Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spaliłem Bartona 2500, CZy wykryją, że podkręcałem?

citrix 30 Sty 2004 19:15 3565 27
  • #1 30 Sty 2004 19:15
    citrix
    Poziom 2  

Procka Amd Barton XP 2500+ podkręcałem z FSB 166 MHZ na 200 MHZ. Przy temperaturze 60 stopni coś poszło no i co teraz czy mogą to jakoś wykryć. Moja onfiguracja kompa to płytka: MSI K7N2,RAM 2x Twimnos ddr 400 MHz, grafika MSI gf Fx 5600. Jeszce musze dodać że Biosa już zresetowałem. Jeśli macie jakieś rozwiązania walcie gg 4650116

0 27
  • #2 30 Sty 2004 20:45
    maszy
    Poziom 13  

Generalnie powiem ci ze nie bardzo mozna stwierdzic jednoznacznie ze akurat spalił się przez przetaktowanie. Nie jest to mozliwe no chyba ze osiagnął taką temperaturę ze pękł na pół. Jednak musisz dobrze udawac greka w serwisie jak zaniesiesz komputer albo procka poniewaz dociekliwosc niektorych sprzedających moze łatwo zdradzic faktyczny sposob uszkodzenia.

0
  • #3 30 Sty 2004 22:14
    regis440
    Poziom 14  

musisz go dokladnie wycztscic z pasty przewodzacej,zwlaszcza srebrowej,bo jak kiedys bylem w serwisie (z myszka)to jak gosc durona przyniosl to sie czepiali,procka dokladnie ogladaja czy nie jest ukruszony rdzen

w innym sklepie widzialem athlony ze stepelkiem VOID i sprzedawali je po jako breloczki

z drugiej strony koledze wymieniaja juz kolejnego athlona(sprawnego,tylko szuka jakiejs dobrej serji do podkrecania)

wszystko zalezy od okolicznosci

0
  • #4 30 Sty 2004 23:29
    DEMkO
    Poziom 20  

tak znajomy już proca i płyte głowną wymieniał i najważniesza(jakiś programik stworzył nie wiem co on to kimbinował :) ) jest improwizacja no i oczywiście widok środka jak nie ruszanego, kurzu pozbieraj i wrzuć to nie jaja heheh no i najważniejsze to że jesteś zwykłym użytkownikiem i wogóle co to jest bios ?? ja jak swojego przetaktowałem to nie wiedziałem co to hehe
    plik jakiś czy coś ?? :D
    i nic nie pokumaja jak jąderko jest na miejscu hehe

0
  • #5 30 Sty 2004 23:53
    citrix
    Poziom 2  

wszystko ok tylko mi ojciec w Niemczech kupował w OEM (80 zł różnicy) i nie wiem czy tam to przyjmą jak zobaczą "polaczka"...............

0
  • #6 31 Sty 2004 00:22
    zatiro
    Poziom 17  

Jak się domyślam to komp nie startuje. Czy twoja płyta główana osługuje Dual Chanel?
    jeśli tak i po przekręceniu nie startuje to musisz zresetować bios i odpalać kompa tylko z jeną pamięcią. Jak sukces to następnie wyłącz i daj drugą. Powinno wszystko być ok. Jesli nie pomogło to wypnij pamięci i posłuchaj czy płyta główna zgłosi i ch brak. Jeśli tak to daj jedną pamięć i zobacz co będzie, jak dalej nic to może być wina procka albo płyty głównej. MSI robił takie paskudne serie gdzie nie wytrzywał laminat wielowarstwowy. Powodzenia.

0
  • #7 09 Lut 2004 22:59
    wasu11
    Poziom 10  

Stary nie martw sie mialem kumpla co rozpier... Atlona i nie bylo zadnych problemow z wymiana tylko ze on zglosil sie bezposrednio do dystrybutora.......:)

0
  • #8 09 Lut 2004 23:15
    AdamOSA
    Poziom 13  

wasu11 napisał:
    tylko ze on zglosil się bezposrednio do dystrybutora.......:)

W tej chwili raczej dystrybutorzy nie przyjmują od osób trzecich.
    Jeżeli nie ma uszkodzeń mechanicznych(termicznych) tylko obejrzyj dokładnie .Pomocny bedzie dla Ciebie materiał f-my AMD pod linkiem :
    http://www.amd.com/pl-pl/assets/content_type/DownloadableAssets/RMA_Presentation_Polish-S.pdf

Nie masz się co bać , wal prosto do sprzedawcy.

0
  • #9 09 Lut 2004 23:29
    arkadius
    Poziom 12  

czy komp Ci startuje ??? a potem sie sypie ??? np. przy instalacji windowsa ???? Czy moze jest martwy w 100%. Bo jesli startuje na poczatku to moze byc tak ze polecial cache no i to jest sprawa sliska.... wymienialem takiego procka (intela) i mialem jazdy..... pomogl dopiero paralizator i zalatwienie procka na amen. Zasada z graniem greka jest jak najbardziej na miejscu. Ja poprostu udalem ze nastepnym razem (po pierwszej odmowie) procek poprostu popsul sie dalej i teraz to juz na amen :).

