili od ręki i okazało sie że jest uszkodzony, doradziłem żeby innego wybrał jak ma możliwość. I był taki jajkowaty - cały niebieski (tandeta jakaś) ale działa bez problemu.

Może zbieżność albo coś z tymi urządzeniami jest nie tak.
    W komplecie było oryginalne oprogramowanie które nie działało.
  • Poziom 22  
    Ja też mam pecha co do bluetooth. Kupiłem taki najtańszy o od początku nie działał, sklep bez problemu wymienił na gwarancji i drugi egzemplarz działał jakiś czas, ale ostatnio przestał. Po podłączeniu wyświetla się komunikat "Nie rozpoznano urządzenia USB", Myślałem że złącze przestało kontaktować i poprawiłem luty, ale nic to nie dało :(.
  • Admin grupy komputery
    Dziś przeprowadzałem testy na BT od znajomego - XP Pro niby wykrył urządzenie ale nie pojawiła się żadna opcja by zarządzać połączeniami BT - zainstalowałem więc program SetPoint 4.4 i wszystko pojawiło się należy. Nawet mój telefon znalazło choć leżał w pokoju obok . :)
  • Poziom 14  
    Witam, dołączę do tematu.
    Posiadam urządzenie BT takie jak autor i BlackBerry 8100. Całość chodzi na BlueSoleil(telefon jest wykrywany, łączy się itd.)lecz program do obsługi BlackBerry(desktop manager) nie wykrywa adaptera BT przez co nie mogę zarządzać telefonem. Jakieś rady? Co zrobić?
    Dodam że posiadam Win XP SP1.