Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłaczyć wzmacniacz do radia bez wyjścia dla wzmacniacz

Cr4UcH 04 Cze 2008 20:43 56279 17
  • #1 04 Cze 2008 20:43
    Cr4UcH
    Poziom 14  

Jak podłaczyć wzmacniacz do radia bez wyjścia dla wzmacniacza w radiu????

• #2 04 Cze 2008 20:47
    fichu4
    Poziom 20  

Możesz kupić sobie taki adaptor z wysokiego na niskie czyli podłączasz pod głośniki to urządzenie i z drugiej strony masz wyjście RCA na wzmacniacz.Generalnie jest to zwykły dzielnik rezystorowy z filtem.

• #3 04 Cze 2008 21:04
    davidos_77
    Poziom 17  

Witam. Podpięcie się pod wyjście końcówki mocy w radiu wprowadzi na wzmacniacz sporo zakłóceń i zniekształceń przy większych mocach. Najlepszym rozwiazaniem była by ingerencja we wnetrze radia. Odszukanie sygnału przed końcówką mocy i z tego miejsca przez dzielnik rezystorowy wypuścic przewód z RCA na końcu.

• #4 04 Cze 2008 21:07
    trance84
    Poziom 28  

Generalnie lepiej zostać przy drugiej opcji proponowanej przez davidos_77.

Przy adapterach traci się wiele na jakośći i wogóle dźwięk jest pusty.

Nie lepiej sprzedać to radio i kupić jakieś JVC KENWOOD choćby z jedną parą RCA.

Pewne i spradzone rozwiązanie.

• #5 04 Cze 2008 23:39
    Marcin.l19
    Poziom 10  

davidos_77 ma racje mozesz tak zrobic i napewno bedzie nejlepiej. Mozesz wstawic tez kondensatory 100nF lub 1uF (elektrolit) i tez bedzie grac. Mam tak u siebie na kenwoodzie i jest ok.

• #6 08 Cze 2008 18:36
    Cr4UcH
    Poziom 14  

czyli założyć te kondesatory na przewodach wyjscia z radia???

• #7 08 Cze 2008 21:50
    Marcin.l19
    Poziom 10  

Nie. rokrec radio zobacz jaka masz tam koncowke mocy, znajdz ja w necie i na schemac zobacz ktore piny pospisane sa in1 in2 in3 in4 bo tak jest najczesciej. Potem przy koncowce odnajdz te piny in1 in2 i przylutuj do nich kondzioly 1uF plusem do koncowki a minusem juz dalej po kablach do wzmaka i musi dzialac.
    Jesli nie jestes pewny czy ten piny beda akurat odpowiadac FP i FL lub RP RL to znajdz na plycie procesor dzwieku. Tez najdz jego schemat i z ktorych nuzek wychodza sygnaly i gdzie sa podprowadzone do koncowki. Po drodze miedzy prockiem a koncowka tez bedziesz mial kondzioly przewlekane lub SMD 100nF.

• #8 09 Cze 2008 16:45
    Cr4UcH
    Poziom 14  

HEHE wszystko rozumiem xD chyba jednak zmienie radio :P

• #9 09 Cze 2008 17:28
    trance84
    Poziom 28  

No widzę że kolega po przeczytaniu tego co radzą koledzy doszedł do właściwego wniosku.

Zawsze radio z wyjściem RCA będzie miało lepszą jakoś niż sztuczne tłumienie i obcinanie tego co podbił wzmacniacz.

RCA jest wyprowadzone między procesorem radia a końcówką mocy czyli posiada najczystszy sygnał.

• #10 09 Cze 2008 18:38
    Jezior23
    Poziom 11  

Dla mnie takie kombinowanie wogóle nie ma sensu.. Na tym adapterze wcale tak bardzo na jakości dźwięku się nie traci żeby się tak bawić w grzebanie w środku radia. Dziś słyszałem na własne uszy :D Jedyne co mi się nie podobało to to że radio "widzi" suba jako tylne głośniki i brakuje ustawień w radiu dających większą kontrolę nad subwooferem. Wydaje mi się, że lepiej zmienić radyjko na takie które będzie przystosowane do podłączenia wzmaka i suba pod względem odpowiednich wyjść i ustawień dźwięku.

• #11 09 Cze 2008 18:41
    trance84
    Poziom 28  

Traci traci bo pierw to na końcówce mocy we radiu podbijasz aby zaraz to potem sciszyć.

Więc jedynie wlutowanie się do wejścia na końcówkę mocy.

Ale jednak dalej upieram się przy radiu z RCA.

