Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór radia? Które byście polecili?

04 Cze 2008 18:20 2003 21
  • Poziom 11  
    Witam mam zamiar kupić sobie radio tylko nie wiem na które się zdecydować

które byście polecili lub wybrali

1) JVC KD-G351

2)JVC KD-G441

3)Clarion DXZ379RMP

4)Blaupunkt SD48

5)KENWOOD może coś polecicie

Z góry dzięki za odpowiedzi
    Jeden pytajnik w tytule zupełnie wystarcza , poprawiłem [Sylwek]
  • Poziom 9  
    albo jvc - ma wejście usb
    albo kenwood - najlepszy dźwięk
  • Poziom 28  
    Na bajery typu USB/iPOD/animacje to nie patrz bo tylko cene podbijają.

Jeżeli szukasz porządnego radia i ładnie grającego to bierz Kenwood-a lub JVC.

Zresztą kup jakikolwiek model z tych wymienionych a nie będziesz narzekał.

Choć i tak najczyściej grają CD-Audio
  • Poziom 17  
    ALPINE CDA-9887R - nie bylo ograniczenia co do ceny to polecam :D
    a co do radia to polecam alpine... albo jakiegos clariona... blaupunkt odpada od razu
  • Poziom 28  
    A no tak zaraz za JVC Kenwoodem można kupować Alpine Clarion.

Masz rację nie ma przedziału cenowego ale sądząc po modelach zasugerowałem się niskim budżetem.
  • Poziom 17  
    trance84 napisał:
    Choć i tak najczyściej grają CD-Audio

Dlatego ja bralbym jakiegos starszego alpine'a na CD :D fakt ze trzeba bedzie mu zrobic lift ale bedzie gral na 100% lepiej niz wszystkie wymienione w temacie :D za 300zl mozna wymiatacza kupic... z reszta sam to walkowalem w innym temacie i rowniez mi tak doradzono :D posluchalem jak ludzia graja retro radia i sie do nich przekonalem !
    i od niedawna wszystkie dodatki typu usp auxy mp3 poszly w dal... a co za problem nagrac kilka cd :) z reszta jak wyzej napisal trance84 ----> najczysciej graja plyty CD :) gora, srodek, a przede wszystkim dol sa o wiele dokladniejsze.
  • Poziom 24  
    Ja bym wział albo kenwooda albo clariona
  • Poziom 11  
    Chcesz dobrze grającego cd audio pomyśl o nakamichi cd40
  • Poziom 9  
    najczyściej zagra utwór z pendriva
    po pierwsze brak jakichkolwiek zakłóceń - sygnał idzie w czystej postaci cyfrowej (cd - może mieć ryski, być żle nagrany, wstrząsy itp)
    po drugie na pendriva można wrzucić dowolną jakość dźwięku, nie musi być skompresowana!
    u mnie w jvc 632 słychać różnicę pomiędzy mp3 z płyty a z pendriva, oczywiście na korzyść pena
  • Poziom 11  
    Witam dzięki za odpowiedzi

faktycznie zapomniałem o cenach :D

podane radia zaczynają się od okolo 300zł do 360zł
  • Poziom 28  
    Kolego Dominfight masz racje ale nie końca.

Ja mówie o ORGINALNYCH CD-Audio a nie nagrywanych bo to KOLOSALNA różnica.

Piszesz : "od niedawna wszystkie dodatki typu usp auxy mp3 poszly w dal... a co za problem nagrac kilka cd z reszta jak wyzej napisal trance84 ----> najczysciej graja plyty CD gora, srodek, a przede wszystkim dol sa o wiele dokladniejsze."

Racja ale tylko orginały.

Jeżeli nagrywasz sobie CD-Audio w domciu z mp3 to nie nazywaj tego CD-Audio tylko rozkompresowaną mp3 która po tylu zabiegach kompresji/dekompresji traci wiele na jakości.

Przegrywane owszem ale orginalne CD do auta aby nie niszczyć orginałów w aucie.

Czy się opłaca skoro płytki kosztują teraz 30-50zł za album??

Zacząliśmy od dolnej półki cenowej JVC , KENWOOD a kończymy na półce sięgającej prawie sufitu :D:D:D

Dodano po 6 [minuty]:

Nie no bo zaraz mnie coś trafi....

Kolego Allol wiesz co ty piszesz???

Zacznij od przeczytania podstaw elektroniki dział CD-Audio i lasery CD.
    Potem pisz takie herezje jakie ty piszesz.

Po pierwsze jak jest nagrana/tłoczona płyta CD???
    ANALOGOWO???????? jak vinyl??? :D:D:D:D
    Nie CYFROWO prawidłowa odpowiedź więc tor dźwięku wewnątrz radia przebiega CYFROWO.

Po drugie powiedz mi jak na pendrive/mp3/flash pamięci zmieścisz/nagrasz/zrobisz obraz orginalnego CD????

