Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VCR Philips VR471-samowyłaczanie tunera TV

05 Cze 2008 18:56 1253 2
 • Poziom 14  
  VCR, jak w temacie. Tuner telewizyjny tego videa po włączeniu pracuje należycie, jednak po czasie 5minutach video samoczynnie przechodzi w stan stanby. Po włączeniu od nowa kanału TV wchodzi bez problemu do pracy. Czas pracy tunera jest zawsze jednakowy. Wymieniłem wszystkie elki po stronie pierwotnej przetwornicy wraz z układem MC44603P. Video pracuje na procesorze LA71525 7HGO. Pomiar wszystkich napięć przetwornicy jest prawidłowy. Posiłkuję się schematem VR171, gdyż oryginalnego nie udało mi się znależć.
  Video pracuje normalnie, z tym, że przy włożeniu kasety ginie głos. Dopiero po wyjęciu wtyczki z gniazda 230V i ponownym włożeniu głos jest przywracany i video pracuje bez problemów.
  Czy opisane przeze mnie problemy, mogą być skutkiem nieprawidłowej pracy procesora? Czy może w moim video jest włączona jakaś funkcja, o której nie wiem. Miejsce na płycie, gdzie stoi procesor, jest nieco przebarwione od temperatury.
  Czy mogę prosić o poradę, co mogę jeszcze zrobić, aby temu sprzętowi przywrucić dawną świetność. VCR stał dość długo na czuwaniu, ale używany był rzadko
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Poziom 40  
  Wciśnij na pilocie i przytrzymaj na chwilę przycisk STOP. Na wyswietlaczu powinien się pojawić napis tuner i wszystko powinno być OK.
  W funkcję tunera w Philipsach tak się właśnie wchodzi.
 • Poziom 14  
  Dzięki Grubas. Zrobiłem tak jak poleciłeś i na ekranie pojawił się napis TUNER --/-- Natomiast na wyświetlaczu w miejscu wyświetlanego symbolu pracy kwadratowa ramka. Czy po napisie TUNER w miejsce --/-- powinno się coś wpisać, jakiś czas, bądż zera? Aktualnie testuję czasowo pracę tunera. O wynikach powiadomię.
  Jeszcze raz dzięki.

  Dodano po 19 [minuty]:

  Tuner videa działa bez zarzutu. Chciałbym wykorzystać to video do zgrywania taśm poprzez kartę Pinnacle do programu i na dysk DVD. Nie mam żadnej instrukcji do tego urządzenia, więc nie wiedziałem o takiej opcji jaką mi podałeś, choć zasugerowany jednakowym czasem wyłączania, domyślałem się, że coś musi być dodatkowo włączone do prawidłowej pracy. Dziękuję jeszcze raz za informację.