Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wymiana fartucha whirlpool AWG 876 / D - od A do Z

sentty 05 Cze 2008 21:07 14563 0
  • #1 05 Cze 2008 21:07
    sentty
    Poziom 10  

uff. wlasnie jestem po pierwszej w zyciu wymianie fartucha w tej pralce.

opiszę, moze sie przyda:

a) nie dopuszczajcie bobasów raczkujących - bo mi taki szkrab przegryzł uszczelkę

b) jesli nie jestescie serwisem nie probujcie kupic fartucha w Whirpool Polska, bo was zignorują odsyłając do autoryzowanych serwisow, gdzie z kolei nie sprzedają (przynajmniej w jednym z warszawskich serwisow) czesci, natomiast za niemale pieniadze wymienią fartuch - eh :)

c) ja kupiłem orginalny fartuch od Pana, ktory zamowil mi od dostawcy, a cena fartucha byla nizsza niz gdybym osobiscie odebral w Warszawie (http://www.sklep.hurt-agd.pl/ -- polecam), dostałem go w kilka dni po zamowieniu przez GG.

d) aby dobrac odpowiedni fartuch nalezy podac dostawcy numer serwisowy pralki (na boku pralki lub jak się drzwiczki od filtra otworzy jest tabliczka, numer zaczyna sie od 85....)

e) w tej pralce nie demontuje się frontu, więc rączki będą boleć :)

f) aby bylo latwiej odkrecilem dzwiczki (3 sróbki) - mi mocno przeszkadzaly

g)zdejmujemy opaskę metalową ze sprężynką z uszczelki

h) sciagamy uczelkę z rantu i wpychamy ją do bębna

i) wsadzamy rączkę pomiędzy sciankę a bęben i szukamy drugiej opaski, tamta jest na śrubkę

j) w górnej części po lewej stronie powinna być ta śrubka, bierzemy srubowkręt krzyżakowy (najlepiej taką końcówkę odczepianą od rękojeści) i kładamy rączki w ciasną szczelinę miedzy pralką i bębnem i macamy śrubkę by nabić ją na śrubowkręt i odkręcamy cierpliwie.

k) po zloozowaniu śróbki ciągniemy uszczelkę (wypustkę na górnej środkowej wewnętrznej części uszczelki i wyciągamy ją razem z opaską (o ile wcześniej jej nie wykręciliśmy do konca.

l) na dole będzie jeszcze "rureczka", która jest wsadzona w otwór i podklejona fabrycznie - wyciągamy ją bez skrupułów :)

no i pozamiatane - mamy to ustrojstwo wyjęte.... ale jak to nowe włożyc do środka... po godzinie prób chciałem wezwać serwis :) ale.... wypiłem herbatkę, zrelaksowałem się i jeszcze raz spróbowałem.

m) położyłem pralkę na plecach (tak by bęben maxymalnie odsunął się od scianki przedniej (wiecej miejsca na ręce), wkładamy uszczelkę w szczelinę między bębnem a ścianką.

n) powoli, powoli wkładamy uszczelkę w wewnętrznej części, wokół bębna (jeśli będziemy to robić powoli i systematycznie, uszczelka sama wejdzie na wewnętrzny rant (plastikowa część)), wkładamy powoli gładząc i upeniając się czy dobrze naszła na rant,

o) gdy objedziemy uszczelkę dookoła i ją umieścimy, wygładzimy i upewnimy się, ze wszedzie doszła :) - rozkrecamy maxymalnie opaskę ze srubką, ale tak by była złączona w okrąg i nakładamy ją w miejsce gdzie powinna się znajdować (czyli w częsci gumy, która została umieszczona w rancie -warto to zaobserwować w starej uszczelce, albo przy demontazu)

p) i znow wkladamy rączki miedzy bęben a ściankę przednią biorąc koncowke od krzyzakowego klucza i dokręcamy (sciągamy opaskę) i gdy już ból rąk jest tak silny i gdy nie mozemy juz kręcić śrubowkrętem mozemy uznać, ze opaska będzie trzymac uszczelkę uff :)

r) jesteśmy juz dumni - bo najgorsza robota zrobiona ....

s) wypijamy piwo....

t) wkladamy wężyk w dziurkę - miałem reklamację od żony, że przecieka, dlatego otaczamy go silikonem lub czymś podobnym

u) zakładamy uszczelkę na rant zewnętrzny i na koniec opaskę ze sprężynką

w) no i finał pomalutku - wypijamy drugie piwko

y) przykręcamy drzwiczki

z) stawiamy pralkę na nóżki, sprzątamy (lub każemy żonie sprzątać) i voila.

mam nadzieje, ze manual sie przyda :)

3 0