Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet Explorer - Wasze opinie

05 Cze 2008 19:59 4077 17
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Największe badziewie jakie jest na rynku przeglądarek , bardzo wiele osób nie wie że istnieją inne przeglądarki jak Opera czy Mozilla lecz problem w tym że microsoft nigdy nie da innej przeglądarki w windowsach bo by nie zarobił na łatkach :D Ale tak prawde mówiąc większość się nie interesuje przeglądarkami jest jak jest i jest ok , przecież każdy wie że tam jest pełno dziur ale np. przy kupcie sprzętu komputerowego zawsze wciskają jakieś antywirusy itp. a jeszcze się nie spotkałem żeby ktoś zalecał czy nawet zmienił przeglądarke w kompach .

pozdr.
  • Poziom 28  
    Instaluję FireFoxa - jak stawiam system ;) Każdemu... Czasem ktoś prosi o wgranie Opery :D

A co do IE - gdzieś czytałem artykuł o tym, że IE - powinno zostać komunikatorem internetowym - Ludzie mogą się spotykać w Twoim IE i rozmawiać.
    A IE to BARDZO UNIWERSALNA przeglądarka - gdy przeglądasz stronki WWW - to ktoś przegląda zasoby Twoich dysków ;) Prawie program p2p :D No nie wiem - jak ją jeszcze nazwać ;) Po prostu - cacy :D
  • Poziom 27  
    Tak :_)
    Ale nikt nie pamięta jak w FireFoxa sprzedali w paku językowym kilkadziesiąt trojanów i starty były większe niż we wszystkich atakach na IE
    Dostanę bana za ten posta ale co tam :_)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    osobiście sądzę, że IE to najlepszy program do pobierania jakiejś innej przeglądarki z sieci zaraz po zainstalowaniu systemu - do niczego innego go nie używam ;D
  • Użytkownik obserwowany
    dokładnie tak jak C3-PO tylko do pobrania Mozilli i koniec IE a najlepsza jest wersja 7 śmiech na sali. A ten filter Pshishing to poprostu już żenada . Osobiście używam Mozilli Firefox z AdBlock +, jeśli ktoś nie ma polecam doinstalować tą wtyczkę 0 reklam ani jednej i można blokować flash animację na stronach.
  • Poziom 29  
    IE jest zbyt popularną przeglądarką, by nie była atakowana. Firefox jest najczęściej na komputerach trochę bardziej zaawansowanych użytkowników, dlatego są zbyt dobrze zabezpieczone, by ktoś mógł od tak sobie włamać się przez firefoxa.

IE nie jest porażką - pamiętać należy, że gdyby nie IE i Windowsy rozwój komputerów nie byłbym na takim poziomie jak dzisiaj. Ostatnio Microsoft sobie leci w kulki ze standardami w sieci, ale ma to naprawić IE8.

IE jest szybki (szybko się uruchamia "na zimno"), bardziej standardowy (wtyczki flasha, które w firefoxie działają powolnie, IE obsługuje sprawnie). Nikt się nie włamie do twojego komputera, jeśli używasz IE rozsądnie. Wieszanie psów na programie, którego nie lubią przeciwnicy MS wydaje się trochę niewłaściwe. Każdy sławniejszy program ma problemy z włamaniami z internetu, a produkty MS są na świeczniku.

Prywatnie używam jednak Firefoksa.
  • Poziom 22  
    IE w wersji 8 (jeszcze beta) sam z niej pisze posiada wiele funkcji których firefoxowi brakuje używam jej i z zadziwieniem zauważyłem że przeszła ACID 2 Test. :P
  • Poziom 10  
    Szkoda pisać, ja nie używam wogóle.
    Przeglądam przeważnie na mozili.
    IE wkurzało mnie i mój komputer bo zawsze gdzieś cos mu na stronach nie pasowało.
    Wieszał się komp.
    O dziwo na zwykłych przeglądarkach takich jak avant z komputerświata wszystko chodzło pięknie.
    WIęc nie problem ze stroną czy kompem ale z standardową przeglądarką IE.
  • Użytkownik obserwowany
    riodoro1 napisał:
    IE w wersji 8 (jeszcze beta) sam z niej pisze posiada wiele funkcji których firefoxowi brakuje używam jej i z zadziwieniem zauważyłem że przeszła ACID 2 Test. :P

Podaj mi jedną taką funkcję w której Firefox brakuje albo wtyczki nie ma takiej.
  • Poziom 12  
    Nie czepiał bym się, tak dodawania IE do systemu, to jest chwyt z dawnych lat, marketingowy konkurencji IE, kiedy to jeszcze większość przeglądarek było płatnych... Linux dodaje links, Mac dodaje FF lub inne przeglądarki, możne IE jest to jedna z gorszych przeglądarek w obecnych czasach, ale czymś trzeba ściągnąć Opere, itp, itd.
  • Poziom 14  
    A mi się czasem zdarza docenić IE z tego względu, że od zawsze firefox mi się wysypuje:P Poza tym nawet chodzi płynnie no i niektórych rzeczy jak np. skanowania online nie można zrobić bez niego. Jeszcze mi konta nie wyczyścili, więc nie wieszam tak psów na IE z prowizorycznymi zabezpieczeniami :D:D
  • Poziom 35  
    Kiedyś (za czasów Windowsa ME) korzystałem z Internet Explorera. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to IE jest w tym daleko za obecnymi przeglądarkami (czytaj Firefox).

Oczywiście gdy ktoś zna się na rzeczy i używa IE mając na strony które przegląda oko. Nie trzeba się niczego bać (mowa o Spyware itd).

Ja używam Firefoxa od początku, aż do dziś. Zawsze go instaluję gdy naprawiam system.

Chętnie sprawdzę IE w wersji ósmej, ale od Firefoxa raczej nigdy nie odejdę :)
  • Poziom 11  
    Kiedyś z tego korzystałem, nie wyobrażam sobie teraz korzystania z neta bez Mozilla Firefox.
    Niestety IE jest jeszcze jak najbardziej popularną przeglądarką właśnie przez Windowsa, na szczęście to się zmienia, coraz więcej osób poleca Mozilla Firefox.
    Mam zainstalowane IE 7, mogę powiedzieć, że jest to totalna porażka. Korzystam z wielu stron, które pokazują zdjęcia używając kodu typu javascript:displayWindow2 i niestety IE 7 tego nie otwiera. Dla mnie IE 7 to totalna porażka, która wciąga tą przeglądarkę na samo dno.
  • Moderator Samochody
    Używam IE (zamiennie z FF) i wcale nie uważam, by była bardziej dziurawa od Firefoksa, po prostu jest bardziej popularna i dlatego istnieje na nią więcej exploitów.

Niemniej jej "silnik" renderujący (Trident) jest o wiele bardziej inteligentny od Gecko i radzi sobie z wyświetlaniem stron mających błędy w kodzie.

Co do w/w - niestety często winni są użytkownicy - tutaj włączona blokada wyskakujących okienek i/lub JavaScript.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Podsumowanie dotychczasowej dyskusji:
    1). IE jest bleeeee, bo jest z Microsoftu
    2). Firefox i Opera są cacy bo nie są z Microsoftu
    Temat zamykam