.....

a jak procek lezy od samego startu no to msle ze nie bedzie problemow :)

0
  • #10 10 Lut 2004 14:33
    Tremolo
    Poziom 43  

W sumie rozwiązać można problem polubownie - łapóweczka i oni uznaja że to uszkodzony :D i pujdzie gwarancja, ale dość żartów. Możesz powiedzieć że sama płyta spowodowała uszkodzenie - nie zadziałało zabezpieczenie. Jeśli płyta kupiona w tej samej firmie to powinno być w stanie udać greka. Może powiesz nam do jakiej predkości go podniosłeś? Samą magistralą nic nie powinno się stac (nie pujdzie dym) wiem bo sam podkręcam A7V8X-X / najtańszy ram 400 barton 2500. Jeszcze krestia systemu na którym to chodziło winda 98 jeszcze ujdzie na tej predkości, ale pojawią się błedy na dyskach. Jednak diametralnie barton nie lubi 200/400 polecam w domowych warunkach około 175/350. Do ilu ty go podkręciłeś do 2700 ?

0
  • #11 11 Lut 2004 18:08
    Platon
    Spec od komputerów

Tremolo - opowiadasz bajki. Moj barton przepada za FSB200Hz (2500+@3200+), tak jak wiele innych bartonow. Przepadal by za jeszcze wiekszym FSB, gdyby nie blokada mnoznika. nForce2 wiec PCI zablokowane i dyski maja luzik.
    a skad pomysl ze od systemu zalezy czy dyski maja bledy czy nie?

0
  • #12 13 Lut 2004 12:39
    Zbynia
    Poziom 31  

po co tak kombinujecie??? - zrestetuj bios na plycie albo ustaw na innym procesorze,zamontuj spowrotem swoj i jedz z cala plyta do serwisu i wciskaj im ze cos nie dziala ale nie wiesz co i niech sprawdzą - przy okazji sparwdzą ci inne elementy :D
    jak wpadniesz z samym prockiem to odrazu będzie widać że nie jesteś w ciemię bity bo byle laik to proca nie wyciągnie :D

0
  • #13 23 Lut 2004 17:10
    mroova666
    Poziom 10  

Zbynia napisał:
    jak wpadniesz z samym prockiem to odrazu będzie widać że nie jesteś w ciemię bity bo byle laik to proca nie wyciągnie

DEMKO napisał:
    jesteś zwykłym użytkownikiem i wogóle co to jest bios ??

No jasne. Najważniejsze to udawać jak najmniej wtajemniczonego :D Bo kto biednemu chłopaczkowi co sobie kompa używa do grania i pisania zadań zarzuci, że on spalił proca?!? Ja zawiózłbym całe "pudło" i nie mówił nic oprócz tego, że komputer nie chce startować i nie wiesz dla czego a jest ci potrzebny do szkoły. Oni sami zorientują sie, że to procesor, no chyba, że trafią ci sie tacy jakiego bedziesz udawał - bo tacy "serwisanci" też są :D

0
  • #14 23 Lut 2004 17:29
    benchmarek
    Poziom 22  

Jeśli nie ma śladów przegrzania i nie jest ukruszony to wyczyść benzyną ekstrakcyjną procek tak żeby nie uszkodzić nalepek i padzików gumowych benzyna rozpuszcza! i zanieś do serwisu i nie kombinuj. Jeżeli natomiast jest ukruszony bądź się upiekł to nikt nie uzna ci gwarancji w żadnym serwisie nawet jesli dasz komus łapówke jak to ktoś wcześniej napisał.

0
  • #15 23 Lut 2004 17:52
    jeremi6
    Poziom 10  

Witam... Jeśli chodzi o płytki MSI to osobiście mam do nich uprzedzenie, miałem kiedyś taką płyte na KT133A i wysłała mi dwa Athlony w "kosmos" :(. Poprostu komp mi przestał działać i myślałem że procesor, pożyczyłem drugiego i nadal nic, płyta nie ruszyła. Przy okazji okazało się że oba Athlony już nie chodzą. No comment. Sprzęt nie był nawet podkrecany....

Znajomej również padła płyta MSI :( znajomemu się wogóle nie chce kręcić procesor nawet magistalą a ma również płytke MSI ale to może być akurat wina procesora.

Mógłbyś profilaktycznie sprawdzić ten procek na innej płycie byle nie odwrotnie, ja przynajmniej bym nie zalecał.

A co do udawania ciemnego to jak najbardziej polecam :) sam miałem karte graficzną do oddania bo mi układy z niej się pourywały (same, bez ingerencji hardwarowej (czytaj: bez łoma) ) i sposób na laika jest naprawde skuteczny. Polecam.

