Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Vario612D silnik 2.9(sprinter)-wolna reakcja na gaz

04 Jun 2008 23:30 3964 1
  • Level 14  
    Witam.
    Mam taki problem: Bieg jałowy, luz. Naciskam na pedał przyśpieszenia a silnik nie wchodzi od razu na obroty, tylko ma ok 2 sekund zwłoki. W czasie jazdy podobnie. Po prostu nie ma żadnej reakcji ze strony silnika. Po tych dwóch sekundach silnik normalnie sie wkręca i ma moc.
    Potencjometr gazu działa prawidłowo, przy pełnym wciśnięciu sterownik widzi 100% wciśniętego "gazu", oczywiście przy mniejszym ilość procent proporcjonalnie spada aż do zera. Pompa wtryskowa ustawiona prawidłowo (sprawdzane zegarkiem). Brak błędów w sterowniku.
    W aucie tym wcześniej były błędy związane z początkiem regulacji wtrysku (znalazłem przewód przetarty, po skasowaniu i naprawie wiązki już nie wystąpił oraz z ciśnieniem doładowania i EGR - wymieniłem przewód powietrzny i naprawiłem chwiejny pin w kostce do sterownika - po tych czynnościach auto nie ma trybu awaryjnego i żadnych błędów), pozostaje ta dziura w gazie...
    Gdzie szukać usterki?
    Z góry dzięki
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 2  
    witam
    miałem to samo w sprinterze 212 96r. wolna reakcja na gaz i ciężko odpalał zimny a ciepły jeszcze gorzej. w serwisie mercedesa po podłączeniu do kompa nic nie wykazało, pomogła wymiana pompy wtryskowej chociaż nie mam pewności czy stara była uszkodzona, może źle ustawiona