Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bingo S4 - regulacja wskaźnika poziomu gazu

Htomas 05 Cze 2008 06:59 4770 0
  • #1 05 Cze 2008 06:59
    Htomas
    Poziom 18  

Problem jest taki. Na wielozaworze mam czujnik poziomu PW1 , który współpracuje z centralka i wskaźnikiem w kabinie Bingo. No i wskazania poziomu gazu zmieniają sie od 5 diod przy pełnym zbiorniku do 1 diody już przy ok. 15 l gazu. Do zbiornika 34l wchodzi mi 27l i wielozawór "prawidłowo "odbija". Próbowałem regulowac wskazania kręcąc czujnikiem na wielozaworze, ale niewiele to dało - uzyskałem np. sytuacje gdy na ok. 150 km przed końcem gazu (Lanos spala mi w mieście ok. 10l/100km) świeca się 2 diody: czerowna rezerwy i jedna zielona i tak juz zostaje. Wydaje mi się, że chyba pływak w zbiorniku gazu nie opada do końca i przez te ostatnie 150 km pozostaje w jednym połozeniu. Wskazania diod na czujniku na wielozaworze i wskaźniku w kabinie są identyczne. No i co zrobic z tym fantem ? Byłem u gazownika ale nie kwapił sie z wyjmowaniem wielozaworu. Może samemu spróbowac ?

I jeszcze jedno. Podobno pole magnetyczne wytwarzane przez cewkę na wielozaworze zakłóca działanie czujnika poziomu gazu. Da się coś z tym zrobić ? Może zaekranowac magnetycznie (tylko czym?) cewkę ?

0 0