0
  • #16 01 Mar 2004 15:24
    cobra210
    Poziom 14  

Jeśli nie przedrzałeś tak mocno że się potopił to nie ma probloemu. :D
    Tylko uważaj i bądź bardzo czujny w sklepie, żebyś nie wpadł :!:
    Idź do sklepu ipowiedź, że Ci nie działa i nie wiesz czemu a nie przypakiem,że się przegrzała :!: :!: :!:
    Życzę powodzenia 8)

0
  • #17 01 Mar 2004 17:21
    koczko
    Poziom 11  

najlepiej to udawac naiwniaka ktory nie ma pojecia co to jest komputer. ja raz oddawaklem totalnie przegotowanego athlona 1,7 kuzyn podlaczajac go zapomnial podlaczyc zasilanie do wentylatorka :) temperaturka taka byla ze napisy na procku wypalilo na radjatorze :) heheh takiego hiciora to nie widzialem w rzyciu a ile sie z tego sumialem to glowa mala, a wracajac do tematu to jak oddawlam procka i sie mnie pytali co go tak ugotowalo to powiedzialem ze nie mam pojeica ze dobrze wszystko dzialalo i nagle przestalo i ze bardzo dobry cooler na procka mialem ;)

0
  • #18 03 Mar 2004 07:28
    Tytus
    Poziom 11  

Udawać nie udawać . Pracuje w serwisie komputerowym i patrzymy tylko czy nie jest ukruszony rdzeń, bądź nie ma innych widzocznych śladów. A potem odsyłamy do dostawcy. I tyle, mało mnie obchodzi by się wypytywać co ktoś z tym procem robił.

Pozdrawiam :D

0
  • #19 03 Mar 2004 17:01
    GD
    Poziom 22  

W sumie to jest lepsze wyjście :D, zawsze użyszkodnik może skłamać...

Pozdrawiam

0
  • #20 02 Maj 2004 09:45
    SoDoS
    Poziom 10  

Wiele osob pisalo - zresetuj biosa hehehe. A biedy chlopak w poscie napisal:

Procka Amd Barton XP 2500+ podkręcałem z FSB 166 MHZ na 200 MHZ. Przy temperaturze 60 stopni coś poszło no i co teraz czy mogą to jakoś wykryć. Moja onfiguracja kompa to płytka: MSI K7N2,RAM 2x Twimnos ddr 400 MHz, grafika MSI gf Fx 5600. Jeszce musze dodać że Biosa już zresetowałem. Jeśli macie jakieś rozwiązania walcie gg 4650116

0
  • #21 04 Maj 2004 21:58
    Wujek Dobra Rada
    Poziom 16  

myślę, iż citrix przez 2 miesiące poradził sobie z tym problemem... więc może zamknąć

Wysłany: 30 Sty 2004 20:15

0
  • #22 06 Maj 2004 11:38
    pablo1234
    Poziom 11  

wszysto zależy od sprzedawcy

0
  • #23 15 Maj 2004 21:33
    MORT
    Poziom 24  

Tak szczeze mowiac to samo reklamowanie prockow jest dosyc klopotliwe a jesli to był OEM to zycze powodzenia. Wikrzosc sprzedawcow zeby nie robic sobie klopotrow z zalatwianiem takich reklamacji jak Twoja powie Ci ze zastosowałes złe chłodzenie. Ale warto walczyc. Ja bym nie dał za wygrana wymysl jakas sliczna bajke i wymien na nowego procka :)

0
  • #24 15 Maj 2004 23:57
    TABSIOR
    Poziom 24  

MNie (ale to bylo dawno) bez problemu wymieniono spieczonego do 130*C durona 600 oem. Wiec walcz ;)

0
  • #25 16 Maj 2004 00:55
    dJ_Alex_vAn_dRiX
    Poziom 13  

a nie poszła czasem grafa lub jakaś płytka podpięta pod PCI ???

0
  • #26 16 Maj 2004 01:01
    maciejkowski2
    Poziom 13  

Kilka dni temu wymieniałem martwego durona 1,4 ,w sklepie tylko interesował ich rdzen czy nie jest ukruszony .Reszta nikogo nic nie obchodziła procka i tak wysyłali do dystrybutora .Dodam tylko że on umarł z ciepła ,ale nie było na nim takich śladów przgrzania jak w opisieh amd o uznawaniu relkamacj "rma_training_presentation_pl.pdf"

0
  • #27 19 Maj 2004 02:22
    AJacak
    Poziom 10  

Wyciagałes i wkladales procka? Kumpel puscil 2400 Thortona na... nieiwem ile i mu system sie .... Zresetowął biosa i niec... polecilem zeby wyciagnal i wsadził procka .. i wszystko OK... Kumpel kiedys zjarał Thunderbirda 1,33 i nikt nic niezauwazyl...ale to zalezy od sklepy.. itd..

0
  • #28 22 Maj 2004 20:30
    Golota
    Poziom 19  

Jezeli rdzen nie jest ukruszony ani pekniety badz przypalony i jak odwrucisz procka do gury nogami i w srodku bedzie kolor laminatu i nie bedzie widac jakiegos ciemnego paska badz tez duzej brazowej plamy to nie ma mowy nie wykryja.

0