Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to za części i pare pytań

05 Cze 2008 17:24 1338 7
  • Poziom 28  
    Witam. Jestem poczatkujący więc pytam sie co to za częśći

i co z tego mozna zrobić ?

i jak mam kondensator 330µF /200V to te 200V to napiecie którego nie moge przekroczyć czy co ?
  • Poziom 25  
    Foto 1:
    Kondensatory i diody.

Foto 2 i 3
    Procesor AMD

Napięcie znamionowe kondensatora określa ile volt maksymalnie można dostarczyć do zacisków tego elementu.
  • Poziom 28  
    Czyli ten kondensator mogę podłączyć nawet do układu zasilającego 5 V ?

Co do procesora napisałem "co można z tym zrobić", a że to procesor AMD to ja wiem od dawna :)

Edit: Co co te diody dają ? świecą ?
  • Poziom 28  
    bbiidduull napisał:
    Co do procesora napisałem co mozna z tym zrobić

Breloczek do kluczy?
  • Poziom 22  
    bbiidduull napisał:

Edit: Co co te diody dają ? świecą ?

Te w dolnym rzędzie to prostownicze. Przewodzą prąd tylko w jedną stronę. Te wyżej chyba tez, ale kiepsko widać
  • Poziom 31  
    Te mniejsze diody to 1N4148 - diody impulsowe, szybkie, ale na mały prąd (max 0,2A). Te niżej wytrzymują do 1A, ale są wolniejsze (jak to zwykłe prostownicze). Napięcie 5V powinien wytrzymać każdy kondensator. Z elementów tych (diody, kondensatory) możesz zestawić prostownik (Graetz lub półmostek) z filtrem.
    Pzdr.
  • Poziom 27  
    To duże czerwone to kondensator typu MKT/MKP o pojemności 1uf i dopuszczalnym napięciu pracy 250v. Ten zielony "lizak" to termistor typu NTC , Te małe diody wyglądają na jakieś małe impulsówki. Te czarne duże diody to (patrząc na oznaczenia) prawdopodobnie diody prostownicze- szybkie.

Ten procesor to 5X85 f-my Advanced Micro Devices czyli AMD.Jest to właściwie taki przerośnięty procek 80486 gdyż podobna topologia pozwalała na wykorzystywanie go w systemach z podstawką typu SOCKET 3 lub rzadszego socket 6. Procesor ten przygotowany został do szybkości magistrali 33Mhz i mnożnika 4X co daje nam taktowanie zegarem 133mhz.Procesor ten odpowidał mniej więcej szybkości procesora Pentium I o zegarze 75Mhz.Był nieco szybszy niż najwyższe modele 80486 z rodziny DX4 - najszybszy z nich taktowany był zegarem 120Mhz.

Dodano po 8 [minuty]:

Pituś Bajtuś napisał:
    bbiidduull napisał:
    Co do procesora napisałem co mozna z tym zrobić

Breloczek do kluczy?

A wierciłeś kiedyś kolego w takim procku ?? bo nie wiem czy wiesz ale to iście karkołomne zadanie bez dobrego diamentowego wiertła i dobrej szybkoobrotowej wiertarki można zapomnieć o wierceniu. Na breloczek lepiej się nadaje jakiś MMX czy celeron gdyż piny (nóżki) były osadzone w zwykłym cienkim laminacie szklano-epoksydowym - a nie w jakiejś ceramice czy temu podobnych twardych jak diabli materiałach .
  • Poziom 33  
    Prockiem można tez czesać kota/psa/chomika :D