Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Vario612D silnik 2.9(sprinter)-wolna reakcja na gaz

luki1979 04 Cze 2008 23:30 3409 1
  • #1 04 Cze 2008 23:30
    luki1979
    Poziom 14  

Witam.
    Mam taki problem: Bieg jałowy, luz. Naciskam na pedał przyśpieszenia a silnik nie wchodzi od razu na obroty, tylko ma ok 2 sekund zwłoki. W czasie jazdy podobnie. Po prostu nie ma żadnej reakcji ze strony silnika. Po tych dwóch sekundach silnik normalnie sie wkręca i ma moc.
    Potencjometr gazu działa prawidłowo, przy pełnym wciśnięciu sterownik widzi 100% wciśniętego "gazu", oczywiście przy mniejszym ilość procent proporcjonalnie spada aż do zera. Pompa wtryskowa ustawiona prawidłowo (sprawdzane zegarkiem). Brak błędów w sterowniku.
    W aucie tym wcześniej były błędy związane z początkiem regulacji wtrysku (znalazłem przewód przetarty, po skasowaniu i naprawie wiązki już nie wystąpił oraz z ciśnieniem doładowania i EGR - wymieniłem przewód powietrzny i naprawiłem chwiejny pin w kostce do sterownika - po tych czynnościach auto nie ma trybu awaryjnego i żadnych błędów), pozostaje ta dziura w gazie...
    Gdzie szukać usterki?
    Z góry dzięki

0 1
  • #2 30 Cze 2008 18:45
    mireek
    Poziom 2  

witam
    miałem to samo w sprinterze 212 96r. wolna reakcja na gaz i ciężko odpalał zimny a ciepły jeszcze gorzej. w serwisie mercedesa po podłączeniu do kompa nic nie wykazało, pomogła wymiana pompy wtryskowej chociaż nie mam pewności czy stara była uszkodzona, może źle ustawiona

0
  Szukaj w 5mln produktów