Mp3 też może byc źle zgrana do formatu mp3.
    Jedyną zaletą pendrive/mp3/flash jest niezniszczalna jej forma muzyki(teoretycznie bo pamięci też się ulotniają w dosłownym tego słowa znaczeniu) CD-Audio porysujesz i ją masz z głowy.
    I to tyle na ich plus.
  • Poziom 9  
    a czy ja gdziesz napisałem że cd ma analoga ?
    chodziło mi o to że zanim sygnał z cd trafi do głośników mija kilka etapów po drodze, przez co sygnał może być gorszy od pena

na mojego 8gb pena wejdzie ile ? 10 płyt cd ? dobrze liczę ?
    i nie muszę zmieniać co chwila płyty ! jak jedna mi się znudzi
  • Poziom 28  
    Allol nie pisz GŁUPOT!!!

Droga w radiu samochodowym przebiega mniej wiecej : płyta CD>laser CD > procek radia>przedwzmacniacz>końcówka mocy>kable głośnikowe>głośniki.

To oczywiście wielki skrót i ogólny zarys.

Tak samo jest w przypadku pena , tunera w radiu , wejścia AUX.

No chyba że ty podpinasz pen-a prosto pod głośniki więc masz najkrótszą drogę.

Poczytaj naprawdę trochę net-a zanim zaczniesz się wypowiadać i głosić swoje racje.
  • Poziom 17  
    tzn. tak... oryginalne CD to temat w ogole odrebny, bo w obecnych czasach ludzie raczej sciagaja utwory przez p2p, niz ida do sklepu i kupuja kilka albomow za 200zl :D lepiej za darmo :D
    a tak czy tak roznica miedzy nagrywanymi utworami mp3 i audio jest wielka... na kozysc audio... mozna puscic glosniej bez zbednych znieksztalcen dzwieku.
  • Poziom 28  
    Odpowiedź sama sie wysuwa na forum że CD-Audio jest najlepszym rozwmiązaniem do wiernego odtwarzania muzyki.

Ale to już jest OT więc powróćmy do tematu i problemu autora tego postu.

Co kupić ma już napisane wyżej z nowych to JVC , KENWOOD.
    Mogą być z mp3 a będzie odtwarzał sobie CD-Audio.
    Za te 360zł kupi już ładne radio nowe.
    A z używek to bardziej patrzałbym za Alpine Clarion Nakamichi.

Ale jeszcze jest kwestia jakie są głośniki w aucie bo jak za 30zł/komplet to bezsensu ładować tam radio warte np 1000zł(4 lata temu np Alpine)
  • Poziom 17  
    a wracajac co do zrodla dzwieku to wole wydac 500zl na staruszka po lifcie niz hity z alledrogo, media marktow itd. ktore sprzedaja sie w wysokich nakladach... jestem staromodny i zwyczajny* odtwarzacz CD mi wystarczy.

*(czytaj NADZWYCZAJNY ! )

Dodano po 2 [minuty]:

moze najpierw powinnismy zapytac autora tematu czy potrzebuje nowe radyjko czy uzywane :D i czy chce miec w nim bajery czy tez nie :)

Dodano po 2 [minuty]:

JVC KD-G632
    takie kupil sobie ostatnio szwagier i nawet przyzwoicie gra. Ale i tak uwazam, ze to budzetowa konstrukcja :(
  • Poziom 11  
    Dodano po 2 [minuty]:
    moze najpierw powinnismy zapytac autora tematu czy potrzebuje nowe radyjko czy uzywane :D i czy chce miec w nim bajery czy tez nie :)

Dodano po 2 [minuty]:

intersuje mnie tylko nowe radio
  • Poziom 17  
    powinienes jechac do jakiegos sklepu, tudziez serwisu CA i posluchać paru modeli... przeciez lepiej wiedzieć co się kupuje :)
  • Poziom 11  
    dominfight napisał:
    powinienes jechac do jakiegos sklepu, tudziez serwisu CA i posluchać paru modeli... przeciez lepiej wiedzieć co się kupuje :)

byłem oglądałem i słuchałem w saturnie ale tam wszystko zabudowane w szafie głośniki podłączone jakieś drogie jakaś muzyka gdzieś w tle leci itp.
  • Poziom 28  
    Radia w przedziale cenowym podanym przez ciebie grają podobnie.
    Weź sobie kenwood-a zagra najczyściej potem JVC.
    A jaki model hmm to wedle gustu ale nie schodź z ceną poniżej 350zł.
  • Poziom 11  
    trance84 napisał:
    Radia w przedziale cenowym podanym przez ciebie grają podobnie.
    Weź sobie kenwood-a zagra najczyściej potem JVC.
    A jaki model hmm to wedle gustu ale nie schodź z ceną poniżej 350zł.

rozumiem że dużej różnicy nie będzie (niska cena), ale jak pisałem wcześniej brałem pod uwage Blaupunkta a nikt go nie poleca więc już mi sie zawęziło pole wyboru :D
  • Poziom 17  
    tak... ale pojedz swoim autem i podlacz pare radyjek w nim :) u mnie znajomi tak robia... takze ja :) i wtedy najlepiej bedziesz wiedzial co jak gra... a to ktore przypadnie do gustu to kup... i po sprawie :D

Dodano po 2 [minuty]:

a blaupunkt to jest -----> ************** & *********** & ********* <--- gwiazdek jest tyle ( przypadkowo ), dlatego ze kazdy moze sobie dopisac zle epitety do tej firmy :D