Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

renault espace martwy licznik zegary wskaźniki proszę o pomo

czerep 04 Jun 2008 21:52 14245 15
Testo
    czerep
    Level 12  
    Witam znowu zapewne dostanę opiernicz za zakładanie tematu który już jest ale szukałem i za nic nie mogę znaleźć, a teraz do rzeczy mam espace 97 r 2,0 benzyna jest w nim licznik czy zergary jak kto woli, jaeger typu digital (bezwskazówkowy) martwe totalnie nic nie świeci na wyświetlaczu teraz moje pytanie czy jest do nich jeszcze jakiś sterownik odzielnie czy wszystko jest w zegarach i czy ktoś wie jak to ugryść żeby to działało. Do zegarów dochodzi wiele napięć i wszystko wskazuje na to, że to same zegary padły, ale zakupiłem drugie i jest to samo, a facet się zarzekał, że działały jak je wyjmował. Proszę o pomoc byłem już u wielu magików, ten nie ma programu, ten nie może znaleźć sterownika, ten mówi że to espace bez UCH,jeszcze inny że to zrobi tylko że to 700 zł będzie kosztowało i też nie zrobił:cry:
  • Testo
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Pewnie autko ci ubiło i drugie zegary... Napięcie ładowania zobacz. potem dopiero szukaj dalej.
    czerep
    Level 12  
    Niestety nie, ładowanie jest w porządku 14,4 V i napewno wcześniej było też dobre.
  • Testo
    Jka
    Level 16  
    Sprawdź czy przypadkiem nie jest uszkodzona przetwornica pod wyświetlaczem-bardzo częsta usterka.
    czerep
    Level 12  
    wyswietlacz jest ciekłokrystaliczny więc nie wiem za bardzo o jaka przetwornicę do wyświetlacza chodzi ? zapewne masz na myśli inne zegary
    Jka
    Level 16  
    No tak, pomyliłem model renówki.Przepraszam
    gumiś_rzesz
    Level 25  
    pod kierownicą jest taki dziwny moduł do niego idzie sygnał abs z radia i dze cuś na zegary sprawdz czy się nie utopił a zasilanie na zegar jest??
    czerep
    Level 12  
    nie ma żadnego modułu pod kierownicą oprócz modułu bodajże generatora podczerwieni do pilota, napięcia na rezystorach dużej mocy i na diodach są ale nie ma napięć zasilających na scalakach L9123 i L 4937NH i w dodatku nie wiem co to za układy na których nóżkach powinno być podane napięcie i jakie, czy 12V czy może 5V, ale żadnego stabilizatora napięcia tam nie ma chyba że, to właśnie L 4937NH
    Florciu
    Level 15  
    Jak tam kolego czerep rozwiązałeś problem z wyświetlaczem? bo mam ten sam problem,zauważyłem ,ze wyświetlacz gasnie jak odłacze okrągłą wtyczke w radiu Pioneer KEH-M1066zrn
    czerep
    Level 12  
    oddałem zegary do naprawy do białej podladlaski tam jest jakiś magik i sobie z tym poradził nie pamiętam co było uszkodzone a samochodu już nie mam
    edys_23
    Level 2  
    Dzięki za pomoc. Miałam podobny problem z wyświetlaczem w espace 3 2.2dci z 2001 r. Najpierw siadła klima, później predkosciomierz wariowal, mechanik podłączył pod komputer , pobawil się przy bezpieczniejsze i wszystko wysiadlo . Dzisiaj udało mi się ogarnąć temat, szukając pod kierownicą okazało się że jest mały czarny pstryczek jak włącznik od lampki, wcisnęłam a co mi tam i bingo zalaczyl się centralny i cały wyświetlacz. Nierozgarniety mechanik który podłączył kompa musiał go wyłączyć przypadkowo kolejni szukali usterki w kablach i niby zalanych bezpiecznikach. Nie wspomnę o elektryka który przerabial nam kable. Strata hajsu i totalna porażka. Sprawdzajcie wszystko co macie pod kierownicą .
    tomek_ns

Level 11  
    edys_23 wrote:
    Dzisiaj udało mi się ogarnąć temat, szukając pod kierownicą okazało się że jest mały czarny pstryczek jak włącznik od lampki, wcisnęłam a co mi tam i bingo zalaczyl się centralny i cały wyświetlacz.
    Witam, mógłbyś podpowiedzieć gdzie jest ten przełącznik? Ewentualnie jakaś fotka? Byłbym bardzo wdzięczny.
    edys_23
    Level 2  
    U mnie jest to dokładnie na środku pod schowkiem. Wygląda to tak jak na zdjęciu. Dla mnie akurat psuedomechanik podlaczajacy komputer to wyłączył, bo inaczej nie można go nazwać i u mnie jest to na wierzchu. Mam Renault Espace III 2.2 DCI 2002 ROK. Na zdjęciu przycisk z białą kropką. renault espace martwy licznik zegary wskaźniki proszę o pomo

Dodano po 2 [minuty]:

Prawdopodobnie to jest włącznik od przetwornicy prądu.
    tomek_ns

Level 11  
    Niestety u mnie go niema. Z tego co się zorientowałem występuje tylko w wersji po liftingu.
    U mnie objaw następujący: brak licznika (kompletnie martwy), brak oświetlenia wnętrza i brak zasilania radia. Szukam punktu wspólnego, wszystko padło w jednym momencie, bezpieczniki OK. Szukam dalej. Dzięki wielkie za pomoc.
    edys_23
    Level 2  
    Czyli to samo co było u mnie. U mnie najpierw siadla klima, później predkosciomoerz zaczął wariowac, dlatego pojechaliśmy na komputer. A gościu niezbyt ogarnięty wyłączył wszystko jednym przełącznikiem, bo sam nie wiedział co to jest. Szukaj przetwornicy prądu pewnie tam tkwi problem. Na ogół pod kierownica powinna być. Jak od tego zaczęłam i znalazłam przełącznik. Pozdrawiam Edyta

Dodano po 6 [minuty]:

Obrotomierz działa? Bo jest na oddzielnym panelu, u mnie akurat działał. Ewentualnie jeszcze kable przy bezpiecznikach w szczególności łączące kostki może złapały wilgoci i zaśniedziały bo wszystko jest przy podłodze. U mnie przez pół roku kilku elektryków i mechaników próbowało mi wmówić że elektryke trzeba przerabiać. Ale gdzie diabeł nie może, tam babę poślę :D. Miłego wieczoru i powodzenia w rozwiązaniu problemu.