Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xsara 1.4 75 KM benzyna - czy mozna zaslepic EGR ?

syrenka105 04 Cze 2008 22:07 4052 2
  • #1 04 Cze 2008 22:07
    syrenka105
    Poziom 9  

Witam.

Od jakiegoś czasu auto zaczęło mi się trochę przytykać w czasie rozpędzania. Zmieniłem już map sensor, cewkę, świece i dalej to samo :( Ostatnio co przychodzi mi do głowy to EGR ? Orientuje się ktoś może na jakiej zasadzie działa on w tym silniku ? Tam jest taka specjalna pompa powietrza która tłoczy powietrze, ale z tego co patrzyłem to nie widzę połączenia między kolektorem wydechowym a dolotowym. Spotkał się kiedyś ktoś z takim przypadkiem ? Jak poradzić sobie z zaślepienie EGR w tym silniku i czy jest to możliwe. Ewentualnie gdzie szukać usterki.

Pozdrawiam

0 2
  • #2 04 Cze 2008 22:29
    zi.ko
    Poziom 25  

Ten silnik nie ma EGR a ta pompa pompuje powietrze na przy zimnym silniku. Trzeba zacząć od diagnostyki.

1
  • #3 04 Cze 2008 22:36
    syrenka105
    Poziom 9  

Witam.
    Większość silników właśnie nie ma EGR. U mnie wygląda to tak jak na zamieszczonym rysunku. Xsara 1.4 75 KM benzyna - czy mozna zaslepic EGR ?
    I wydaje mi się że to jest właśnie układ recyrkulacji spalin, zresztą tak pisze w dokumentacji citroena.
    Już nie mam sił i pojęcia jak dalej z tym walczyć. Czy diagnostyka to tylko w ASO Citroena ? Bo wiem że tam francuzy dość ostro stawiają opór ...
    Kolego jeśli miałeś do czynienia z tym silnikiem i mógłbyś jeszcze poradzić co mogę sprawdzić to byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo