Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyświetlanie na matrycy laptopa Compaq NX6325 - wymiana?

05 Cze 2008 11:47 1546 2
  • Poziom 19  
    Problem z laptopem polega na tym ze obraz wyświetlany jest jakby poprzestawiany.
    Na ekranie mniej więcej od połowy w dół jest jakby wycięte kawałek(pasek w poziomie) treści obrazu.
    Najeżdżając kursorem myszki na ten obszar, kursor po prostu znika prawie całkowicie.
    Ponadto pod paskiem windowsa na samym dole pojawia sie dodatkowy pasek odrazu.

Podobnie jest tez w dosie oto fotka :
    Wyświetlanie na matrycy laptopa Compaq NX6325 - wymiana?
    nad tekstem tryb awaryjny widać ucięty od połowy w dół napis :normalnie

Mniejwiecej po minucie oczekiwania w menu wyboru trybów windowsa obraz zaczyna drżeć i wyświetlany obraz robi sie zupoełnie prawidłowy. Uruchamiajac system normalnie mam prawidłowy obraz w windowsie.
    Chiałbym sie upewnic czy problemem jest matryca i czy ratunkiem jest tylko jej wymiana?

Mam nadzieje ze moj opis nie jest zbyt zagmatwany pozdr serdecznie stas256
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 16  
    Moim zdaniem z opisu wynika że to bardziej karta graficzna lub ewentualnie sterowniki a nie matryca skoro później obraz jest wyświetlany prawidłowo...
  • Poziom 19  
    Nie jest to problem z grafiką. Zapomniałem dopisać ze sprawdzałem laptop na zewnetzrnym monitorze i obraz wyświetla prawidłowy.

Okazało się ze problem jest w matrycy. Podmieniłem na inną i jest oki
    Uszkodzona matryca ma oznaczenie - AU OPTRONIC B150XG01. Doczytałem sie ze są z nimi problemy

Temat uważam za zamknięty