• #12 09 Cze 2008 19:04
    Jezior23
    Poziom 11  

Może masz rację bo to co piszesz ma sens ale ja tam nieczystości nie słyszałem na tym adapterze zabardzo. A co do radyjka to sam w wolnym czasie przejadę się do sklepu ca i zobaczę jaka jest różnica między tym adapterem a radiem z RCA. Narazie obstaję przy tym, że sęk tkwi w odpowiednich ustawieniach których radiu bez RCA brakuje.. Ale to takie domysły - mogę się mylić.

• #13 09 Cze 2008 19:11
    trance84
    Poziom 28  

Nie obraź się ale sądząc po twoich postach to nie jesteś za mocny w CA.

Sprawa wygląda mniej wiecej podobnie jak z tym że kupujesz CA do auta za np 5000zł wszystko pięknie i ładnie porządny bass i ładny przód ale co z tego jak ty słuchasz na tym mp3 które do jakości muzyki z ORGINALNEGO CD mają sie jak z Warszawy do Paryża.

Kup sobie jeden z drugim zwykłego Sony głosniki z przodu Jensen do tego tuba DEBILE ze wsi wzmak first 1888W i chwal sie wszystkim że masz PORZĄDNE CA z mocą prawie 2kW . :D:D:D

Popostu wyjście RCA jest najczystszą postacią sygnału dostarczanego do wzmaka. pozatym ma tam stałe prawie napięcie i poziom którym steruje procek radia .

• #14 09 Cze 2008 19:26
    Jezior23
    Poziom 11  

Masz rację mocny w ca nie jestem. Mimo, że audiofilem nie jestem to słuch mam i akurat na czystość dźwięku nie narzekałem. Aczkolwiek wymagający nie jestem. Wątpię czy samo takie kombinowanie i "wygrzebanie" RCA ze środka radia tutaj załatwi sprawę.. Ja tam chyba bym nic nie grzebał, opchnął radyjko i kupił nowe z rca i lepszymi możliwościami ustawień dźwięku. Bo tak to sztuka dla sztuki będzie. A takie rady z tubą DEBILE to chyba tylko D... piszą. Bez urazy wiem, że w żartach to dopisałeś - ja też :wink:

• #15 12 Cze 2008 11:45
    Jezior23
    Poziom 11  

Może trochę naruszę regulamin pisząc posta pod postem ale dziś się przekonałem, że ten adapter to nie jest jednak takie g.. jak co niektórzy piszą.. Mam radyjko kenwood 3037A bez RCA, podłączyłem wzmaka przez adapter i powiem wam, że nie ma mowy o pustym dźwięku czy słabej jakości. Subwoofer to PB S-12 skrzynia zamknięta, wzmak CP 1502. Jak dla mnie gra to bardzo dobrze, mocno i czysto. Czyli mam to o co mi chodziło za stosunkowo nie dużą kasę. A takie rady jak:
    - zmień radio na lepsze,
    - carpower to budżetówka,
    - lepiej dozbieraj kasy i zainwestuj w lepszy sub
    - do sedana obudowa BR
    to wg mnie w d.. trzeba mieć i samemu się przekonać co jak gra we własnej furce a nie słuchać takich "mądrali" i dokładać kasy niewiadomo po co :D Ja zmieściłem się w założonym budżecie i jestem b. zadowolony z zakupu a jakbym słuchał co niektórych to bym tylko wywalił 2 x więcej kasy po to żeby też być zadowolonym:] Pozdrawiam

• #16 12 Cze 2008 12:23
    miki87
    Poziom 20  

Jak podłaczyć wzmacniacz do radia bez wyjścia dla wzmacniacz

Jeśli nie chcesz zmieniać radia fabrycznego to się nada:) Tym bardziej jeśli sygnał ma być dla subwoofera.

• #17 16 Sie 2008 07:16
    Usunięty
  • #18 14 Lis 2009 17:53
    kazitor23
    Poziom 15  

właśnie o to chodzi, piszecie tylko zmień radio,zmień radio, zmień radio, żaden z Was nie wpadł że ktoś może nie chce zmieniać i psuć estetyki deski rozdzielczej i zostawić oryginał. myślę że wyciągnięcie sygnału po przedwzmacniaczu, a przed wzmacniaczem(końcówką mocy) daje taki sam efekt jak RCA fabryczne,o ile to nie jest wyjście typowo na sub'a to nie mamy w radiu z RCA jakiejs tam specjalnej kontroli nad sygnałem. Mamy ten sam "volume bas treble" jak ten który sączy się z głośników.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME