Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wtrysk mechaniczny w mercedesie gazować czy nie?

silvana 04 Cze 2008 16:26 10544 5
  • #1 04 Cze 2008 16:26
    silvana
    Poziom 9  

Witam. Złożyłem gaz w mercedesie W123 2.3litra, miał wtrysk mechaniczny i gaz szedł bezpośrednio do miksera przez filtr powietrza. Działało to znośnie przez około pół roku potem zaczęły się dziać czary z silnikiem (uszczelka pod głowicą, przerywał, szarpał na końcu w ogóle nie chciał gadać nawet na benzynie. Kupiłem jakiś czas temu też mercedesa w124 i też benzyna, tylko po poprzednich przejściach zastanawiam się czy go gazować, bo przyczyna mogła być też w nieodpowiednim założeniu gazu bądź lipnym silniku. Proszę o pomoc w podjęciu decyzji. Silvana

0 5
  • Metal Work Pneumatic
  • #2 04 Cze 2008 22:54
    szymtro
    Poziom 30  

Zajrzyj najpierw na www.mercmania.pl dział paliwa alternatywne. Tam jest trochę do poczytania.

Osobiście mam w201 m102 i blosa i jeździ to dobrze ale zastanawiam sie nad zainstalowaniem mocno modyfikowanego wtrysku gazu.

Zaraz ci tu napiszą że nie warto podchodzić do gazu i że mercedesy gazu nie lubią - to nie jest prawda.

Potrzebujesz zmodyfikować dolot(wywalić oryginalny rondel filtr) - dokupić puszkę na wtrysk, rurki, gumki i filtr(najlepiej stożek aoma w osłonie żeby łapał zimne powietrze z za lampy). Do tego poleciłbym trzy komorowy reduktor omvl i wlew pod klapką (w124 ma szeroką klapkę i wchodzi normalny wlew bez dokręcania). Co do sterowania to bingo m (dodatkowy przekaźnik i bezpieczniki na elektrozawory) z podpięciem równoległym do sondy lambda (bez żadnej emulacji i odcinania sondy do sterownika), podpięcie sygnału z przepływomierza jako sygnał tps (to wszystko przydaje się do regulacji). Stop ke-jet do odcięcia benzyny (żadnego odcinania pompki paliwa). Elektronika sterująca umieszczona na grodzi silnika obok akumulatora.

Butla jaką chcesz ale pamiętaj że im więcej tym lepiej - robisz w trasie 450km czyli zasięg do zniesienia.

Da się zrobić tak żeby pokazywał stan napełnienie butli wskaźnikiem benzyny.

Koszt nie będzie niski ale co tam - gaz teraz jest po 2,20 benzyna 4,60 a diesel już prawie 4,80. To nie jest zwykły montaż tylko prawdziwa sztuka (art) więc 2-3 dni będzie wymagało.

Ja nie jestem ekspertem - takie są moje doświadczenia.
    Zajrzyj na mercmanię - to jest forum właśnie dla ciebie.

0
  • Metal Work Pneumatic
  • #3 05 Cze 2008 13:59
    tomek gaz
    Poziom 14  

najlepsza była by sekwencja ale obecnie dostępne sekwencje pobierają sygnał z wtrysku benzyny przy mechanicznym wtrysku to nie przejdzie ale
    pierwsze sekwencje brały sygnał tylko z sondy lambda i tą sekwencje można bez problemu założyć do mercedesa

0
  • #4 08 Cze 2008 13:58
    gik405
    Poziom 1  

ja w W124 mam zwykłą instalacje I generacji regulowaną śrubą, parownik tomasetto do 200 kM, nie mam stop ke-jet tylko odcięcie pompki, zwykły mieszalnik tzw palnik (strata mocy :/ ) i mi to śmiga rewelacyjnie, nie strzela, chodzi równo, jestem zadowolony, spalanie w mieście ok 14-15 l gazu....silnik 3.0 na automacie

ale oczywiście mi tez wszyscy odradzali, mówili że te silniki sie nie nadają do gazu, nawet jak pojechałem do gazownika kupić przełącznik, jak zobaczył to powiedział, że będę częstym gościem u niego.... byłem raz, z kumplem jak zakładał gaz do felicji :)

0
  • #5 08 Cze 2008 15:09
    MakroSerwis
    Moderator Samochody

Odradzają, ponieważ boją się tego ruszać, z braku doświadczenia w mechanicznym wtrysku, co mnie nie dziwi. Oczywiście, że da się to zrobić. Musiałbyś jednak poszukać instalatora, który już zakładał takie instalacje, żeby nie robił doświadczeń na Twoim pojeździe. Silnik, to jest silnik i nie ma takiego pojęcia, że silnik "lubi", lub "nie lubi" gazu. Kwestia jest tylko sposobu instalacji, która jest w niektórych przypadkach trudniejsza. Dlatego polecam doświadczone firmy.

0
  • #6 08 Cze 2008 19:05
    _robert_
    Poziom 20  

Miałem 190 2.0 na mechanicznym wtrysku prawie ten sam silnik. Mój był bez sondy dołożyłem jednoprzewodową sondę prawie orginalny mikser i na justie BRC chodził bez problemów i chodzi do dziś w innych rękach.

1